Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy pici telepen mi a dolga a...

Egy pici telepen mi a dolga a képviselőnek? Ha jelöltetni akarnám magam mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Telepen?
2012. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Csak tippelni tudom, hogy önkormányzati, esetleg részönkormányzati (telepi?) képviselőség iránt érdeklődik.

Szerintem mínusz egyedik dolog, hogy tudja a helyes megnevezést (ha eltaláltam, ha nem. Nekem nem kell tudnom.). Nulladik, hogy ha ilyen tisztséget szeretne elérni, akkor ne az legyen a kérdés, hogy mi a dolga, mik a jelölési feltételek, hanem -ezek jó ismeretében- hogyan tudna a feltételeknek másoktól jobban megfelelni és hogyan tudna ilyen feladatot jobban végezni másoktól, ezeket hogyan tudja elismertetni, hogy megválasszák. Mert a megválasztáshoz meg kell nyerni a többség bizalmát, el kell érni elismerésüket.

Egyébként ha eltaláltam akkor a jelöléshez a feltételeket a választójogi törvény, a képviselők "dolgát" (is) a helyi önkormányzati képviselők jogállásáról szóló törvény szabja meg.

Az elkövetkezőkben különösen figyelni kell, hogy esedékességükkor éppen milyen változások, átmeneti rendelkezések stb. lesznek érvényben.

2012. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén én ezekhez a megnevezésekhez nem értek,egy valamit tudok a mostani képviselő semmit nem tesz hogy a gyerekeknek jobb legyen még egy normális játszóteret sem tudott "összehozni",a szülőkkel csináltunk egyet!
2012. nov. 21. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Eszerint önkormányzati képviselőről van szó.

Sajnálom, de "csak" jó szándék nem lesz elég. Egyrészt, ha a jelenlegi képviselő nem mondott le, illetve nem oszlatta fel magát az egész képviselő testület, akkor nincs választás kiírva, akkor nincs is módja indulni. Menetrend szerint csak 2014. őszén lesz választás.

Jelöléshez megfelelő számú ajánlás kell, ha ezeket beadja a megfelelő választási bizottsághoz és elfogadják (hitelesítik), akkor felkerül a választási listára és ha elegendő szavazatot kap, akkor képviselő lehet. Persze az elegendő szavazathoz meg kell nyerni elegendő szavazót, aki el is mennek szavazni és ott Önre szavaznak.

Azért vegye figyelembe, hogy például egy játszótér létesítéséhez szükségesek gazdasági, jogi ismeretek: meg kell szerezni rá a pénzt és az engedélyeket.

Pénzt javarészt pályázatokon lehet nyerni, de ezek megírása komoly szakismeretet igényel. És képviselőnek súlyos kérdésekben is döntenie kell, például adókivetés, iskola bezárás; ha ellenzi akkor javasolnia kell, hogy honnan tud pénzt szerezni például az adó helyett, vagy az iskola fenntartására. És mindezt el kell fogadtatni tapasztalt, felkészült képviselőkkel és a lakosokkal.

Ha ilyen terve van, akkor el kéne járnia a képviselő testületi (önkormányzati) ülésekre. Ezek nyilvánosak (bár nem tudom, hogy valahol is járnak-e oda lakosok, szóval nem kell attól tartania, hogy nem fér be a terembe); a képviselőktől, polgármestertől érdeklődhet, hogy mikor lesz ilyen legközelebb, aztán folyamatosan a következők. Persze csak hallgathat, nézhet ott, de tapasztalatot szerez, hogy milyen feladatok vannak, hogyan vitatkoznak, döntenek.

2012. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát,megfogom próbálni és természetesen először elmegyek egy ilyen ülésre és jobban tájékozódom a dolgokról! Egyébként ezen a kis településen se iskola se bolt se semmi nincs!
2012. nov. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!