Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mitől ilyenek Osztrák, ,...

Mitől ilyenek Osztrák, , testvéreink''?

Figyelt kérdés
Már jó néhány hete kint élek és azt tapasztalom, hogy eléggé lekezelőek velünk magyarokkal. Mintha egy teljesen más faj lennénk.

2012. szept. 17. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert, gondolom több olyan tapasztalatuk van, amikor szélhámos magyarok guberálnak, vagy egyéb pénzkereseti lehetősséggel élnek. A magyarok is lenézik a románokat vagy ukránokat. Ott nagyobb a szegénység. Valamint, a magyar cigányokkal nekik is vannak problémáik. A legtöbb ilyen esetben is él az előítélet.
2012. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Aki kimegy megérdemli, Mi is lenézünk minden ide bejövőt, hogy ez a tróger nem tudott otthon megélni, majd rásózzuk a csicskamunkát. Egyébként meg mitől lennének a testvéreink? A magyar ember úgy utálja az osztrákot mint a leghígabb fost.
2012. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm

2. Miért utálná? Jó bele rángattak minket az WWI-be de őket meg a németek rángatták bele.

2012. szept. 17. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező: az első világháborút mi robbantottuk ki, pontosabban az Osztrák-Magyar Monarchia. De most nem ez a lényeg.


Második: én kifejezetten jóban vagyok az osztrákokkal, akkor én nem vagyok magyar? Köszönöm, hogy felvilágosítottál. Ha te magyar vagy, akkor inkább tényleg letagadom, köszi, hogy megmutattad az utat :)

2012. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kinn élek, nekem semmi bajom velük.

Hogy mik a tapasztalataim?

- Tekintettel, hogy nem fizikai, alja munkát végzek idekinn sem, és szinte tökéletesen beszélek németül, így nincs miért lenézniük, és nem is néznek le.

- Velünk nagyon kedvesek, de megtartják a két lépés távolságot.

- Nyilván, aki kulturált odakinn, jól beszél németül, azt hamarabb elfogadják, akárcsak mi magyarok a külföldieket.

- Kockafejűek eléggé

- Zárkózottak.


Ezek az én tapasztalataim, egy osztrák kisvárosból.

2013. jan. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!