Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kapható szocpol családi ház...

Kapható szocpol családi ház megvételére?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Használt lakás vásárlása esetén a következő:

1.gyerek 900ezer

2.gyerek 1,5milla

3.gyerek 1,4milla

4.gyerek 800ezer

további gyerekek 200-200ezer

2012. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.: Te aztán jól elolvastad az 5 szóból álló kérdést!


Amúgy a válasz: nem.

2012. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


(első nem kiemeltben ott a válasz: csak lakás, csak új)

2012. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor lassan mondom: I G E N


„A szocpol a következő célokra igényelhető 2012-évtől:

2. az értékesítés céljára újonnan felépített és felépíttetett lakás megvásárlása (!!!!),

4. a három vagy több gyermeket eltartók vagy együtt költöző eltartott gyermekeik több mint két éve már tulajdonában lévő lakás értékesítése, és helyette nagyobb hasznos alapterületű és legalább egy lakószobával több szobaszámú, továbbá legalább komfortos lakás vásárlása esetén, ez utóbbi lakóingatlan megvásárlásához(!!!), ha az értékesített lakás az eltartóknak és együtt költöző eltartott gyermekeiknek együttesen legalább 50%-os arányú tulajdonában állt, továbbá, ha az értékesített lakás eladási árának az azt terhelő, visszafizetett önkormányzati, illetőleg munkáltatói támogatással, valamint lakáscélú hitelintézeti kölcsönnel csökkentett összegét a vásárlásra fordítják. A szocpol kedvezmény igénybevételével megvásárolt lakóingatlanban az eltartók és együtt költöző eltartott gyermekeik tulajdoni hányada nem lehet kevesebb, mint az értékesített lakásban volt. 2012 től a kormány újra kedvező lakáscélú támogatott hitelek bevezetését tervezi.”


Ezek alapján nincs kizárva, hogy valaki családi házat vegyen a szocpolon. (Csak vagy új építésűnek kell lennie vagy pedig meg kell felelnie a 4 pontban leírtaknak.)


Jelen szövegben a lakás kifejezés nem azt jelenti, hogy csak társasházi lakást lehet csak venni, hanem hogy lakó ingatlant (tehát pl nyaraló, üdülő,stb kizárva)

2012. jún. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jelen szövegben a lakás kifejezés nem azt jelenti, hogy csak társasházi lakást lehet csak venni, hanem hogy lakó ingatlant"


Én ebben nem lennék olyan biztos.


Másrészt új építésű ház (szinte) nincs. Csak eladásra nagyon ritkán építenek családi házat. A többi feltétel is olyan (most tegyük fel hogy igazad van és lakás=lakóingatlan) hogy szinte lehetetlen teljesíteni. A normális életet élő, családot tervező párokat gyak. kizárták a szocpolból.

2012. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én ebben nem lennék olyan biztos." – Ha nem hiszed, akkor menj be a polgrájenőhöz a hivatalba és kérdezd meg.

Amúgy pedig átépítésre is lehet szocpolt kérni. Röviden így szól a szöveg:

"olyan építési munkákra, amelyek eredményeképpen 50%-ot elérő arányban az igénylő tulajdonában lévő LAKÁSA, a LAKÁS (!!!) hasznos alapterületének növelésével legalább egy lakószobával bővül"

Áruld már el nekem, hogy az istenbe növeled a harmadik emeleti társasházi lakásod egyszerre min plusz egy szobával és plusz alapterülettel? Cölöpökre rakod a harmadikon a plusz szobát?

Még egyszer mondom lakás = lakó ingatlan


"Másrészt új építésű ház (szinte) nincs. Csak eladásra nagyon ritkán építenek családi házat." – Hüłyeség. Sok olyan ház (sorház, ikerház) épül(t) melyet direkt értékesítésre építenek cégek. Tele van újépítésű házzal az oc.hu. (Biztos van köztük olyan ahol az építés felénél elfogyott a pénz és ezért magánszemély kínálja, de nagyrészüket cégek ajánlják.) XY Bau Kft felépít egy házat. Jóska meg számla ellenében megveszi és kapja a szocpolt.


"A többi feltétel is olyan hogy szinte lehetetlen teljesíteni." – Az hogy 3 gyerek legyen, nagyobb alapterületűbe és mondjuk 2 szobásból 3ba költözzön valaki az nem olyan lehetetlen feltétel.


Részemről ennyi. A kérdést töröltem a megválaszoltjaim közül. Nincs kedvem olyanokkal vitatkozni akik fél információk birtokában mindenbe csak belekötni tudnak, hasznos konstruktív válaszokat viszont képtelenek adni.

A kérdezőnek pedig továbbra is csak azt tudom mondani LEHET családi ház vételre szocpolt felvenni (de ennek feltételei vannak).

2012. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézusom, micsoda egy pattogó paprikajancsi vagy. Nem hinném, hogy agresszív vagy sértő lettem volna, hogy ilyen dirreldurral távoznod kéne a vitából. Egyszerűen csak megkérdőjeleztem a "lakás=ház" dolgot, és nem hinném hogy csak bennem merült fel.


Amúgy lakásvásárlás előtt állok éppen, fél éve napi szinten tallózom a házakat a feleségemmel, és egy kezemen meg tudom számolni, hány nullkilóméteres családi házat találtam. Úgyhogy ha arra a 3 db-ra szól a szocpol, akkor még mindig fenntartom a véleményem, hogy mára már egészen szűk rétegnek szól.

2012. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!