Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Japán Németország ázsiai...

Japán Németország ázsiai tükörképe?

Figyelt kérdés

Igen sok hasonlóság van a két ország között.

Ez a kettő uralja az autóipart.

A két nép munkamentalitása igen jó , precízek , pontosak , szorgalmasak , okosak.

Nagyon jók , elismerek a japán , német márkák.


A II világháborúban Japán volt a "Harmadik Birodalom" Ázsiában.


Szerintem nem véletlen hogy ez a két nép különbnek gondolta és néha még ma is gondolja magát más népeknél.



2013. febr. 17. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Megválaszoltad a provokatív és rágalmazó kérdésedet. Miért állítod, hogy a németek és a japánok különbnek gondolja magát más népeknél? Az Übermensch mint Hitler elbukott és a németekben kivéve pár neonácit már nem is él ez a nagy zsidóellenes ember feletti ember hit.
2013. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez egy nagyon "népszerü" leegyszerüsítö közhely, amit sikerült magadévá tenned. Ráadásul teljesen sztereotíp. Lehet, hogy okosnak gondolod magad, hogy "rájöttél" erre, de ez egy hülyeség.
2013. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tovább mondom: a nyúl meg a tigris ugyanaz az állat, mert mindkettö szörös, négy lába van és gyorsan fut. Ezek alapján nem kétséges, hogy a nyúl a tigris "tükörképe", a nyúl a mérsékelt égöv tigrise!
2013. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő sűrűn lakott, relatíve kis területű ország. Egyiknek sem volt hova terjeszkednie, amikor a népességrobbanással kellett szembenézniük - Japán sziget, Németországot meg nagy létszámú és hadsereggel rendelkező népek vették körül minden irányban.


Mindkettő történetében jelen van egy jól képzett katonai-filozofikus elit, melynek létét egy-egy aszketikus vallási hagyomány támasztja alá. Eszmetörténetileg mindkettőben jelen van az etnikai alapú nacionalizmus.


Mindkettő rohamos iparosítási perióduson ment keresztül a XIX. század második felétől. Mindkettő megpróbált birodalmat építeni az ipari fejlődésre alapozva; majd akadályokkal találták szembe magukat, és efféle terveiket fel kellett adniuk. Ezután mindkét ország esetében amerikai befolyás, a nyugati világ szövetségi rendszerébe való betagozódás, majd exportorientált gazdaságpolitika következett.


Most mindkettő elöregedő társadalom, szolgáltatásokra és iparra épülő gazdasággal.



Egyszerű konvergens evolúció.

2013. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Japán inkább Nagy britanniára hasonlít. A különbség annyi, hogy Európában az egységes Nagy Brittania meg tudta akadályozni a kontinensen található királyságok összes világhatalmi törekvését, legyen szó a Habsburgokról az 1500as években, 14. Lajosról, Napoleonról, vagy akár Hitlerről, így a kontinensen lévő királyságok között folyamatos verseny volt.


Japán ezzel szemben széttagolt volt, így nem tudta megakadályozni az egységes Kínát, ami a verseny hiánya miatt kevésbé fejlődött, mint Európa.

2020. máj. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!