Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország gazdasági helyzet...

Magyarország gazdasági helyzete mitől vált ilyenre?

Figyelt kérdés

Sziasztok...őőő....nem vagyok géniusz, töriből se profi, ma tanultam történeti földrajzot (ez egy tantárgy földrajz szakon) és Magyarország bányászata volt a téma, a 10. századtól a 16-18. századig. A Frisnyák Sándor-féle: Történeti földrajz könyvben ez áll: Magyarország a 12. században évi 1000 Kg aranyat és 10000 Kg ezüstöt bányászott ki, ezzel a mennyiséggel a világtermelés 2/3-át, Európa termelésének 70%-át tette ki. A 14. században már évente 2500 Kg aranyat termeltünk. Ugyancsak ekkor, a só királyi monopólium volt, annak kitermelése, raktározása, szállítása és értékesítése. A raktározás és értékesítés székhelye Szolnok volt, de hasonló szerepet töltött be Tokaj és Szeged is.

Ráadásul a vasérc-bányászat terén számos bányáink voltak, és európai szinten a mienk volt a legfejlettebb fémmegművelés.


Nos, ha volt itt minden: arany, ezüst, só, vasérc akkor miért írunk zsinórban olyan éveket, ami az Orbán kormány megszorításairól szól minden, nincs pénz az egészségügyre, oktatásügyre, katasztrofális a BKV és MÁV helyzete, nem sorolom. Már rég egy gazdag államnak kéne lennünk. Nem? Miért nem?



2013. jan. 22. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, kimerültek már azok a bányák.
2013. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vadkan01 ***** válasza:
8%
Ezek a bányák már a szomszédaink birtokában vannak azok nagy része is kimerült.
2013. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
A bányák nem ontják magukból az ásványkincseket folyamatosan, egy idő után kifogynak. Egyébként egészen a honfoglalásig visszamehetünk akár, vagy tán régebbre is, ha ki akarjuk deríteni, mi vezetett a mai állapotokig, úgyhogy szerntem ennek semmi értelme nincs. Inkább azon kéne gondolkodni, hogy hogyan lábaljunk ki ebből a helyzetből. Szerencsére manapság már nem kellenek bányák és olajmezők ahhoz, hogy egy ország élhetővé váljon.
2013. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Amiket már írtak:

1) A bányák rég kimerültek.

2) A bányák már nincsenek Magyarország területén, elcsatolták őket Trianonnál.

Amiket még nem:

3) Ez marha jó meg minden, de a XXI. században az arany és ezüst nem azok az adottságok, amikre a gazdagok építenek. Dél-Afrikában is van arany, ezüst, gyémánt meg ami kell (és ki is termelik), de ettől még nem különösebben gazdag ország.

4) A világ kitágult. Az az 1000 kg arany ma már nem a világ termelésének a 2/3-a lenne, hanem mondjuk az 5%-a (nem konkrét adat, csak saccoltam)

5) Ami pénzünk volt, azt nem beruházásokra fordítottuk, hanem elszórtuk/elvitték a minket megszálló népek.

2013. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg Magyarországon sok a szén és kőolajlelőhely.

Ezeket a külföldi befektetők felvásárolják, a magyar vállalkozóknak pedig nincs támogatása/nincs elég kezdőtőkéje/engedélye, hogy belekezdjen olyan szintű kitermelésekbe, ami nyereséges lehet.

2013. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmmm így már érthető :)
2013. jan. 22. 21:33
 7/7 szántóvető ***** válasza:
50%
évről évre nehezebb a megélhetés a rendszevráltás óta,jelentősebb növekedés nem tapasztalható pedig csak 2 évtized telt el a rendszerváltástól az államcsődig.gazdag állam?a monarchiában azok voltunk de jött 2 világháború.BKV+MÁV: a tömegközlekedés közszolgáltatás,tehát fenn kell tudni tartani,azért fizetünk adót.
2013. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!