Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fog járni támogatás az ingázó...

Fog járni támogatás az ingázó munkavállalóknak?

Figyelt kérdés

"A kormány másfél évig lakhatási támogatást adna annak, aki az otthonától legalább száz kilométerre talál magának állást, és amiatt oda is költözik."


Most ezt valóban beakarják vezetni? Valakitől azt hallottam hogy Október 1-től. Engem érintene és jól is jönne, de most nem tudom hogy csak szó van-e róla, vagy be is vezetik.



2012. szept. 24. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt akkor tudjuk meg, ha véglegesen törvénybe iktatják. Addig bármi lehet, de utána is - a pontos tervezetet se ismeri jóformán senki, tehát lehet, hogy hat ember lesz az országban, aki igénybe veheti.


Majd kiderül, de azért ne építs rá :)

2012. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Okés köszi a választ, felpontoztalak. Am. utólag jutott eszembe hogy a rádióba mondták hogy október 1-től. Pedig jó lenne tudnom hogy most mi lesz :/
2012. szept. 24. 22:34
 3/11 Alaque ***** válasza:

És az a hat ember lehet, hogy egészen véletlenül pont valakinek a barátja lesz, ha érted, mire gondolok.


Egyébként a kormány sem hülye, legalábbis ha a csóró embereken kell spórolni - csak akkor jár, ha a támogatás bevezetésekor már legalább három hónapja nincs munkád, és azután állsz munkába. Szóval nem lesz nagy divat belőle.

2012. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Én már regisztrálva vagyok mint munkanélküli 3 hónapja. Pályakezdőként még nem találtam munkát. Lehet lenne egy lehetőségem Pesten, ezért érdekelt volna ez a dolog. Csak ugye drágák az albérletek, ez jól jött volna. De akkor nem alapozok erre :(
2012. szept. 24. 22:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam a törvényt. Nagyon sok a megkötés. Amennyire visszaemlékszem, együtt kell kérni a munkáltatónak és a munkavállalónak a kedvezményt.

Csak olyan munkakörbe veheti fel, ahonnan fél éven belül nem küldött el senkit, és akit felvesz, azt sem küldheti el meghatározott ideig. Kevés munkáltató fog ebbe belemenni.

Ennek alapján nagyon kevesen vehetik majd igénybe.

2012. szept. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod pontosan.

2012. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2012. szept. 25. 13:33
 8/11 anonim válasza:

Hahó,segítségre lenne szükségem :)


Ez azt jelenti,hogy csak

akkor kaphatok támogatást,ha már előzőleg dolgoztam fél évet??


"A lakhatási támogatáshoz legalább hat hónapra szóló, heti 20 órát elérő munkaviszonyt vagy közalkalmazotti jogviszonyt kell igazolnia a kérelmezőnek."


Utána pedig ezt írják: A támogatás megállapítását a munkába lépés előtt kell kérni.


Most akkor aki dolgozik valahol,akkor csak az új munkahelynél veheti igénybe?

Vagy konkrétan nem értem :S


Mert a másik cikkbe meg írták,hogy pályakezdőknek nem kell a 3 hónap regisztráció a munaknélkülibe ergo egyértelmű,hogy egy pályakezdőnek nincs 6 hónap munkaviszonya nem? (Pl. Én,most végeztem a sulival,és még nincs munkám.)

2012. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"A lakhatási támogatáshoz legalább hat hónapra szóló, heti 20 órát elérő munkaviszonyt vagy közalkalmazotti jogviszonyt kell igazolnia a kérelmezőnek." Ezt melyik cikkben olvastad?


Én is pályakezdő vagyok de már nyáron beregisztráltam a munkaügyibe szóval mindjárt meglesz a 3 hónap regisztrációm. És nekem van régebbről 6 hónapnál több munkaviszonyom. (amiket suli közbe vállaltam)

2012. szept. 29. 12:47
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem elmúlt 6 hónapot kell igazolni, hanem azt, hogy legalább heti 20 órás munkaszerződésed van. Vagyis először munkaszerződést kell kötni, azzal munkába lépés előtt legalább 5 nappal kérni a támogatást.
2012. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!