Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok ismert, híres antisze...

Tudnátok ismert, híres antiszemitákat írni? Lehet megyar, és külföldi is.

Figyelt kérdés
És esetleg azt, hogy ez miben nyilvánult meg?

2012. júl. 11. 10:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
40%

Petőfi Sándor


»Dicsekedés nélkül szólva, a legnagyobb emberbarátok egyike vagyok s tisztelem, becsülöm a zsidókat, de már a kocsmákból csak kikergetném őket pokolig, mert a mi ronda, csak ronda az, hiába!« (Úti levél Kerényi Frigyesnek (1847. július 12.)

2012. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
16%

9es: Szóval, szerinted, ha valakinek OKKAL van baja a zsidók EGY CSOPORTJÁVAL, az antiszemita.


Agymosottságból ötös.

2012. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
28%

többnyire oly egészen demoralizált népcsalók és orgazdák


Szerintem ez már belefér ebbe a fogalomba.

Ennyi erővel egyik sem volt antiszemita, mert semmi bajuk sem volt a zsidókon kívül más szemita népekkel.

A kérdést én úgy fogtam fel, hogy ki az aki kritikát fogalmazott meg a zsidókkal szemben, illetve ellenszenvet érzett irántuk.

2012. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
32%

Bonaparte Napóleon


"A zsidók csapatokat adtak Lengyelországi hadjáratomhoz, de kártérítést kellene tőlük kérnem: hamarosan rájöttem, hogy nem jók másra mint használt ruhákkal való kereskedelemre..."

"A törvényeknek érvényt kell szerezni hogy az általános jólét ne kerüljön veszélybe.A kormány nem nézhet közömbösen félre, amikor egy megvetendő nemzet ráteszi a kezét Franciaország minden megyéjére. a zsidók a modern kor mesteri rablói. Ők az emberiség dögkeselyűi...." "Őket a politikai igazságszolgáltatás hatáskörébe kell tenni, nem a polgárié alá. Ők biztosan nem valódi állampolgárok."

"A zsidók Mózes ideje óta kiuzsoráznak és elnyomnak másokat.Keresztények ritkán lesznek uzsorások, mert kegyvesztetté váltak, ha ilyesmire vetemedtek. El kell űznünk a zsidókat a kereskedelemből, mert ők visszaélnek vele. A zsidók gonoszsága nem az egyénekből jön, hanem ennek a népnek az alaptermészetéből.." (Napóleon elmélkedéseiből és az államtanács előtti beszédéből 1906 április 30-án és május 7-én)

"Nem tudnál megvetendőbbet tenni, mint a zsidókat fogadni. Elhatároztam, hogy megjavítom a zsidókat, de nem akarok belőlük többet a királyságomban. Mindent elkövettem, hogy bebizonyítsam lenézésemet a világ leghitványabb népe iránt. (Levele Jeromoshoz, bátyjához, Wesztfália királyához 1808 március 6-án).

[1] minden kis és nagy zsidónak a házaló kereskedelemben évente meg kell hosszabbítania az engedélyét.

[2] Csekkek és más fizetési kötelezvények csak akkor érvényesek, ha a zsidó be tudja bizonyítani, hogy ő a pénzt csalás nélkül szerezte. (1808 március 17-i rendelkezések).

2012. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
37%

Voltaire


VOLTAIRE (Francois Marie Arouet) 18 századbeli francia filozófus és író.

"Miért utálják a zsidókat? Ez az ő törvényeiknek az elkerülhetetlen következménye: Vagy mindenkit uralni akarnak vagy azt akarják, hogy az egész emberi nem gyűlölje őket..."

"A zsidó nép engesztelhetetlen gyűlöletet mutat minden nép iránt. Minden uralom ellen lázad.Mindig uralkodni akar, mindig kapzsi mások jólétét illően, mindig barbár - alázatos ha szegény, dölyfös ha gazdag." (Essai sur le Moeurs)

"Úgy tűnik, hogy ti vagytok a legbolondabbak. A kafferek, a hottentották, a Guineai négerek sokkal okosabb és becsületesebb emberek mint a ti őseitek, a zsidók. Túltesztek minden népen szemtelen mesék kiagyalásában, rossz viselkedésben és barbarizmusban. Megérdemlitek büntetéseteket, mert ez a ti végzetetek." (Egy zsidóhoz írt leveléből, aki azért írt neki, hogy 'antiszemitizmusa' miatt panaszkodjon neki.

Examen des Quelques Objections.. dans L'Essai sur le Moeurs.) "Csak a zsidók tudatlan és barbár nép, akik a régóta egyesítik a legpiszkosabb dölyfösséget a legutálatosabb babonákat , a leglegyőzhetetlenebb utálatát minden népnek, akik eltűrik és gazdaggá teszik őket." ("Juif," Dictionnaire Philosophique) "Tudom, hogy az angol gyarmatokon van néhány zsidó.Ezek a szefárd zsidók odamennek, ahol pénzt lehet csinálni. De hogy ezek a körülmetéltek akik régi ruhákat adnak el azt állítják, hogy ők Naphtali vagy Isachar törzséből vannak, annak a legkisebb jelentősége sincs. Ők egyszerűen a a legnagyobb gazemberek, akik valaha ennek a földnek a felületét össze mocskolták.(Levél Jean-Baptiste Nicolas de Lisle de Sales-nak 1773 december 15-én. Levelezés, 86:166).

Ők mind a szívükben dühöngő fanatizmussal születnek, éppúgy, ahogy a bretonok vagy a németek szőke hajjal születnek.Egy csöppet sem lennék meglepve, ha ezek az emberek ne válnának halálos veszéllyé az emberiség számára." (Lettres de Memmius a Ciceron, 1771)

2012. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%
Horthy, aki saját bevallása szerint az volt, vagy Prohászka Ottokár, akinek a "bestsellere" az én antiszemitizmusom c. írása volt. De Nyírő és Wass is írtak érdekes dolgokat.
2012. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
40%

CICERO (Marcus Tullius Cicero). Krisztus születése előtt az első században élt Római államférfi és író.

"Halkan! Halkan! Azt akarom, hogy csak a bírók hallják amit mondok. A zsidók már nagy nehézségeket okoztak nekem, mint ahogy másoknak is. Nem kívánok nekik további szívességeket tenni." (Védőbeszéd Flaccus védelmében).

Cicero a védelem tanácsadójaként működött Flaccus, egy római tiszt perében, aki zsidó aranyszállítást akadályozott meg akkori mint mai nemzetközi főhadiszállásukra, Jeruzsálembe. Cicero akkor már volt valaki, és az, hogy valaki az ő pozíciójában "halkan" kell hogy beszéljen, mutatja, hogy környezetében veszélyesen hatalmas erők működtek.

Egy más alkalommal Cicero ezt írta:

"A zsidók egy sötét és visszataszító erő részei. Tudjuk, hogy klikkjük számos tagból áll, hogy mennyire összetartanak és szövetségeik milyen hatalommal bírnak. Csirkefogók és gazemberek népe."

2012. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Nyírőről elhiszem.


De Wasstól ugyan linkeljen már valaki egy antiszemita idézetet...

2012. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
31%

JÉZUS KRISZTUS a zsidókhoz tartott beszédéből Szt. János evangéliumában, VIII:44.

"Olyanok vagytok mint apátok, az ördög, és ugyanolyan kéjsóvárak vagytok mint ő. Ő elejétől fogva gyilkos volt és nem ismerte el az igazságot, mert benne nincs igazság. Ha hazudott, a saját hazugságát mondta. Mert ő hazug és a hazugságok apja. Mire a zsidók azt válaszolták - " - ebből világos, hogy Jézus a zsidókhoz beszélt.

2012. júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
44%

LUTHER MÁRTON prédikációja Eislebenben, pár nappal a halála előtt 1546 februárjában:

" Emellett sok zsidó van az országban, akik sok kárt okoznak... Ismernetek kell a zsidók gyalázkodását és erőszakra való hajlamát a Megváltó nevében napról napra. Emiatt Uraim, a hatalom nevében ne tűrjék őket el, hanem utasítsák ki őket. Ők a mi nyilvános ellenségeink akik szakadatlanul gyalázzák Urunkat Jézus Krisztust, Szűz Máriát kurv@nak nevezik és szent fiát fattyúnak, és minket a fattyú és a torzszülött jelzővel illetnek. Ezért bánjatok keményen velük mivel mást sem tesznek, mint kínzó módon káromolják Urunkat, Jézus Krisztust, és megpróbálnak minket életünktől, egészségünktől, becsületünktől és javainktól megfosztani.

2012. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!