Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Őszintén, tőlünk nyugatabbra...

Őszintén, tőlünk nyugatabbra minden tekintetben kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Sok barátommal együtt most fogok végezni egyetemen. Mindenki a külföldre menésről beszél, de olyan magaslatokban, hogy én ezt nem hiszem el. Mindannyian azt gondolják, hogy az osztrákoknál azonnal vezető pozíciókat csípnek meg. Egy lány élelmiszermérnök, meg van arról győződve, hogy ő friss bsc diplomásként Ausztriában üzemmérnök lesz és csak ételeket kell kikísérletezgetnie. Aki egyéb mérnök ő menne németekhez, mert ott azonnal millió munka. Röpködnek a milliós fizetések.

Nekem sok rokonom soproni, dolgoznak az osztrákoknál, de azt mondták, hogy ott is, mint a legtöbb nyugati országban főleg azok kellenek, akik megcsinálják azt a munkát amit az osztrák meg a német nem(orvosokat kivéve). Mosogatás, fodrász, gyártósori munkás. Nagyon jól fizetik a magyar viszonyokhoz képest, de akkorsem a vezető pozíciókról beszélünk.

Olvastam egy cikket hogy minden 20 kimenő magyarból 1 veti meg külföldön tartósan a lábát, nem tudom mennyire igaz.

De az vajon igaz, hogy innen aki akar kimegy és azonnal megkap menő pozíciókat a saját szakmájában, álomfizetéssel, csak mert diplomája van?


2012. aug. 29. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket csak álmodzók hiszik el, és sok olyan mesél ilyeneket, akik kinn a legaljább munkákat végzik, de MO-on azért arról mesélnek, hogy ök milyen csodálatos munkákat mesés fizetésért végeznek.

A valóság más: minek vennének fel frissen végzet magyar mérnököt, amikor van tapasztalt, hazai is.

2012. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek és szerintem nem könnyű. Hiába keress valaki jól külföldön minden nagyon drága. Legalábbis ahol én vagyok. Vannak persze jó oldalak is, megtanulhatsz idegen nyelveket nagyon magas szinten, új embereket, kultúrát ismerhetsz meg, kipróbálhatod magad nemzetközi szinten. Viszont minden azon múlik, hogy milyen munkát kapsz. Még szakmabeli munka is lehet rossz. Páromat eléggé kihasználták, olyan munkákat kapott amivel képtelen volt fejlődni. Pedig ez fontos, főleg diplomásoknál. Maga az idegen környezet sokaknak gondot okozhat. Más időjárás, más szokások, ételek apróságnak tűnik de nehéz megszokni. Család, barátok nélkül pedig sokan egyedül vannak, ez okozhat depressziót, lehangoltságot. Én úgy gondolom, hogy az nem elég ok, hogy valaki kimenjen külföldre, mert otthon nem jó. Ha otthon nem jó, akkor máshol sem lesz jó. Értem ez alatt, hogy otthonak mindig vannak előnyei ami külföldön nincs, így ha valaki kimegy külföldre nem tudom mit tud ott értékelni ha otthon is mindent negatívnak látott. Csak a pénzt? Hát nem tudom szerintem ez kevés a boldogsághoz. Főleg, hogy szerintem csak az igazán szerencsések tudnak meggazdagodni. Hiába keress valaki sokat magyar viszonylatban az nem mindig jelent jó fizetést külföldön. Én azt mondom ha valaki szeretné kipróbálni magát külföldön miért ne, de soha ne vágjon neki úgy, hogy minden egyből sikerülni fog és minden szép és jó lesz.
2012. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A soproni ismerőseim idehaza élnek, odakinn gyártósoron dolgoznak és a fizuból itthon vígan élnek. De semmi perspektíva. Az osztrák nem mosogat és nem fog gyártósoron állni 12 órát. De az a fizu is csak itthon olyan extrém magas. Ha valaki magyarként akar ott valaki lenni komoly évekbe és kemény munkába kerül, mert bizalmatlanok.

Az ismerőseim meg azt hangoztatják, hogy amint végeztek húznak külföldre. De miből? Hová? Ki ad nekik álommunkát? Ezt mind nem tudják, de mennek, mert itthon nincs lehetőség, odakinn pedig határ a csillagos ég.

2012. aug. 29. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd rájönnek, hogy jobb, de nem annyival, mint az álmokban.
2012. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lényegesen jobb a fizetés, de keményen kell érte dolgozni.

Vezető pozíció elérése lehetséges, de természetesen nem azonnal. Angliában nagyon is könnyen előléptetik a megbízható, rátermett külföldit.

2012. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy mind vezetni akar, dolgozni nem nagyon. Inkább a hitel meg a szülők pénze, mert minek dolgozni, egy év és jön az arany élet...
2012. aug. 29. 14:14
 7/8 bumbi02 ***** válasza:
100%

Ez nem csak a külföldre pályázó diplomásokkal baj, hogy egyből vezetők akarnak lenni.


Sok diplomás azért munkanélküli, mert ő "nem azért tanult, hogy titkár legyen". Nagyon sokan úgy gondolják, hogy egyből nettó 300 ezres állást kell találniuk, hiszen diplomások. Aztán emiatt el se fogadnak sok állást.

2012. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Példáiddal lényegében megadtad egy szociológiai magyarázatát annak, miért tartunk itt, és miért sokkal előbbre Nyugaton, de tőlünk keletebbre is.

Sok fiatalnak semmi realitásérzéke, akkor sem, ha látott már ezt azt. Nem értette meg.

Aki ismeri a kapitalizmus lényegét, megértette, annak nyilvánvaló, hogy Nyugaton kell csak igazán keményen megdolgozni a pénzedért. A nyugati emberek többsége eszerint áll hozzá a munkához is. Ezen az sem változtat, ha valaki reménytelennek tartott helyzetből külföldön jó álláshoz jut. A fizetése csak a magyar átlaghoz képest álom, a helyihez képest alacsony. Ettől persze ott is jobban él, mert az ottani átlag sokkal magasabb az itteninél. És mindez csak néhány, nyugaton hiányszakmának tartott területre igaz.

Viszont kipróbálni az erődet, bizonyítani, majd hazajönni, nem rossz gondolat, ezt mindig is tették sokan, de tudták hová tartoznak.

2012. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!