Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pontosan hogyan kell fegyvervi...

Pontosan hogyan kell fegyverviselési engedélyt kérni gáz- riasztó pisztolyhoz?

Figyelt kérdés

Milyen papírok és mi szükséges a fegyverviselési engedélyhez ? Valamint pontosan mennyibe kerül és mi ennek a menete ?

Ha valaki tudna olyan oldalt ahol ez pontosan le van írva annak is nagyon örülnék .


2012. júl. 13. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
nem tom vane még a gázpisztoly.hu ott fenn van. Amúgy személyi, a fegyver műszaki kártyája, majd gó rendőrség. Megigényled. Kb 2000 ft és ennyi. Lehetőleg ne legyél büntetve. Otthonra pedig egy fegyver tárolására alkalmas kazetta. Ugyanis ha bejelented kötelességük lenne ellenőrizni! Ha nincs az baj... Kb ennyi. Viselni csak rejtve.
2012. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Parancsolj, itt részletesen leírják:


[link]

2012. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:

"Otthonra pedig egy fegyver tárolására alkalmas kazetta"

Ez csak élesnél van így. Gázra nem kell ilyesmi.


Továbbá elvileg már nincs az adattovábbításis mizéria.

2012. júl. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Hármas. Ha bejelented kell a tárolásához a kazetta és ugyanúgy kell tárolnod mint az éleset. Ez gáznál is így van. Ha nem jelented be, azaz a kutyase tudja hogy van neked, akkor nem kell, de akkor nem is hordhatod utcán, mert engedélyed sincs.
2012. júl. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

Nekem van néhány gázra engedélyem, az egyik 2005-2006 óta...


"Ha bejelented kell a tárolásához a kazetta és ugyanúgy kell tárolnod mint az éleset."


Akkor erre URL-t légy szíves. Nem fogsz tudni, mert hogy nincs ilyen törvény, csak élesre.

2012. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat . Azt hittem bonyolultabb az eljárás .
2012. júl. 14. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban gyanús, hogy az űrlapon meg kell adni a fegyvertárolás helyét, de egyrészt én nem is azt a címet adtam meg, ahol a legtöbbet tartózkodom, másrészt mivel lakásvédelemre akár engedély nélkül is használhatók ezek a fegyverek, nem köthetnek bele, akárhogy is tartod otthon.


Nyilván gyerekek számára elérhetetlen helyen célszerű tartani őket, de mivel nálam nincsenek gyerekek, csőre töltve pihennek a polcon a fegyvereim, ahogy levettem őket (ráadásul itthon még a gumival töltött, gáz-riasztónak vizsgáztatott revolverem is legálisnak számít).

2013. jan. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!