Érvényben van még a Trianoni, ill. a 1945 után kötött
békeszerződések?
Figyelt kérdés
Felvidéket és Kárpátalját Csehszlovákia kapta a Trianoni béke diktátumban. Kárpátalját \'45 után a Szovjetunió szerezte meg. E két állam egyike sem létezik már. Délvidéket először Szerb-Horvát- Szlovén királyságnak ítélték , amely \'45 után Jugoszlávia lett. DE már ez az állam sem sincs. A Trianoni békeszerződés kötelezte az utód államokat, hogy a kisebbségi jogokat tartsák be. Nem tették. Ezért jogos az a kérdés, hogy érvényes a dokumentum még?
2009. szept. 5. 10:40
1/8 anonim válasza:
ne viccelj már a vajdaság 1848 óta Szerbia része
2009. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Már most nem tudom, de tán még van pár év hátra, de az unio hiába kérdezgeti a magyar minisztereket arról, hogy van-e területi követeléseik, mindig nemmel válaszolnak. Akkor pedig szerintem tök mindegy, hogy lejárt-e vagy sem... :(
2009. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Persze, hogy érvényben vannak. Államutódlásról még nem hallottál? Attól még, hogy egy államot máshogy neveznek, örökli az elődállam rá vonatkozó szerződéseit. De ezek a békeszerződések ráadásul nem is kétoldalú szerződések voltak, hanem olyanok, amelyeket Magyarország a győztes államok koalíciójával kötött. És olyan sincs, hogy ha szerintünk nem tartanak be belőle valamit, akkor az egész ettől nem érvényes. Meg egyébként is a nemzetközi jog elválaszthatatlan a nemzetközi realitástól. Lenne olyan nagyhatalom vagy bármely ország, aki elfogadná, hogy nem érvényesek a párizsi békék?
2009. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
természetesen érévnyesek.És a minisztereink hiába lépnének fel területi követelésekkel,azokat nem lehetne realizálni.Pl.Erdélyt kérnéánk.Akkor a román állam az általa beruházott javakért kártérítést követelne stb.Ez beláthatatlan bonyodalmakhoz vezetne.És akkor még rendezetlen lenne az ott élő románok helyzete.
A kisebbségi jogok betartása viszont kötelesség lenne,de ebbe nem fog beleszólni az Únió vagy az ENSZ sem.Legfeljebb felhívják a figyelmet a betartására,de nem szólhatnak bele egy állam belügyeibe.
2009. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Trianon nincs érvényben. Párizs (1947) van érvényben. Magyarország 1975-ben lemondott a határai megváltoztatásáról (Helsinki Záróokmány 3. pont). A párizsi békeszerződés, szemben a trianonival, nem kötelezi az utódállamokat a kisebbségvédelemre, így ezen az alapon nem lehet érvelni vele szemben.
2009. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Úgy kell csinálni mint az OTP egy oldalúan módosítania szerződést és követelőzni.
2009. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
"Úgy kell csinálni mint az OTP"
Nem lehet megtenni. Magyarország csupán egy állam, nem egy Bank.
2009. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Magyar ember nem fogad el semmilyen minket gyalázó erőszakos diktátumot, és nem is hivatkozik rá! Ha késsel a nyakadon aláírod, hogy a házadat másra ruházod át, az sem elfogadható, nem!? A nemzetközi "jog" nem az erkölcsön, csak és kizárólag az erőn alapul. Így valójában sem jognak sem szerződésnek nem is nevezhető! Egyébként a mai napig nem tartják be. Pl. nem lehet faji alapon különbséget tenni, de a mai napig vannak ilyen rendelkezések: pl. cigánynak + 5 pont a felvételinél
Iskolatámogatás cigánynak + több ezer forint, stb.
Zsidó vagyona nem az államra száll, hanem a közösségi szervezeteikre. Arról ne is beszéljünk, hogy vissza kellett volna kapnunk a szuverenitásunkat, e helyett szovjet megszállás alá kerültünk! Stb., stb..
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!