Nem Magyarországra gondolok , csak kíváncsi vagyok hogy mi van akkor ha egy országban államcsődöt jelentenek.Mik ennek a következményei?Mi történik olyankor?Mi lesz az országgal?
figyeld a Görögországgal kapcsolatos híreket és nemsokára meglátod
2012. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 A kérdező kommentje:
Igen , pont Görögország miatt tettem fel a kérdést.A világon még nem volt sehol államcsőd.Ilyenkor feldarabolnak egy országot vagy mi lesz?
Úgy tudom hogy az Eu próbálja kihúzni Görögországot a kátyúból.
2012. máj. 16. 20:49
3/12 anonim válasza:
Valóban nem volt sehol államcsőd, kivéve Argentínát.
2012. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
meg Ororszországot, illetve Izlandot.
2012. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Azt jelenti, hogy az orszag nem tudja visszafizetni a hiteleit. Minden allami kifizetes megszunik - se fizetes, se nyugdij, se segely. A kulfoldi cegek valoszinuleg kivonulnak, munkanelkuliseg lesz, nagy inflacio, nulla kozbiztonsag, lazongasok, kaosz. Egy ido utan aztan labra all az orszag. Olvass utana pl az argentin vagy az orosz valsagnak.
2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Az államcsőd ott kezdődik, hogy a piaci bizalmatlanság miatt nem vásárolják az államkötvényeket, ennek következtében nem hitelezik tovább az államot, és az állam nem tudja finanszírozni a kiadásait. Ez a közszolgáltatások leépülésével jár. Ilyenkor általában nagy mennyiségű pénzt dobnak a piacra, hogy fedezni tudja az állam a kiadásait, aminek infláció gerjesztő hatása van. Ha ez a pénz se lesz elég, a piaci szereplők vagyonához nyúl majd a kormány, zárolja a bankszámlákat stb.... Mivel a pénz elértéktelenedett árupénz veszi át a papírpénz szerepét egy idő után, pl. kávé, só, cukor stb... A tartozások leértékelődnek, ráadásul senki nem tud csomóan felszámolnak, ezért a bankok becsődölnek, nem hitelezi tovább senki a piaci szereplőket sem, ennek következtében a maradék cégek is felszámolnak, megnő a munkanélküliség stb.. A többit már el tudod képzelni.
2012. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Két dobásból kimarad, és visszalép hármat.
De valójában ez csak a háttérhatalom packázása, mindig az aktuálisan leggyengébb országgal.
Közben meg úgy alakítják a dolgokat, hogy az ország népe még jobban ki legyen zsigerelve, és rá lehet fogni ilyen kulcskifejezésekre.
2012. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Helyreáll a rend.
2012. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
"A világon még nem volt sehol államcsőd."
Melyik világon élsz?
2012. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Semmi különös, az állam egy időre fizetésképtelenné válik, tehát nem csak a hitelezőit, hanem a saját dolgozóit, eltartottjait sem tudja rendesen kifizetni. Ez persze továbbgyűrűzik de pár év alatt vissza tud állni a régi szint, jó adottságok esetén óriási gazdasági növekedés indulhat, nézz utána tényleg Argentínának. Izland esetében például a turizmus lendült fel és húzta ki a csávából az országot, ugyanis hirtelen minden olcsó lett a nyugati turistának, aki oda kezdte hordani a pénzét.
Minden a jó időzítésen, az adottságokon és a szervezésen múlik. Elvileg Görögország is jól kijöhetne egy ilyesmiből, gyakorlatilag ott is mszp-szdsz-fidesz típusú maffiapártok uralkodnak "váltógazdaságban", akik nem hiszem hogy bevállalnának ilyet. Én drukkolok hogy legyen egy (jól szervezett) csőd, egyrészt nem kéne beléjük (és a bankokba) több pénzt ölni, másrészt jó példával szolgálna hogy le lehet rázni az adósságterheket így is. Magyarországon is ezzel kellett volna kezdeni 90-ben...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!