Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg a NATO...

Hogyan éltétek meg a NATO 1999-es bombázását a magyar-jugoszláv határon, illetve a Vajdaságban?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs rá válasz, akkor leírom. Én sehogy, mert mindig Budapesten éltem, de már voltam Délvidéken néhányszor és egyértelműen nagyon negatívan.

Egy Szabadkán élő montenegrói mozdonyvezető ezt írta:ű


"Akkor este a 333-as gyorsvonatot vezettem Beogradba,a "lopakodó"lelövése után a Batajnaciai repülőteret bombázták,égett ég és főld körülöttünk ,mi meg mint a tálcán kinált préda robogtunk Beograd felé,a Tosin Bunar-i alagutban állitottak le,ott vártam a bombázás végét,nagyon jól éreztem magam ott mert a mellettem levő vágányon 6000 tonna benzint tároltak a tartálykocsikban,ha oda betaláltak volna akkor azt hiszem hogy még a fogsoromról sem tudtak volna azonositani."


"Hm...hát ha visszagondolok voltak nehéz pillanatok...mi vezérek vagy pálinkát vagy idegcsillapitókat ittunk abban az időben...nemegyszer 10-12 órát álltunk a Tosin bunari alagutban,mellettünk 6-7 ezer tonna benzin...körülöttünk meg "égett" az ég..."

2012. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
7 éves voltam. Amire emlékszem az kb csak a napi szinten visíó szirénák, este (szinte mindig) elvették az áramot, a vacsora és a fürdés már gyertyafénynél volt, akkor volt a 'ballagásom' az óvodából és tele volt katonákkal az egész épület. Ja és a nyomtatott sajtó fekete-fehér volt, még a címlap is. Nem valami hasznos informácíók, viszont nekem, annyi idősen ez maradt meg. Talán jobb, hogy igazán nem is fogtam fel mi történik. De úgy gondolom nemzettől függetlenül mindenkit megráztak a támadások és az állandó félelem (holott vmi olyanra emlékszem, hogy gyakran lehetett hallani, hogy a Vajdaságot békén hagyják- viszont nem így történt) , amik ezen a területen történtek (persze kevesebb volt, mint pl a fővárosban).
2012. júl. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!