Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik a leghírhedtebb gyilkos...

Melyik a leghírhedtebb gyilkosság?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk meghallod ezt a szót, mi ugrik be elsőre?
2012. dec. 9. 21:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szeptember 11 szerintem nem passzol bele és a sorozatgyilkosokat is lehúzhatjuk a listáról. Attól, hogy sokan ismerik a (fantázia) nevüket, melyik áldozatot tudnád fejből megnevezni vagy hogy egyáltalán hányan szerepelnek a listáikon?


Ha a legismertebb kell, az valószínűleg J. F. K. lesz. Még ha nem is volt akkora jelentősége, mint Ferenc Ferdinánd megölésének, az USA pozíciójából adódóan és a köré felépített összeesküvés elméletek miatt világszerte azt fogják többen ismerni.


Utána jöhet Lincoln. Főleg, mert az is sok filmben és sorozatban visszaköszön, mint fontos történelmi esemény.


John Lennon pedig azért lehet ismertebb, mert a mai napig gyakran van róla szó.


Ferenc Ferdinánd meggyilkolása szerintem csak Európában lehet ismert. Az USA-ban a közoktatás elég foghíjas, ha nem róluk van szó, és Hollywoodi filmek sem foglalkoznak a témával.


Szóval világszinten ismertségben a Kennedy gyilkosság viszi a pálmát.

2012. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Furcsállom, hogy Jézust még nem írta senki, de én is a JFK-t vártam elsőnek.
2012. dec. 10. 11:44
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Jézus kivégzése a legismertebb. Erről legalább 3-4 milliárd ember hallott szerintem.
2012. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Jézus halála nem gyilkosság, hanem törvényes ítélet alapján végrehajtott kivégzés volt. Az ilyesmit szintén nem számítanám bele.
2012. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Kain Ábelre támadt, az ő atyjafiára, és megölte őt." 1Móz. 4:8
2012. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
JFK lelövése.
2012. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Manson se kezdő!
2012. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A felsoroltakon kívül említhető még a Martin Luther King,Indira Gandhi,Olof Palme elleni merényletek.

Meggyilkolásuk megrázta a világot.

2012. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek igazsága van! Hogy ez eddig nem jutott eszembe!


Tényleg Krisztus megfeszítése a világ leghírhedtebb gyilkossága!


"Jézus halála nem gyilkosság,"

De bizony az. De facto (különös kegyetlenséggel elkövetett) emberölés egy koncepciós per végén.


+ Káin és Ábel stimmt.


+ ROMOLUS ÉS REMUS még nem volt! :)

2012. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok egyet, akit az egész világon ismernek, de senkinek nem jut eszébe. Meg törölve is lesz. Én a poéngyilkosra szavazok.
2012. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!