Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy számitogép szerelő-karbant...

Egy számitogép szerelő-karbantartó lehet egy cégnél rendszergazda? és milyen munkái vannak?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. A szerelő karbantartó a hardver működését biztosítja, esetenként még az úgynevezett operációs rendszerhez sem kell értenie. A rendszergazda szoftvereket felügyel, alapszoftvert, vagy különféle alkalmazásokat. Utóbbi esetben ahhoz a szakmai területhez is értenie kell valamelyest, amelyikre az alkalmazás íródott.
2012. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek, csak valami nagyon extrém esetben tudom ezt elképzelni (külön képezte magát évekig stb...), mert a 2 terület "egy cseppet" eltér egymástól.
2012. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. Ha kitanulja azt is. És ha kitanulja, akkor azt is fogja tudni, milyen munkái lesznek.
2012. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KLászló válasza:
Lehet. Közel húsz évig voltam vállalkozó. A megbízásaim jó része hardware jellegű volt, de egy nagyvállalatnál és több kisebb cégnél rendszergazda is voltam. A számítógép szerelő a "vasat" "javítja". Tulajdonképpen csak kártyákat cserél, leporol. Kártyaszintű javításokat a 386-os generáció után már nem végeztünk. Az összetevők ára annyira mélyre zuhant, hogy nem volt értelme foglalkozni vele. Rendszergazdaként a szerverek és munkaállomások, hálózati kapcsolatok, szoftverek működésének felügyelete volt a feladatom. (nagyon leegyszerűsítve!)Ez utóbbi meglehetősen komoly felkészültséget igényel! (Novell, Linux,Banyan Vines...Oracle...stb)
2012. okt. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!