Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék édesapámnak...

Hogyan tudnék édesapámnak kártérítést kérni a német államtól? '944-ben német katonák kilőtték a szemét.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha a harctéren, akkor sehogy. Különben is már régen kellett volna ilyesmit kérni.
2013. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha a zsidók még ma is követelhetnek kártérítést akkor bárki követelhet aki tudja bizonyítani hogy a háborúban testi kár érte. Édesapádnak kellenének a régi orvosi papírok, és az akkori szemműtétről készült katonai jelentések (amiket a levéltárban megtalálhatóak) amin bizonyítva van, hogy édesapád melyik harcban sebesült meg, ki és hol műtötték. Ha az okmányok megvannak akkor tudsz kártérítést kérni.

De sok jóval nem kecsegtetlek.

Az én nagypapámat parancsmegtagadásért agyonlőtték (nem volt hajlandó tisztként agyonlőni civileket, így őt lőtték tarkón) erről írásos dokumentum készült, mert a németek még a háborúban is mindenről jelentést írtak. Ilyen esetekről is. De nem írták bele, hogy mikor, ki és hol lőtte le.. Így nem kapott apám semmi kártérítést..

2013. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, ha édesapádnak kellene a kártérítés, maga járt volna utána már évekkel ezelőtt. Amit te akarsz csinálni, az csak szimpla nyerészkedés nagyapád balsorsán és gusztustalan.
2013. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudsz.


Egyrészt nincs rá bizonyítékod , hogy németek lőtték ki szemét.

A német hasóságok kiröhögnének.

2013. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

ma 21:24 vagyok....

hűűűűű de lepontoztak... miért is??

Na mindegy. Kedves kérdező. Megkaptam a privát üzenetedet. Írod hogy végül is az oroszok akik hibáztak. Az oroszok sosem voltak arról híresek hogy bárkinek kártérítést adjanak. Még ma is sok dolgot letagadnak vagy mélyen hallgatnak..Szóval nekik hiába írtál vagy írnál nem fognak semmit sem csinálni. A mindig zaklatnád őket, akkor talán kapnál egy elutasító választ amiben tömören közölnék veled, hogy háború volt, nincs már kit felelőssé tenni.

A németeknek tények kellenek..Mivel nem ők hurcolták el édesapádat így ők sem kötelesek fizetni.. Sajnos nem hiszem hogy bármiféle kártérítés járna nektek..

2013. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

ma 22:35 vagyok


Ahová még tudsz menni az a Politikai Foglyok Országos Szövetsége.

Lehet hogy ők tudnak segíteni, abban mindenképpen, hogy hova kell fordulni ez ügyben..

www.pofosz.hu

2013. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Ha zsidók vagytok, akkor fordulj a Simon Wiesenthal központhoz v a Mazsihiszhez, napokon belül milliós kártérítésre számíthattok. Ha nem vagytok zsidók, akkor nincs sok esélyed.
2013. ápr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Ne írjátok hogy nincs esélye.. Mindenkinek van.. Korábban írtam, hogy kikkel vedd fel a kapcsolatot. A Politikai Foglyok Országos Szövetségével..
2013. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!