Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lett Hitlerből Führer?

Hogy lett Hitlerből Führer?

Figyelt kérdés

Azt mind tudjuk, hogy elsöprő és szenvedélyes szónok volt és a tömeget nagyon jól meg tudta nyerni a beszédeivel, ez eléggé közismert.


Engem itt most sokkal jobban érdekel a magánélete, hogy milyen volt a viszonya a közvetlen környezetével. Akárhol olvasok róla, egy eléggé elviselhetetlen fickó bontakozik ki a szemem előtt, aki tele van gátlásokkal, ideggyenge, lobbanékony, idealista, gyakran irracionális, a végletekig türelmetlen és befelé forduló. A volt osztálytársait is kérdezték, hogy milyen volt gyerekként és mindenki hol strébernek, hol pedig egy morgós, visszahúzódó fiúnak írták le. August Kubizek, legjobb és egyetlen gyerekkori barátja is olyan embernek jellemzi őt könyvében, akit rajta kívül senki nem tudott elviselni. Az I. világháborús katonatársai is nagyon fura fickónak írták őt le, aki soha nem kérdőjelezte meg a tisztek parancsait, vakon engedelmeskedett, nem volt saját véleménye és elviselhetetlen volt a jelenléte a legtöbb ember számára. Amikor nem elégedetlenkedett és morgott, akkor pedig előjött belőle a buzgómócsing, aki folyton-folyvást csak az ideális Német Birodalomról beszélt és nem lehetett őt lelőni, más témát nem ismert.


Szóval egy ilyen ember hogy lett vezér? Hogy viselte őt el a környezete?



2012. nov. 28. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a film nagyon elfogult, de jól mutatja be, hogyan lett belőle a Führer: [link]
2012. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

*Mármint, hogy hogyan került hatalomra, ez a jobb kifejezés.

Abban a részében korrekt a film.

2012. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
84%

Nekünk azt tanította a töri tanárunk, hogy Hitler hiába volt ilyen személyiségű, de a hazug propaganda (plakátok, amiket Hitler öregeket/gyerekeket/állatokat szeretget) elhitette mindenkivel, hogy Hitler jó.Állítólag a férfiak olyanok akartak lenni mint ő.Az anyák olyan gyerekeket akartak mint ő.A nők olyan férjet akartak.Gondolom ebben az is közre játszott, ahogy ő maga kinézett.Hogy ápolt és igényes volt.


Nekem mondjuk nem egy szimpi személy..:)

2012. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez a film elég érdekes, már láttam párszor.


Akkor azt mondod, hogy Hitler a hatalomrajutását leginkább azzal a érte el, hogy jól szónokolt és fanatikus volt a tetteit illetően, soha nem ismerte el, ha tévedett?

Mert szerintem egy olyan embernek, mint Hitler, rengeteg hiányossága volt magánélet szempontjából. A környezete és az emberei hogy nem nézték őt le emiatt? Manapság simán kiröhögnek egy embert, ha olyan, mint Hitler, nem hogy parancsolójuknak fogadják el.


Amúgy most jut eszembe, hogy Kubizek említi azt is, hogy amikor Hitlerék Anschluss-t hajtottak végre Ausztrián, akkor Hitler meghívta őt a főhadiszállásra, mert látni akarta gyerekkori barátját. A főhadiszálláson elég nagy érdeklődés volt iránta és szinte kivétel nélkül Hitler minden egyes közeli hozzátartozója és társa azt kérdezte meg tőle, hogy volt-e Hitlernek fiatalabb korában humorérzéke, mert most egyáltalán nincs. :)

2012. nov. 28. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy mekkora fail volt már az árjázása a szőkekékszeműmagasemberezés... Ő maga meg egy kicsi feketehajú nickelbolha volt elég érdekes idegrendszerrel.


Bár a végén megszívta, mert egy bizonyos Dzsugasvili Józsi bácsi is akkoriban "tündökölt" Sztálin néven...


Amúgy szerintem simán csak csalódott a világban és emiatt őrült meg. Én is úgy érzem olykor-olykor hogy meg fogok őrülni.

2012. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Úgy lett belőle führer ahogy Leninből bolsevik vezér.


Amikor ezek a szélsőségek hatalomra jutottak akkor a német , orosz nép teljesen meg volt törve.Bár a megtörés inkább az oroszoknál volt.A németek pedig dühösek voltak hogy elvesztették a háborút és revansot akartak venni.

Na most egy ilyen lelkiállapotban levő népnél könnyű egy szélsőségnek hatalomra jutni.

2012. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Nekünk azt tanította a töri tanárunk, hogy Hitler hiába volt ilyen személyiségű, de a hazug propaganda (plakátok, amiket Hitler öregeket/gyerekeket/állatokat szeretget) elhitette mindenkivel, hogy Hitler jó.Állítólag a férfiak olyanok akartak lenni mint ő.Az anyák olyan gyerekeket akartak mint ő.A nők olyan férjet akartak.Gondolom ebben az is közre játszott, ahogy ő maga kinézett.Hogy ápolt és igényes volt."


Ezt értem is, meg világos, hogy tökéletesnek látták őt. Írtam is a kérdésem magyarázatában, hogy ez mind rendben van, hiszen a tömeg nem ismerte őt személyesen, ők csak a plakátokon látták őt.


Nekem sokkal inkább fura az, hogy akik személyesen ismerték őt, azok egy ilyen állandóan puffogó, stréber, álmodozó méregzsákot hogy vehettek komolyan?

2012. nov. 28. 20:37
 8/12 A kérdező kommentje:

"Amúgy mekkora fail volt már az árjázása a szőkekékszeműmagasemberezés... Ő maga meg egy kicsi feketehajú nickelbolha volt elég érdekes idegrendszerrel."


Végülis attól még, hogy ő egyáltalán nem volt az, egy igazi tipikus árját még tarthat felsőbbrendűnek. Ha azt vesszük, én nem tudok úgy festeni, mint Munkácsy, de akkor is elismerem, hogy ő felsőbbrendű nálam ilyen téren, mert piszkosul jól festett.


"Bár a végén megszívta, mert egy bizonyos Dzsugasvili Józsi bácsi is akkoriban "tündökölt" Sztálin néven..."


Ez is lényegtelen tulajdonképpen. Ha Hitler nem robbant ki háborút, akkor semmi problémája nem lett volna ezzel az emberrel. :)


"Amúgy szerintem simán csak csalódott a világban és emiatt őrült meg. Én is úgy érzem olykor-olykor hogy meg fogok őrülni."


Igen, valahol meg lehet érteni őt. Azt is nagyon sokan említik az ismerősei közül, hogy Hitlernek mindig a tökéletes kelett és hisztirohamba csapott ki, ha valami rosszul ment, még ha egészen apró dologról is lehet szó.


Az ilyen hisztirohamok és idegbaj általában olyan emberekre jellemző, akik megfelelési kényszerben szenvednek és folyton rettegnek tőle, hogy valaki megszólja, semmibe veszi vagy a hibájukra emlékezteti őket. azért akarják, hogy minden tökéletes legyen, mert akkor érzik magukat biztonságban. ha minden tökéletes, akkor nincs mibe belekössenek, amit kigúnyoljanak és akkor nyugalom van. Sokszor alakul ki ilyesmi gyerekkori trauma miatt, ha az ember nem eléggé megfelelő a szüleinek vagy más embereknek és folyton inzultálják őt. Valószínűleg Hitlernek is ilyenje volt.

2012. nov. 28. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:

„Ő maga meg egy kicsi feketehajú nickelbolha volt elég érdekes idegrendszerrel.”


Az idegrendszeréről nem tudok túl sokat, ami biztos, az az, hogy a háború végéhez közeledve sokat romlott az állapota.


Az, hogy kicsi, relatív. Ma lehet, hogy alacsonynak számítana, akkoriban átlagos testmagasságú volt.

A haja színe barna volt, nem fekete (ez a kevés jó minőségű színes képen is látszik).

Az viszont igaz, hogy nem volt a legjobb beszédpartner, leginkább a saját terveiről szeretett beszélni.

2012. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„a hazug propaganda (plakátok, amiket Hitler öregeket/gyerekeket/állatokat szeretget)”


Sok plakátot láttam ebben a témában, de ilyenekre nem nagyon emlékszem.

2012. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!