Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jól értem ezt a jobb, meg bal...

Jól értem ezt a jobb, meg bal oldalt?

Figyelt kérdés

Arra a következtetésre jutottam, hogy szerintem a bal oldal inkább az egyént a polgárt az emberek külön külön képviseli, tartja fontosnak, míg a jobb oldalt együttesen a népet, nemzetet.

Szóval a bal oldalnak az ember a fontos utána az ország a jobb oldalnak pedig az ország a fontosabb utána jönnek az emberek.

Remélem lehet érteni, hogy mire gondolok.

Persze nem a mai fidesz MSZP-re gondolok, hanem ugy világszerte. Remélem nem tévedek nagyot:D


2012. jún. 21. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Baloldal, nem bal oldal. A helyzet ennél azért bonyolultabb.
2012. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Körülbelül, de azért ennél egy fokkal bonyolultabb a helyzet :D
2012. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Történelmi vonatkoztatásai vannak. Kezdetben jobboldal a konzervativizmus hívei, baloldalt a liberálisok ültek.

Ma ez országonként változó, úgyhogy világméretre nem fogsz tudni felhúzni egy ilyen elméletet.


Magyarországon mindenesetre a baloldal ugyanígy a liberalizmust (az MSZP hozzácsapta a szocializmust is), jobboldal a konzervatív nézeteket vallja (a Fidesz ezzel együtt a nacionalizmust is felvette). Emiatt az MSZP inkább egyén és EU párti, míg a Fidesz a családot, a vallást, a nemzetet támogatja.


Megpróbáltam egyszerű képletbe belesűríteni az egészet, nem pontos, de ebből már ki lehet indulni.

2012. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon leegyszerűsítve:

A baloldal szerint a szegényeket, az elesetteket kell támogatni. Aki sokat keres, attól sok adót kell szedni, és abból adni a nehezebben boldogulóknak.

A jobboldal szerint a nagy keresetűektől nem kell elvenni, amit kerestek, mert ők tudják, hogyan kell befektetni a pénzt, és ha náluk hagyjuk azt, akkor jobban fog pörögni a gazdaság, és a jólét majd "lecsorog" a szegényekre is.

A liberálisokat eszerint nem sorolnám a baloldalhoz, mert ők a szabadpiac hívei.

2012. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!