Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ennyire a béka segge alatt...

Ennyire a béka segge alatt vagyunk?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt, ahol a városokban élők átlag fizetését és az árakat lehet összehasonlítani.

E szerint, a szegediek (csak egy random átlag magyar város) sokkal szarabbul élnek, mint Szlovákiában, Lengyelo.-ban, Litvániában, Törökö.-ban, Horvátországban és még Nicaraguában és Ukrajnában is néhol jobb a helyzet.


[link]

Romániával és Szerbiával vagyunk kb. egy szinten.


2013. jan. 10. 02:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kb annyira ott vagyunk. Nézz szét borsodban, a nyírségben, vagy akár hevesben...
2013. jan. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Ezen miért csodálkozol? A vad Fideszeseken kívűl mindenki tudja, aki nem milliomos.
2013. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt eddig is tudtam. De említhetném még Szlovéniát, ahol átszámítva nettó 300 ezer Ft az átlagfizetés, több mint duplája a magyarnak. Igen, nem csak hogy nem sikerült a rendszerváltás álmát, az ország felzárkóztatását megvalósítani, de ma már látszik, hogy katasztrofálisan felgyorsult a leszakadásunk.
2013. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Végignéztem az oldalt, de semmi olyan nincs rajta, ahol az átlagfizetést tudnád összehasonlítani. A linkelt oldal pedig a lakásbérlésre és vételre vonatkozik.
2013. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem találtam semmit az átlagfizetésekről,biztos nem jól kerestem.

Csak kiváncsiságból..mennyi a szerbiai átlagfizetés?

2013. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#4: Nem jól nézted, vagy nem tudsz angolul. Ha beírod a két várost, akkor nem csak az ingatlanokra, de a nettó átlagbérekre vonatkozó adatok is kijönnek, ráadásul Magyarország esetében teljesen pontosan. Akkor gondolom, a többi ország adata is pontos.
2013. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
09:04: a magyar nettó átlagbér egy nagy hazugság, mert a minimálbérre bejelentettek 80%-a annak a többszörösét keresi.
2013. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Szerbiában sokkal olcsóbb az élelmiszer. Szoktunk átjárni volt osztálytársakhoz és a boltban pl. a fél literes coca cola 140 forint átszámítva, 1 kiló kenyér 200 ft, egy napi parkolás 280 ft (ez nem élelmiszer, de hasonlításnak ez is durva különbség:D), az édességek és a kozmetikumok is majdnem fele áron vannak (pl: Roda szupermarketben). Amikor elsőnek voltunk ledöbbentünk, be is vásárolunk mindig, utoljára dec. 15.-én voltunk.

Pont szegedi vagyok amúgy, egy átlagvégzettséggel (okj vagy nem annyira keresett diploma) kb nettó 80-110 E forintra lehet számítani, sok helyen étkezési jegy sem jár, az én családomban még soha senki nem kapott a munkáltatójától életében itt. Itthon lassan úgy lehetne megélni ha a minimálbér nettó 150 E ft lenne legalább.

2013. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem hazugság a nettó átlagbér, hanem a hivatalos statisztikát mutatja. Magyarországon is, meg máshol is. És máshol hivatalosan is magasabbak a bérek.
2013. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Feltűnt, hogy ez egy ingatlanos összehasonlító program?


Nagyon értelmes vagy, hol tanulsz?

2013. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!