Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A tv-ben a hírekben miért...

A tv-ben a hírekben miért mondják be a zsidó ünnepeket?

Figyelt kérdés
A hírekben rendszeresen bemondják, hogy hanuka vagy pészah van a zsidók szerint, mégis milyen alapon emelnek ki egy vallást a sok közül?

2012. ápr. 8. 22:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nekem ez az utóbbi években tűnt fel, akár az M1-en, akár a Duna Tv-n, Tv2-n, vagy Rtl-n híreket mondanak, ott feltétlenül bemondják ezt is. Engem kifejezetten zavar, hogy erre szánnak a szoros 30 perc hírből 1-2 percet. Nincs ennél fontosabb hír az országban?
2012. ápr. 8. 22:11
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

"Nincs ennél fontosabb hír az országban?"

Dehogy nincs, csak nekik nem érdekük, hogy ezekről a hírektől tudjon a plebs.

A "nagymédia" hírműsoraiban pont annyi van benne, hogy a birkákat elszórakoztassa "jó" kis tocsogós, véres hiriggel, a lényegről mindig hallgat. Többek között ezért sem érdemes a hazugládát nézni/hallgatni, így legalább egy-két csatornával kevesebb,amin keresztül manipulálni tudnak.

2012. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Amiért a zsidó gyerekek magyarul tanulnak izraelben... Szoktatnak minket a gondolathoz, hogy itt új honfoglalás lesz!
2012. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Mert Magyarorszag Izrael kis baratja.
2012. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert a keresztény ünnepeket is bemondják.
2012. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

"Engem kifejezetten zavar, hogy erre szánnak a szoros 30 perc hírből 1-2 percet. Nincs ennél fontosabb hír az országban?"


Engem is zavarna, viszont ritkán nézek Tvt így nem vettem eddig észre.

2012. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Így van. Lassan elfoglaljuk Izraelt, jól beszél az előttem levő. A gazdagjaikat már átcsábítottuk, átmagyarosítottuk, már Izraelben is magyarul tanulnak, lassan Izrael magyar lesz!
2012. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
érdekes, mindig nézem az RTL-híradót de még egyszer sem vettem észre.
2012. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

"mégis milyen alapon emelnek ki egy vallást a sok közül?"


Senki nem emel ki egy vallást sem! Ugyanúgy bemondják a keresztény húsvétot is, mint a zsidót. Vagy, amikor a muzulmánoknál böjti hónap van, akkor azt is bemondják.

2012. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Komoly üldözési mániája lehet annak aki amiatt, mert valamelyik híradó szánt rá egy percet, hogy bemondja a feltételezem keresztény vagy egyéb vallási ünnepek mellett a zsidó ünnepnapot is. Most komolyan :D a legtöbb ilyen antiszemita kérdés legalább félig értelmes dolgon alapszik nem egy ilyenen xD

De amúgy még mindig inkább akármilyen vallás ünnepnapjait hallgatom a híradóban (ateistaként), mint sem a 20. akármilyen faluban történt véres népszerűség hajhász hírt nézzem. Ha már úgysincs benne semmi értelmes legalább pozitív hülyeségekről beszéljenek :D

2012. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!