Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tudtok a szociális segélyről?

Mit tudtok a szociális segélyről?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ma lepődtem meg, mert a havi 30-as fűtésszámlához tavaly még 4500 Ft-tal járuzltak hozzá a 41 ezres nyugdíjam mellett, ma meg kapom a határozatot, hogy mostantól 2500,- Ft-tal. Normálisak ezek?

Bár beadtam gyógyzsresegély miatt is a kérelmemet, mert igazoltan 39 ezer Ft éenne, ha minden hónapban mindent kiváltanék, de nyilván csak a legfontosabbakat tudom, erre meg küldenek 3000,- (három) ezer Ft-ot, én komolyan nem tudtam, hogy ezt viccnek szánják vagy mi van, mert egyszerűen hihetetlen.


Na én személyesen ennyit tudok, fogalmam nincs egyéb szociális segély mi létezik de gondolom hasonlóan nevetséges.

2009. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Elég szűkszavúan tetted fel a kérdésed!


Nekem az a véleményem a szociális segélyről, hogy elsősorban jövedelmi alapon kell elbírálni és akinek jár, az kapja meg.

2009. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szociális segélyt az önkormányzattól kell kérni, kb. 30 ezer forint havonta. HA már nem jár a munkanélküli, akkor ezt igényelheted.
2009. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres vagy az átmeneti segélyre gondolsz? 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról. Ebben mindent megtalálsz.
2009. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

20:49

hát hogy én erről miért nem tudok ?? 41 ezres rokkantnyugdíj mellett lehet kérni ?

2009. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom sajnos. de nem hiszem. Egyébként egy idő után dolgoznod kell érte pár órát, ha többet dolgozol akkor a különbözetet kifizetik..ezért gondolom, hogy rokkantnyugdíj mellé nem jár.. sőt szerintem semmi mellé sem.
2009. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar igényli, nem kapja meg, cigány szó nélkül megkapja.
2009. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha cigánynak vallod magad akkor te is kapsz:D
2010. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!