Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez európai baloldal és szélsőj...

Hazafias Harcos kérdése:

Ez európai baloldal és szélsőjobboldal kezdi hitelét veszteni?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy az USÁ-ban jogos a baloldal jelenléte (a Demokrata Párt) mivel ott a jobboldal bigott vallásos háborúpárti, társadalmi egyenlőtlenséget propagáló és tudománytagadó.


Európában (legalábbis az EU-ban) viszont azt veszem észre, hogy míg a jobboldal (persze a szélsőjobboldalt ne keverjük bele) általában konstruktív, mérsékelten konzervatív, és nagyjából az USA demokrata pártjával megegyező világnézetű, addig a baloldal már mással sem foglalkozik, mint hogy éppen kitől kell rettegni, éppen ki politikailag inkorrekt, éppen ki lóg ki a sorból, éppen ki "európaellenes" stb., tehát nagyjából azt a vonalat képviseli, amit az USA 1950-es évekbeli McCarthy-izmusa képviselt egy vödör jogvédői mázzal nyakonöntve.



Ami pedig a szélsőjobboldalt illeti, az meg kommunista, csak nemzeti is, mint Ceausescu vagy Kim Jong Il.



2012. aug. 10. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak én vettem észre itt az ellentmondásokat?Most akkor mi van?
2012. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk inkább a fidesz kezdi hitelét veszteni, 2 értelemben is :)
2012. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek a kérdezővel. Bár itthon egy normális párt nincs, csak kizárásos alapon lehet választani.
2012. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Igazából kizárásos alapon sem lehet választani. Egy párt önmagában semmire sem képes, ki van szolgáltatva a háttérhatalomnak.
2012. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, már itt vannak a fideszes, fizetett lepontozók.
2012. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ki vagyok?!

Szerintem ezt a válaszodra az összes párthívő mínusz nyomott + az is akinek van egy kis esze... milyen háttérhatalom? Remélem nem valami zsidó összeesküvéssel akarsz előhozakodni.

2012. aug. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok, hogy a pénz beszél. Szerinted miért nincs rend ebben az országban, miért van eladósodva rengeteg ország? Ha ezer milliárdjaid lennének, te is kedved szerint irányíthatnád a politikát.
2012. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ki vagyok?!

Szerintem ezt a válaszodra az összes párthívő mínusz nyomott + az is akinek van egy kis esze... milyen háttérhatalom? Remélem nem valami zsidó összeesküvéssel akarsz előhozakodni."


"párthívő" - hát igen, szó szerint hívők


"milyen háttérhatalom?"

Kiragadott példa a sok közül.

Biztos emlékszel a 2004-es, amerikai elnökválasztásra.

A republikánus Bush ellenében a demokraták John Kerryt állították. Nos, ők mindketten tagjai a skull and bones szabadkőműves titkos társaságnak (TV-ben elismerték mindketten), ami azt a célt tűzte ki maga elé, hogy minél több tagját juttassa vezető beosztásba, így befolyást szerezzen a világpolitikában és érvényesítse akaratát.


Ez bizony de facto összeesküvés.


Ilyen az USA-féle demokrácia: a fene nagy választáson, ahol látszólag ölre mennek egymással a felek, bizony a háttérben összekacsintanak, te meg választhatsz két skull and bones-tag, régi jó országos cimborák közül egyet.

Tök mindegy ki nyer, mindenképp az ő akaratuk érvényesül.


Szóval "Ki vagyok?!"-nak igaza van.

2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

22:08

Most álomba sírom magam. Ugye te nem vagy még felnőtt ember? Ugye nem az ilyenek szavazatai döntenek az ország sorsáról?

2012. aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nyugodj meg, ő nem fog szavazni és én sem, mert nincs értelme, te viszont sajnos igen.
2012. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!