Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A náci fajelmélet szerint...

A náci fajelmélet szerint melyik nemzetek voltak árják?

Figyelt kérdés

nem ezt a szőke,kék szemű dolgot kérdezem,hanem egy listaszerű leírás kéne,hogy melyik nemzetek számítottak árjának,le tudná írni valaki?kösz előre.

lehet,hogy nem jó helyre tettem a kérdést,ez esetben elnézést,jelentsd!



2012. ápr. 7. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
kétlem hogy sokat számítana hogy a tibetiek is azok voltak de akár lehettek is biztos annyira titokzatos volt hogy ott élnek a magaslatokban biztos ázsiai északi népeknek hitték őket
2012. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Olvastam egy cikket, de nem tudom hol, még régebben, de nem emlékszem teljesen rá.

A lényeg az volt, hogy még Hitler előtt voltak kutatók akik a tibetieket (nem írtál hülyeséget kérdező) kutatták. Lejegyeztek egy elméletet miszerint a tibetiek tiszta vérűek és, hogy a legelső emberek leszármazottai, ezért is kutatták őket. Utána volt valami, hogy a ma élő emberek már nagyon felhígultak és már csak a germán nép hasonlít a tibetiekhez, a többi nép már nagyon felhígult vérű és nekik az a céljuk, hogy megrontsák a még élő árják vérét, génállományát. Ja és még az hogy a legelső emberek akik életek a Földön valószínűleg Tibet környékéről vándoroltak széjjel. Ezeket nevezték el végül árja népeknek.

Na már most ezt Hitler igen kecsegtetőnek találta és egy kicsit átformálva ezt az ideológiát magáévá tette. Abban az időben ezzel a fajelmélettel amit Hitler a németekre átformált, nyerte meg az akkori német polgárokat (azt tudni kell, hogy már az előtt is elég nagy volt a feszültség különböző népek között, csak egy ember kellett aki be is lobbantja a lángot, na ő volt Hitler). És itt vége is az egésznek. Na a lényeg, hogy a valódi árja fajelmélet nem Hitlertől származik, hanem akkori (azt hiszem német) kutatók kutattak ez után és könnyen megtalálták vele Hitlert, aki itt ott változtatott ezen és lett végül a szőke, kék szemű variáció.


Biztos van egy kicsi botladozás abban amit leírtam, de ahogy mondtam nem emlékszem tisztán csak átolvastam.

2012. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

""Titkos doktrína"


Adolf Hitler azt vallotta, hogy "szellemi alap nélkül az erő kudarcra ítéltetett." Felmerül a kérdés, hogy mi lehetett az a szellemi alap, amelyre a náci vezér hivatkozott: a tradicionális európai eszmerendszer vagy valami ettől eltérő forrás? Hitler saját korát a transzcendencia új érájaként tekintette, amelyben "az ősi hitek újból régi fényükben tündökölhetnek, a természet és az istenség titkos tudása feltárul. Eltöröljük a kereszténység látszatvilágát, és fajunknak megfelelő új hitet alkotunk."

Az "új spirituális korszak" alapjait Nicholas Goodrick-Clarke szerint elsősorban a XIX. század végén feltűnt misztikus irányzatok, az ariozófia és a teozófia vetették meg. Az Ausztriában és Németországban gyorsan elterjedt tanok hirdetői az eljövendő német világuralomról prófétáltak. Az állították, hogy létezett a történelem előtti időkben egy olyan aranykor, amelyben a hatalmat "megvilágosodott", gnosztikus tudás birtokában lévő papok gyakorolták. Ezt a prehistórikus édent az ariózófusok és a teozófusok a legendás Atlantisszal azonosították, ahol szerintük valaha egy felsőbbrend? és tiszta faj élt. Mielőtt azonban a szigetet egy szökőár elpusztította volna, a tudás birtokában lévő papok elmenekültek, hogy így biztosítsák az elit faj fennmaradását a földön. A legenda szerint Indián keresztül Tibetbe mentek, ahol a zárt kolostorok falai mögött évezredeken keresztül megőrizték a "titkos doktrínát" és az árja-germán szuperemberek vérvonalának a továbbélését. Bár a történelem során a kiválasztottakat az alacsonyabb rend? fajokhoz tartozók által irányított világösszeesküvés rendszeresen megpróbálta háborúkkal, gazdasági válságokkal, politikai felforgató tevékenységgel és faji keveredéssel tönkretenni, a titkos tudás és a tiszta vér fennmaradt, és a történelem végkifejletében újra diadalmaskodni fog egy árja fajok által lakott pán-germán birodalom formájában.

Heinrich Himmler, az SS vezetője annyira magáévá tette ezeket a ködös millenarista eszméket, hogy a harmincas évek elején több expedíciót küldött Tibetbe a tiszta árja egyedek felkutatására. A felsőbbrend? faj reprodukálását és védelmét a nácik hatalomra jutásuk után törvényekkel igyekeztek biztosítani. Egyik fő ideológusuk, Alfred Rosenberg A XX. század mítosza cím? könyvében fejti ki a "vérvallás" alaptételét: a vér hordozza a faj szellemét, ezért a jövő megalapozásához először az ősökig, a tiszta forrásig kell visszanyúlni. "Ma új mítosz született – írja –, a hit, hogy az isteni energia a vér útján költözik belénk."

Az új náci mítosz jegyében 1935-ben meghozták az úgynevezett vértörvényt, amely megtiltotta a németek számára az alacsonyabb rend? fajokkal, elsősorban a zsidókkal való szexuális kapcsolatot, bevezették a gyógyíthatatlan vagy örökletes betegségben szenvedők kötelező sterilizálását, a súlyos betegséggel született gyermekek és magatehetetlen idősek orvosi módszerekkel történő meggyilkolását. A "Lebensborn" elnevezés? fajnemesítő mozgalom arra bátorította a tiszta vérvonalú német férfiakat – elsősorban az ilyen szempontok szerint válogatott SS-tagokat –, hogy minél több nőt ejtsenek teherbe, biztosítva ezzel az elit gyors reprodukálását. A "Lebensborn-gyermekeket" szüleiktől elválasztva náci nevelők gondozták. A program másik oldalán a korlátozó intézkedések néhány éven belül az alacsonyabb rendűnek tekintett népek és egyének tömeges megsemmisítéséhez vezettek."



Itt van, bár nem pont ezt olvastam, szerintem érdekes. Bár nem hiszek se a fehér felsőbbrendűségben, sem más ilyen faji megközelítésben és el is ítélem, csak érdekesség képen jártam utána.


Innen szedtem: [link]

2012. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom miért szajkózza folyton mindenki ezt a szőke kékszemű szöveget. Ha csak ők számítottak volna árjának, az eléggé degradáló lett volna a németség 99%-ára, tehát öngól lett volna Hitler részéről. NEM a szőke kék szemű emberek az árják.
2012. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
99%?
2012. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
99. Na jó, lehet, hogy 98.
2012. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ,hasznosak voltak.

a szőke,kékszemű dolgot meg csak azért mondtam,hogy azt hagyjuk békén,nekem ne jöjjön azzal senki,egyébként én is hülyeségnek tartom.

2012. ápr. 7. 17:34
 18/21 anonim ***** válasza:
9%
Elsősorban a zsidókat és a cigányokat gyilkolták, mert a fajelmélet szerint az a legalacsonyabb, aztán, mindenkit, aki nem német, és a legvégén azokat a németeket is kiírtották volna, akik nyomorékok, gyengék, öregek vagy nem 2méter magas izmos szőke férfiak/termékeny nők.
2012. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Elsősorban a zsidókat és a cigányokat gyilkolták, mert a fajelmélet szerint az a legalacsonyabb, aztán, mindenkit, aki nem német, és a legvégén azokat a németeket is kiírtották volna, akik nyomorékok, gyengék, öregek vagy nem 2méter magas izmos szőke férfiak/termékeny nők."


Ebben túl sok a ha, pedig ilyet nem mondhatunk akkor amikor történelemről vitatkozunk. Senki sem tudhatja mi lett volna ha nyernek, de valószínűleg a cigányokon és a zsidókon kívűl senkit nem bántottak volna. Míg a zsidók és a cigányok európában szétszórtan éltek mindenhol kisebbségben, addig a többi nép összefüggő területen nagy mennyiségben, saját országgal. Őket nem lehetett volna csak úgy elhurcolni.

2012. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Olvastam a Mein Kampf-ot ez állt benne: A Mein Kampf szerint háromféle faj létezik a Földön: kultúrateremtő, kultúrahordozó és kultúraromboló. Kultúrateremtésre kizárólag az árják képesek. (Hitler nem fejti ki, kiket sorol az árják körébe.)
2012. dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!