Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mondanál olyan egy emberöltőny...

Mondanál olyan egy emberöltőnyi időt a világtörténelemben amikor szívesen élnél?

Figyelt kérdés
Indoklást is írjatok légyszíves!
2012. jún. 13. 15:17
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Mint kicsoda? Gazdag emberként a legtöbb korban jó élni, csóróként meg nem jó sehol.
2012. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Az ötvenes évek Amerikájában szívesen élnék.

Szivarfüst, jazz, gengszterek, AlCalpone, kőkemény hidegháború, szép nők(akkor még nem voltak így elhízva).

2012. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ötvennégyes, a történelemtanárod menjen kapálni, ha már az oktatás láthatóan nem erőssége.

Személy szerint elégedett vagyok a korral, amiben élek, de ha lehetőségem lenne, akkor Róma vagy az antik Görögország fénykorát választanám, vagy az amerikai ötvenes-hatvanas éveket: érdekes lenne a polgárjogi mozgalomban részt venni.

2012. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Igazad van :D elvégre az antik Görögországában nagyon jó lehetett megpusztulni mondjuk vérhasban vagy leprában :D
2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kis időm most és megindoklom 61%-nak, hogy miért is vonzanak a felsorolt dolgok:

Jazz - Louis Armstrong fénykora az 50-es években volt, micsoda zenét játszott az az ember...

Gengszterek - gyerekkoromban rengeteg nagyon régi 50-es évekbeli filmet láttam, Humphrey Bogart főszereplésével(igaz ő inkább a 40 években tevékenykedett).

AlCalponéval kapcsolatban csupán annyit tévedtem, hogy az 1920-as években volt a csúcson, de a róla készülő filmek az 50-s években készültek - dobtáras Thomson nyammi :D

2012. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem érdekel az is, hogy milyen lehetett az élet a hidegháború alatt. Valyon tényleg annyira tartottak az amerikai emberek az Oroszoktól, tényleg még a reklámfilmek is erről szóltak, vagy ez csak utólagosan felpumpált.

Polgárjogi mozgalmakban pedig megnéztem volna mennyire veszel részt, ugyanis amikor végigvernek a hátadon gumibottal az igen kellemetlen lehetett. Ugyanis akkoriban akik kiálltak a feketék egyenlősége mellett az volt a "csőcselék".

2012. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nem dávid ***** válasza:
66%
Én most élnék csak hollandba vagy németbe Őshonosként.
2012. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A monarchiában a "boldog békeidőkben", hogy milyen is volt egy igazi felvilágosult polgári élet.
2012. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sehova nem mennék vissza. Soha egy korban se érvényesült ennyire az emberi méltóság mint most még a tömegek számára is, sose volt ilyen jó az egészségügyi ellátás, sose volt ilyen kényelmes az élet. Magyarországon sajnos most veszítünk el egyre több ilyen fontos civilizációs vívmányt, csúszunk le, sok a nyomorúság, de összességében még itt is a mai a legjobb kor.


Én csak úgy mennék vissza, hogy átmenetileg körülnéznék, és jönnék vissza. Leginkább engem az antik Róma érdekelne, mert láttam az ottani fontosabb ókori helyeket (Pompei, Ercolano), és lenyűgözött az akkori világból messze kiugró civilizációs szint, ami ugyanakkor egy brutális társadalommal párosult.

2012. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a jelenkorban élek legszívesebben. Egy időre meglátogatnám az ókori Rómát, de egy egész életre inkább maradnék a mostani korban, vagy néhány tíz évvel ezután.
2012. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!