Miért termelnek "kockákat" a cégek?
Üdv, ez nem valami agyament kérdés, hanem most valahogy nagyon elkezdett az agyam az ilyen dolgokon kattogni, hogy mit miért csinálnak a "felsőbb" hatalmak. Na most tegnap már rá jöttem, hogy miért csinálnak kövéreket az emberekből, de ma a számítógépjáték függő emberek jutottak eszembe.
A kis kezdő gondolatmenetemet leírom, de szivesen várom a véleményeteket ezzel kapcsolatban.
Na szóval, tudjuk, hogy ezek a számítógépes játékok főleg gyerekeknek készülnek. Viszont vannak olyan cégek(ennek is utánajártam), amelyek külön pszichológusokat bérelnek fel arra, hogy mit tegyenek bele a játékukba, hogy tervezzék meg annak fejébe, hogy az ember elkezdjen hozzá "ragaszkodni". Na persze ugye nem minden ember egyforma, ezért valamelyiknél bejön, valakinél meg nem. De akinél bejön, azt nem értem, hogy miért csinálják.
Vegyünk egy MMORPG-t. Mondjuk a híres World of Warcraft játékot.
Na szóval, eleinte persze, hogy a pénzre mennek, mert miért ne, mi másra mennének. A játék rengeteg, a havidíj meg megintcsak jó dolog nekik.
DE!
Ezek az emberek általában eltartott emberek, akik szülők pénzéből élnek.
Viszont mivel az idő megy, egy idő után a gyerekek fel fognak nőni. Ugyebár ami időt elvesz a függő embertől az csak a játékra megy.
Vannak persze felnőtt függők is, de több a gyerek, mivel ők nekik még alapból több a szabad idejük, és keresnek valami elfoglaltságot, és mi más lenne a legjobb, mint bekapcsolni egy gépet, és ülve lazítani.
Ezzel nemcsak a tanulástól megy el a gyerek ideje, de a szociális kapcsolatoktól is.
Ugye az ember társas élet, igaz? Igaz. Az agy amennyire én tudom, ragaszkodik a társasághoz, ahoz, hogy folyamatosan terheljék "dinamikus" dolgokkal(dinamikus pl egy érdekes személyiségű ember, ezért keressük az ilyen emberek társaságát, kiszámíthatatlanok és ez az agynak nagyon jó).
Abban a világban te már valaki vagy. Ugye megcsinálsz egy karaktert, te már egy harcos vagy, aki fényes jövő elé állhat. Ugye már be van töltve az az agyunk félelme, hogy "tartozzunk egy csordába".
Akkor ott bárkivel beszélhetünk, sőt, sokkal gyorsabban és több emberrel is, mint a valóságban. Ezt is imádja az agyunk.
Viszont egy dologra nem figyelnek a pénzéhes emberek.
Ezek az emberek társadalmilag NULLÁK lesznek, ugyanis más a valóságban felvenni és megtartani a kapcsolatot, sokkal lassabb, az érzések is másak, és mivel nem ehez szokott a kis függő gyerek, akinek még amúgyis tanulnia kellett volna a társadalmi szokásokat, nem fog tudni beszélni, vagy értelmetlenül, "idegesítően" fog beszélni másokkal.
Az ilyen ember lehet, hogy az iskolában még csak-csak jól teljesít, mert mondjuk mivel órán nem tud figyelni a játékra, ezért megjegyzi az anyagot, és ír valamit azt jólvan, de mikor felnő!
1. A cégek elvesztik a fizető ügyfelüket, mivel az ilyen embert nem fogják felvenni sehová.
2. A társadalom máris termelt egy púpot a hátára, mivel az ilyen embert minden közösségből kitaszítják.
3. Az emberünk összeomlik,mivel egy egész életben a játék töltötte ki az életét, az agyát az stimulálta, márpedig a játékok nagyon jól teszik ezt, annyira, hogy a szürke hétköznapok már nem igazán tudja pótolni.
4. A cég hasznot hűzott a szülöktől, eltartóktól, viszont utána csak szemetet hagyott maga után.
Ez se gazdaságilag, se etikailag(tudom,ez az amit pont leszarnak), nem jó.
Ez nem is a kövérség kategória, hogy sok fogyasztószert meg ilyesmiket ráerőltetnek az emberre, mivel több évnyi szociálódást nem lehet megvenni, főleg, hogy ezt gyerekként kell megtanulni.
Ha így haladunk, egyre több embert visznek be ebbe, akkor oda fogunk jutni, hogy 50 év múlva a jövő generáció 30%-a képtelen lesz a társadalmi életre előre láthatólag.
Szerinted ez szándékos, vagy csak a játékcégek pénzéhessége miatt nem látják ezeket előre?
Előre is köszönöm, aki mindezt elolvasta, de hát ha egyszer most egy ilyen gondolatmenet elindult, le akartam írni valahová:D
"a játékcégek pénzéhessége miatt nem látják ezeket előre?"
Ha látják is, valószínűleg nem érdekli őket.
Nincs emögött mélyenszántó, előre kitervelt, generációkon átívelő szándék, ami valakinek a malmára hajtja a vizet. Egyszerűen csak a játékgyártók fejlődnek, a szülők pedig nem fordítanak elég időt a gyerekre, hogy megtudják mivel foglalkozik, lefoglalja a saját dolguk.
Az emberek ingerküszöbe pedig minden téren nő, nem csak a számítógépes játékokban. Reklámok, filmek, ételek, bulik, nyaralás, nők (férfiak is), mindenből több és jobb kell, ami 30 éve megfelelt, ma már nagyon nem elég.
És miért termelnek alkoholostákat, drogosokat, kemény dohányosokat, szerencsejátékosokat, öngyilkos hajlamú depresszív embereket? Mivel a WoW-ot hoztad fel, ami amúgy talán a legdrágább a maga havi kb 4000Ft-jával (+kb másfél-kétévente 9-10000Ft-jával), gondolkozz el azon, hogy a fentiekre mennyi pénz megy el havonta. A többszöröse.
"Ezek az emberek társadalmilag NULLÁK lesznek, ugyanis más a valóságban felvenni és megtartani a kapcsolatot, sokkal lassabb, az érzések is másak, és mivel nem ehez szokott a kis függő gyerek, akinek még amúgyis tanulnia kellett volna a társadalmi szokásokat, nem fog tudni beszélni, vagy értelmetlenül, "idegesítően" fog beszélni másokkal. "
Úgy érzem, hogy több "kockát" ismerek mint te. Nos ez a mondat egy kis részükre majdnem igaz is. De a többségük ettől messze van. És azt ugye vágod, hogy pl a wowosok átlagéletkora bőven 20 év fölött van? A legtöbbjük magának dolgozik meg a játékra költött pénzért. Mint informatikus, elég sok számítógéppel és elég sok kéréssel találkoztam apukák és anyukák részéről, hogy a gyereknek ezt-azt telepítsek, javítsak meg stb. Nem hiszem, hogy titok, de nagyon kevés gyerek gépén volt World of Warcraft.
Amit írsz, az egy mítosz, a leírtak gyakorlatilag innen-onnan szedett-vedett gondolatok. Kockákró, számítógépfüggőkről írsz a számítógép előtt. Nem érzed ebben a visszásságot?
Az csak egy rossz sztereotípia, hogy a gamerek mind antiszociális szülők pincéjében kuporgó kockák. Elárulom neked, hogy amit említettél, az csak a legszélsőségesebb ezrelékre igaz. Minden tevékenység függőséget okozhat, ez nyilvánvaló, de nagyon retardáltnak és rosszul neveltnek kell lenni ahhoz, hogy ez ilyen formát öltsön, mint amit te említettél. Általában ezekben a fiatalokban kicsit visszahúzódóbb, halkabb egyéniség alakul ki, ami NEM azt jelenti, hogy antiszociális.
A legtöbb "kockából" (már csak a számítógépek felé mutatott affinitást alapul véve is) informatikus, programozó, esetleg valami mérnök lesz. Ez a tendencia, amit a saját környezetemben is látok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!