Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen segélyeket kapnak a...

Milyen segélyeket kapnak a cigányok?

Figyelt kérdés
Munkanélkülin és családi pótlékon kívül arra a rakat utódra.
2012. jún. 2. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Minden egyes gyerek után kapnak és igen így meg is tudnak élni plusz aki gyűjti a színes fémeket az már gazdag....
2012. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gyermeknevelési, lakhatási, fűtési, fogyatéki (minden családnál szinte egy biztos van bejelentve) közgyógy, utazási, étkezési.és a nem rendszeres segélykék.

(biztonsági őr vagyok a postánál nap mint nap láttam a saját szememmel amikor a kézbesítőket kellet kísérni.)

2012. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van gyermeknevelési segély is?
2012. jún. 2. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Arról nem is beszélve, hogy érettségin plusz30pont a cigánynak alanyi jogon, megint plusz 30 pont mert terhes(ha nőstény).

Asszem gyerekenként 13000 körül van a segély, ami kevés egy civilizált magyar család gyerekéhez, de elég a putrisoknak amik csak kiterelik a kölyköket az utcára reggelente, éjfélre meg mindet hazaeszi a fene valahogy.

2012. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Bizony jó lenne,ha ennyi minden segélyhez és ilyen egyszerűen lehetne jutni.Bár én nem vagyok cigány,de leírom én a két gyerekemre milyen támogatást kapok,mint egyedülálló anya.


1/Gyerektartást a volt férjem nem fizet,a végrehajtó szerint behajthatatlan.

2/Megelőlegezésre nem vagyunk jogosultak mert az össz. bevételünk 2340 Ft-al meghaladja az előírt összeget.

3/Ingyen étkeztetést nem kapunk,mert a bevételünk meghaladja az előírt összeget.

4/Lakhatási támogatást nagy nehezen kaptam meg,3500 Ft-ot havonta.Ehhez természetesen mindenféle igazolásokat kellett beszereznem.

5/Rendszeres szociális támogatásra nem vagyunk jogosultak,a fent leírt okok miatt.

6/Víz-csatorna kompenzáció megszünt.

7/Ingyen tankönyv nem jár a fent leírt okokból kifolyólag.

8/Gyermekvédelmi támogatás szintén nem jár.


Kizárólag a két gyerekre a családi pótlékot kapom,aminek összege 29.600 Ft/hó mint egyedülálló.Még mielött valaki azt hinné,hogy több százezer forintot keresek,jelzem nem.


Ellenben a kiadásom.

Közösköltség: 12.700 Ft

Villany 7.000 Ft téli hónapokra 10.000 Ft

Gáz 8.000 Ft téli hónapokra 23.000 Ft

Tv,net,telef. 6.000 Ft

Víz csat 2 hó 7.000 Ft

Gyerekek étk: 16.200 Ft

Mosógép részl. 7.000 Ft

Egyébb 10.000 Ft mindíg valami történik.

Tisztítószerek 7.000 Ft ebben benne van a sampont WC.papír stb.

Élelmiszer 60.000 Ft 3 személyre.

És ugyebár aki gyereket nevel az tudja,hogy ezt kiszámítani nem lehet.Kb 25-30 ezer forintom marad,ami hó végére simán elfolyik,vagy rosszabb esetben egy betegség,gyógyszerek,csöpögő vízcsap,egy kinőtt cipő,stb stb.Bármi jöhet.

2012. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Köszönöm az előző választ. Így szépen részletesen leírva, nagyon jó válasz.

Így kell végigharcolnunk az életet.

2012. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bizony jó lenne,ha ennyi minden segélyhez és ilyen egyszerűen lehetne jutni.Bár én nem vagyok cigány"


ez a bibi TE nem vagy jogusult mert csak magyar vagy Magyarországon......másodrendű állampolgár.

2012. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!