A hitelek által lehet az emberiséget rabigába hajtani. Nagyjából ennyit kell tudnod róla. Egyéb jelentősége nincsen.
2012. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Kb annyi hogy meglátsz egy jó kocsit, de nincs rá elég kereseted, ilyenkor elsétálsz egy bankba, gyönyörű mosollyal és segítőkészséggel, belevisznek egy olyan hitelbe amit ha laikusként elfogadsz mert csábító, hisz holnap Audi-val akarsz menni, akkor belevágsz
Eltelik félév, csökken lefelé az addigi életminőséged, és egyszer csak viszik a házad a fejed felől, utána lakhatz a kocsidban, meg rághatod a váltót, legvégül felkötöd magad mert jobb belátni hogy kár szenvedni
20/F
2012. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
A hitel jelentősége hogy valamire vágysz amire nem futi neked, és ezért alárendeled magadnak egy másik embernek/cégnek/akárminek hogy hozzájuss ahhoz a valamihez.
A probléma nem csak abban van, hogy ez kb. olyan mintha kalodába csukatnád magad, hanem hogy az emberek 99%-a nem lát tovább onnantól, hogy megkapja a hitelt, és azt hiszi, az ajándék. Hogy ötvenszer annyit kell visszafizetnie, az egyiküket sem érdekli (amíg el nem árverezik a házukat). Azonkívül a hitel rendkívül kártékony, mert az esetek túlnyomó részében adósságspirál lesz a vége, amiből lehetetlen kijutni.
2012. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
Ha nem lennének hitelek akkor pl ha egy teherautót akarsz venni a munkádhoz, több millió forint ott állna a polcon amíg össze nem jön. Ha megvan megveszed, elkezdhetsz pakolni félre a házra, aztán az is összejön valamikor, bár előbb halsz meg inkább. Mindez alatt sok sok millió forint ki van vonva a gazdaságból, mintha nem is létezne. Ha hitelre megveszed az IFÁ-t, többször annyit keresel, harmad-negyed annyi idő alatt kifizeted. Utána hitelre veszel egy házat, mert látod, hogy azt is ki tudod termelni. Vagy a vállalkozásodat még fejleszted. A hitel mint egy indikátor felpörgeti, vagy beindítja a gazdaságot. A hitel mellett a keresleti piac, és a stabilitás a fontos, hogy menet közben ne változzanak a szabályok. Magyarországon a hitelezés kifulladt, nagyon bizalmatlanok a bankok, köszönhető ez a nagy kockázatnak, ami annak köszönhető, hogy a kormány párhavonta felülírja az adózási szabályokat, így hosszútávú terv nem kovácsolható.
2012. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
1-es! Hallottál olyan illetőről hogy Széhenyi István? Úgy látom nem! Akkor hiába is magyaráznám ne mondj hülyeséget!
2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
Amikor gazdasági hitelekről beszélünk, akkor a vállalkozásoknak nyújtott hiteleket elemezzük. Ezek a hiteleket a vállalkozások fejlesztéséhez veszik igénybe, hogy új gépsort, autót, stb vehessenek. Ezekkel az eszközökkel aztán hatékonyabban tudják működtetni a céget, nagyobb bevételt érnek el, amiből aztán majd fizetni tudják a törlesztőrészleteket.
Ez általában az egyszerűbb megoldás, mint megvárni, amíg összejön a gép megvásárlásához szükséges saját tőke, addig lehet, hogy már rég tönkre is menne a cég az új eszközök nélkül.
2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Ezért baromi fontos, hogy a hitel beépüljön a gazdaságba, és többet termeljen mint amennyibe kerül, mert ha passzív, nem termelő dolgokra veszünk fel hitelt, csak rövid távú életszínvonal emeléséért hosszú távon kiszúrunk magunkkal. Ilyen pl privát szférában az emese-féle sütő hitel, kormányzati szinten pedig a főterek felújítására felvett svájci frank alapú hitelek.
2012. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
8/17 anonim válasza:
A vállalkozási hitelek jellemzően vállalkozás indítására (főként Európában) v. beruházások létesítésére szolgál. Azonban szerintem a lakossági hitelezés is lehet hasznos, persze mértékkel. Ha pl. egy magyar lakos lakásfelújításra vesz fel hitelt, akkor azzal sok magyar cég felé nyújt keresletet; ez is elősegíti a fejlődésüket, ezáltal a nemzetgazdaság fejlődését. Persze legtöbb esetben a legtöbb hitel külföldi cikkek vásárlására szolgál (TV, számítógép, autó, stb.), amely nem v. csak kis részben fordul meg a hazai gazdaságban (pl. autógyártás ilyen).
2012. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
Az első pár válaszolónak fogalma sincs, hogy mi a hitel szerepe a gazdaságban, csak a neten keringő tudatlanok hülyeségeit szajkózzák. A hitel jó, de nem mindegy, hogy mire van fordítva és milyen feltételek mellett! Ez igaz egy cégre és egy magánszemélyre is. Előttem pár példán keresztül már érzékeltették, hogy mikor jó és mikor rossz egy hitel. A hitel felpörgeti a gazdaságot, ha termelő beruházásokra van költve és ez lehet egy magánszemély esetében is. Pl. a család vesz egy könyvelő programot és egy számítógépet hitelre, mert így az anyuka gyereknevelés mellett tud könyvelni is, ami plusz bevétel a családnak. Így a hitelt pár hónap alatt visszafizetik és a család bevétele is nő hosszú távon. Ha viszont státuszszimbólumokra költik, új bunda anyukának stb. Az csak átmenetileg jó a gazdaságnak, míg megveszi azt és adózik az államnak, de hosszú távon már semmilyen hasznot nem hoz a házhoz és még a visszafizetése is problémás. Nos az utóbbi eset történt tömegesen Magyarországon. Sajnos elég fejletlen a magyarok pénzügyi kultúrája, amihez a szocializmusnak is köze van.
2012. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
Igen,az adósságsprirál, a BAR-lista és a több ezer anyagilag tönkrement ember is csak netes hülyeség...
Ha nem vagy tisztában valamivel, akkor NE kommentelj már. Köszipuszi.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!