Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az nincs 1. VH. és az...

Ha az nincs 1. VH. és az európai hatalmak már akkor létre hozták volna a EU-t hogy alakult volna a történelem?

Figyelt kérdés

tudom hogy nincs olyan hogy ha, csak el godolkoztam hogy az európai államok kicsik, és ott vannak a kontinensnyi országok, ezért is kell az EU hogy együtt tudjanak fellépni ezen országok ellen. szóval nagyjából a mostani helyzet volna USA minden hol ott van Kína felvásárol mindent, a cári Oroszország egyre csak erősödik stb. és az Európaiak elveszítenék a gyarmataikat de erős gazdasági befolyásuk volna továbbra is. a többi nagyhatalom ki akarná őket szorítani ezért létre hozzák az EU-t Nagy-Britania, Franciaország, Német császárság, a Monarchia,olaszo. létre hoznák és az összes európai állam benne volna kivéve oroszo., svájc,és talán szerbia.

na akkor egy ilyen Európai unió milyen erős lenne?

most azzal ne b@aszogassatok hogy nincs olyan hogy ha, csak nektek mi a véleményetek


2013. febr. 6. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én verzióm szerint, ha nincs 1.VH, de egyből van EU, akkor az UFÓ-k a lézerükkel mindent szétb.sznak '15-ben. Ez is egy verzió nem?
2013. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, én szeretem fitogtatni, hogy mi lett volna ha, hiszen ha kielégítő választ akarunk kapni, akkor mindig mélyebben kell belemerülni a témába, amiből tanul az ember. Én azt most nem fogom tenni, csak röviden leírom mit gondolok :D


Az első világháború szinte elkerülhetetlen volt. De tegyük fel, hogy valamilyen csodálatos módon mégis csak békésen megegyeztek volna Európa hatalmai, mindenféle határváltozások és több millió halott nélkül. Az első egyesült Európa tervek csak az első világháború utáni korszakban láttak napvilágot (ha jól tudom, igazítsatok ki ha tévednék), amihez nagyban hozzá járult az, hogy az első világháború iszonyatos pusztítást hagyott maga mögött,emberben, anyagiakban, mindenféle téren. Ha nincs ez az iszonyatos pusztítás, talán senkinek sem jutott volna eszébe, hogy "boruljanak inkább össze ezek a franciák meg a németek, hogy ne legyen több ilyen". Tehát nem hiszem, hogy összejött volna ez az Egyesült Európa ebben az alternatív időben.

Az Egyesült Államok jóval később emelkedett volna az igazi nagyhatalmak sorába, ha nincs az első világháború. Talán a németekkel sokkal barátibb lenne a viszonyuk, olyan mint a hagyományos angol-amerikai viszony. Hiszen a közvélemény erősen kötődött Németországhoz abban az időben, köszönhetően a rengeteg német gyökerű bevándorlónak. Ha a háború miatti gazdasági érdekek nem szólnak közbe, lehet, hogy most hagyományos amerikai-német barátságról beszélnénk.

Ha a németek nem háborúznak, nem ellenfelük egy cári Oroszország, lehet, hogy Lenin nem jutott volna el Moszkvába. A cári rendszer előbb utóbb megdőlt volna, valószínűleg a mensevik, szociáldemokrata irány vette volna át az ország vezetését. Ha a bolsevik hatalomátvétel miatti intervenció ezesetben elmaradt volna, nem lettek volna harcoló cseh légiók, a csehszlovakizmus mögé nem álltak volna fel a nagyhatalmak, Csehszlovákia nem jött volna létre, a cseh. ill. szlovák országrész elszakadása talán másképp, békésebben is végbement volna.

A Monarchia viszont mindenképp szétszakadt volna, ami lehet, hogy egy másik háborút vont volna maga után.

Ez elég hosszú lett...

2013. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Ez elég hosszú lett..."

nem baj ha hosszú szeretek olvasni, am olvastam régen valamit hogy a franciáknál már jóval korábban meg született ez a gondoloat aszem Napóleon előtt volt nem tom jól írom e Richelio bíboros már ki találta persze francia hegemóniával

2013. febr. 6. 23:57
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha már 18. ban megalakult volna az Eu?


Mindenhol nyomor lenne és pusztulás. Az összeomló gazdaság következtében az éhezés mára már tetőfokára hágna, emberek egymást ennék.

2013. febr. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen Napóleonnak is ez volt az álma(egységes Európa)
2013. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
.
2013. febr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!