Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a "retorikai"...

Hogy hívják ezt a "retorikai" módszert?

Figyelt kérdés

Általában politikusok szájából szoktam hallani, egyfajta demagóg ijesztgetés. Egy egyszerű példa: Megdobják egy kővel, és utána a következő sajtótájékoztatón azt mondja, hogy engem megdobtak egy kővel, de nem is ez a lényeg mert mi van ha egy terhes kismamát talál el vele vagy egy kisgyereket?

Ha jól értem itt az a cél, hogy az ő ellenségei ellen próbálja a népet hangolni. Erre van valami definíció? Vagy ez csak simán demagógia?


2009. aug. 12. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem a tömegmanipuláció egy bizonyos fajtája. Szinonímák: mellébeszél, tereli a szót stb. A példa alapján azért is mondhatja, h elterelje a figyelmet arról, h miért is dobták meg egy kővel. Vagy esetleg azért, amit már leírtál.
2009. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért mellékes ezer oka lehet. Ebben inkább azt látom, hogy a tömeget akarja az ellenségei ellen hangolni, fiktív veszélyt alkotva.
2009. aug. 12. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyfajta démonizálás is (a "mellébeszélés" mellett). Mert amellett, hogy nem beszél arról, miért dobták meg, kvázi azt mondja, hogy ez a cselekedet egyenesen közösségellenes, elítélendő, mert bármelyik embert eltalálhatta volna az a kő. Vagyis valóban, egyfajta fiktív veszélyhelyzetet kreál. Mert ugye, ha van valami, ami össze tudja hozni az embereket, az a "közös ellenség" (rém)képe.
2009. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!