Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ennek a...

Mi a véleményetek ennek a cégnek az üzletpolitikájáról?

Figyelt kérdés

Én egy kis faluban lakok. Nagyon kevés felénk a munkalehetőség. Nagy város nincs is nagyon a közelben, csak sok apró falu. Az egyik szomszédos faluban működik egy elég nagy mezőgazdasági cég. Olyan 3000ha termőföldön gazdálkodnak, 500ha erdő, tehenészet, sertés telep, stb. Szinte minden ami mezőgazdaság. Több mint 100 ember dolgozik itt.

Nemrég munkalehetőséget hirdettek. Adminisztrátor, traktoros, és sertés gondozó munkakörbe. Többek között én is jelentkeztem az egyik állásra ahogyan egy csomóan is a környékről. Nem kellet sem önéletrajzot beadni sem semmi, csak akit érdekelt valamelyik állás egy időpontban megkellet jelennie a cég telephelyén. Egy csomóan mentek el. A cég vezetője azzal kezdte, hogy ennél a cégnél nincs helye alkoholistáknak és cigányokat. Így aki úgy érzi, hogy ezek közül bármelyik csoportba tartozik azt most menjen el egész nyugodtan mert úgysem lesz felvéve.

Na most az alkoholistát megértem. Na de a cigányokat miért diszkriminálják ilyen nyíltan. Nem védem őket meg semmi. Csak mégis. Ennyire nem adnak nekik esélyt. Ez általános dolog lehet az országban?


2012. nov. 1. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Van két kosár almám.

Az egyikben néhány rohadt alma van, a másikban meg szinte mind az. Én ezt csupán látom, nem bizonyította senki, csupán a szememnek hiszek. Na, jogosan teszem, hogy csak az első kosárból válogatok? NEM, mert a másikban is van jó alma. Csak arányaiban kevesebb. Jobbam megéri csak az elsőből válogatni? Dönts el te!

De visszatérve a témához, a vezető "üzletpolitikája" elítélendő? Erre már nem tudom azt mondani, hogy igen. A fenti példából indultam ki.

G.

2012. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy komoly cégnek tűnik , a tulaj biztos félti a drága berendezéseket.


Egyébként meg a saját cége , azt vesz fel akit akar , ha azt mondja hogy mostantól csak a vörös hajú embereket veszi fel akkor csak azokat.Azt tesz a cégével amit akar.


Egy állami vállalatnál ez másként működik de egy magánember , egy tőkés azt tesz a cégével amit akar.

2012. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 intrepid ***** válasza:
67%
Lehet, hogy évek tapasztalata mondatta vele. Most már itt tart, hogy nem kisérletezik. Vannak gazdag cigány vállalkozók, ők sem a tezsvíreket veszik fel dolgozni, hanem fehér embereket keresnek. Vajon miért? :-)
2012. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy ha ez egy munkaügyi bíróság elé kerülne, akkor fizethetné a bírságot! Főleg a roma munakvállalók miatt. Merthogy törvényesen ezt nem tehetné meg. Nem lehet valaki a hovatartozása miatt megkülönböztetni. Ahogy a vallása miatt sem és az alkata miatt sem.
2012. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most sajnos olyan t írok amit megint el lehet ítélni.

Mondjuk én egy szobafestő vállalkozó vagyok Elvállalok egy lakás festését. Odaállítok egy két alkalmazottal, közük egy cigány kinézetű, egyébként becsületes dolgozóval.

Több esetben be sem engednek a lakásba vele. Hogy miért, remélem nem kell elmagyarázni.

A magyar emberek általánosítanak.

Megengedheted magadnak, hogy felvedd a cigány embert?

Ha állami megrendeléseid vannak, vagy kültéren dolgozol, akkor nem igen van probléma.

Igen diszkriminálják. Nincs meg az alapja? Annak ellenére így van, hogy Magyar ember is lehet gazember.

2012. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Mi a véleményem a cég üzletpolitikájáról?


Ez sík törvénytelen, ha gondolod, írj az Egyenlő Bánásmód hatóságnak.

2012. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és nem azt vesz fel, aki akar. Ez nem tudom honnan jött, olvassátok el a munka törvénykönyvét és az egyenlő bánásmódról szóló törvényt.
2012. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Dehogy írok én senkinek.


Mondjuk én se szívesen lennék egy cigány munkatársa.

2012. nov. 1. 17:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet,hogy volt már velük tapasztalata.
2012. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ha azt mondja hogy mostantól csak a vörös hajú embereket veszi fel akkor csak azokat.Azt tesz a cégével amit akar. "


Ez azért nem teljesen van így. Az ilyen módon történő megkülönböztetésért igen komolyan megbűntetik.

Abban valóban igazad van, hogy azt vesz fel akit akar, de ezt nem hangoztathatja. Magában gondolhatja azt, hogy hm ez kék szemű és szőke de nekem barna kellene fekete szemekkel, de ha ezt a jelöltnek is elmondja az már büntetendő.


Ugyanígy büntetik, ha "gyerekeseket nem veszek fel" és hasonló kijelentéssel élőket.

2012. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!