Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért erősebbek a "negatív"...

Miért erősebbek a "negatív" ösztönök az emberekben mint a pozitívak?

Figyelt kérdés

Pl. A kapitalizmus bizonyult az eddig legfenntarthatóbb rendszernek. A kapitalizmus formálta az embereket és ezt tette a ma élőket hihetetlen pazarlóvá, és kialakult a fogyasztói társadalom.

(A tömegtermelés kapitalista viszonyok között jelent meg Angliába, ezért írtam azt, hogy a kapitalizmus hozadéka a mai fogyasztói társadalom.)


A kérdést arra értem, hogy az emberekben alapból benne van a verseny szellem. Mindig felülakarunk emelkedni a másikon. Ez megfigyelhető a kapitalizmusban is, erre épül.

A kérdés pedig erre irányul. Hogy miért szorítják ki ezek a/az (túlélő) ösztönök a "racionális" ösztönöket?

Miért nem figyelnek az emberek a fenntarthatóságra, a környezetükre, más emberekre? Miért ennyire erős kényszer az (főleg multiknál), hogy mindenkinél előrébb törhessünk, hogy mi legyünk a legjobbak?

Ezáltal figyelmen kívül hagynak mindent, nem érdekli őket a jövő csak a "pillanat".

Pl. környezetszennyezés, nem törődnek a következményekkel csak a minél nagyobb profit számít. Miért lettek ezek az emberek ennyire "negatív" ösztönemberek? Miért erősebbek ezek az ösztönök mint a pozitív érzések, racionális ösztönök (amik arra buzdítanak, hogy legyen kisebb a nyereség, de ne tegyük tönkre a környezetünket)?



2012. okt. 31. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapból ilyennek lettünk "tervezve".

Az állatvilágban is megfigyelhető ugyanez , az erősebb nyer a gyenge elbukik vagy elpusztul.

És az ember is állat bárhogy nézzük , igaz a legokosabb legintelligensebb állat.


A verseny szellem is azóta bennünk van mióta létezünk.Az tesz minket elégedetté hogyha , szebbek , jobban , nagyobbak , gazdagabbak lehetünk mint a másik.

Ha az ember hatalmat kap , lényegtelen hogy milyen téren, keményen érvényesíteni fogja az akaratát.Hisz az ember imádja a hatalmat még ha csak pillanatnyi is az a hatalom.


Mindig lesznek szegények és gazdagok ,mindig lesznek nagy emberek és kis emberek , mindig lesznek erősek és gyengék amíg emberek élnek ezen a bolygón.Ez a világ rendje.

2012. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:

Alapjában véve valóban ilyen az ember, de felül képes emelkedni ezen, megvan benne az a plusz, ami az állatvilágból szerintem hiányzik. (Már önmagában ennek felismerése is egy komoly lépés.) Igaz, ehhez szükség van olyan körülményekre is, hogy a másik folyamatos legyőzése nélkül is biztosítva legyen a megélhetés.

A mai napig vannak olyan bennszülött törzsek, ahol nem az "én", hanem a "mi" (csoportszellem) az uralkodó, és ők értelemszerűen nem törnek babérokra egymás ellen. De ez már (?) ritkaságszámba megy.

2012. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt az előre törést miért nem lehet racionális keretek között csinálni? Miért nem lehet úgy kitermelni az olajt, hogy mellette nem szennyezik a környezetet vagy legalább ellen intézkedéseket is tesznek amivel javítanák a helyzetet?
2012. okt. 31. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, a versenyszellem nem eleve elrendelt emberi tulajdonság, hanem csupán a lehetséges viselkedésmódok egyike, amelyet a mi kultúránk történetesen bátorít. Vannak olyan kultúrák, ahol "letörik a szavait" annak a gyereknek, amelyik többet, gyorsabban vagy nagyobbat akar valamiből csinálni, mint a társai, és ahol jutalmazzák, ha segít a másiknak. Nálunk megsimogatják a fejét és megdicsérik a versengőket; a tanulmányi átlagok alapján hierarchiákat állítanak fel, és így tovább.


Történelmi véletlen, hogy pont a mi kultúránk ilyen lett, a kezdeti ingadozások eredménye. És bár egymástól elszigetelve (és fosszilis energia nélkül) mindkettő forma képes a túlélésre, ha egymás mellett helyezkednek el, a versengő kultúra hajlamos kiszorítani az együttműködőt, és annak rovására terjeszkedni.

2012. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne versenyszellem , illetve mindenki egyforma lenne akkor sehova nem jutott volna az emberiség és lehet hogy még kőbaltákkal vadásznánk szarvasokra.


Akik okosabbak , jobbak , ők viszik előre az emberiséget.Hisz minden tudós , ilyen kiemelkedő ember volt , ha gyermekként letörték volna a szarvukat akkor lehet hogy most nem tudnál mobiltelefonnal telefonálni vagy , autót vezetni illetve számítógépet használni.


Ezért kell a kiemelkedően tehetséges embereket gyerekkoruktól támogatni hisz lehet ő lesz aki feltalálja a rák ellenszerét vagy egyéb dolgot amivel jobbá tehet az emberek életét.

2012. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fura, de működik a tudatosság is nagyon jól. Ajánlom mindenkinek, aki eddig csak elvolt valahogy.
2012. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!