Szerintetek egyszer visszakapjuk az trianonkor elcsatolt területeket?
"Meg minek? Mármint az
igazságérzetünket, meg hogy
megsértették a
szuverenitásukat..."
Meg mondjuk az elcsatolt testvéreink miatt, meg a rengeteg bánya, és természeti kincs miatt: Aranybányák felvidéken, vasérc Erdélyben, hatalmas termőföld Délvidéken...
1920 előtt Olasz, és Spanyolországal voltunk egy szinten. Gazdagok voltunk, de elcsatoltak minden fontos iparvidéket.
"Értem, fájó, de
90 éve."
És akkor az az 1000 év nem is számít amíg a milyénk volt?
Láttál már 1920-as kimutatásokat a népességről? Nagymagyarország 80%-a magyar ajkú volt. Szóval nem volt igazságos.
"A területeken többségén
már nem csak magyarok élnek."
És őket érdekelték annó, hogy színtiszta magyar területeket csatoltak el? Ha rend lenne itthon és nem csökkene a népesség, pár évtized alatt újra betudnánk népesíteni az elcsatolt területeket. Kolozsváron 85%-os volt a magyar lakosság 1920-ban, ez azóta 10%-ra csökkent.
"Ráadásul egy csomó
gazdaságilag elmaradt terület. Mit
kezdenénk most vele?"
Elég sz.r életed lehet ha mindig csak a rossz oldalát nézed a dolgoknak. Igaz vannak elmaradott részek, de a legtöbb részről csak bevételünk származna.
Visszacsatolni legfeljebb a magyar többségű területeket, de azt is csak népszavazás után, diplomáciai úton.
"1920 előtt Olasz, és Spanyolországal voltunk egy szinten. Gazdagok voltunk, de elcsatoltak minden fontos iparvidéket."
1918-ban véget ért az I. vh, Magyarország pedig a trianoni békeszerződésig antant megszállás alatt volt. 1918-1921-ig Mo. gyakorlatilag megszállás alatt volt, a magyarok által ellenőrzött terület pedig kisebb volt, mint a mai Mo. (a többi területen pl. jugoszláv-francia, román, cseh-szlovák csapatok állomásoztak). Ezekben az években Mo. hadereje igencsak kicsi volt. Azelőtt (a háború alatt és korábban) tényleg az olaszokkal és a spanyolokkal voltunk egyenrangúak, de nem mint Mo., hanem mint Osztrák-magyar monarchia, ami csöppet nagyobb terület, mint Nagy Mo.
"És akkor az az 1000 év nem is számít amíg a milyénk volt? "
"Miénk", és nem. Legfeljebb a magyar lakta területekre lenne jogalapunk. Amerika az indiánoké volt több ezer évig, mégsem az övék ma.
"Láttál már 1920-as kimutatásokat a népességről? Nagymagyarország 80%-a magyar ajkú volt. Szóval nem volt igazságos."
Biztos vagy te ebben, mert nekem van egy 1910-s térképem, ami teleki megrendelésére készült, még csak ne is az osztrákok kérésére
Lássuk a számokat: magyarból van kb. 10 000 000 (kerekítve)
Minden másból együtt: 8 275 000
Ez összesen: 18 275 000, vagyis a magyar lakosság aránya: 55%. És akkor horvátország még nincs is ideszámolva, pedig ha már az ezer éves múltról beszélünk, ő is a visszacsatolandókhoz kerülhetne.
"És őket érdekelték annó, hogy színtiszta magyar területeket csatoltak el? Ha rend lenne itthon és nem csökkene a népesség, pár évtized alatt újra betudnánk népesíteni az elcsatolt területeket. Kolozsváron 85%-os volt a magyar lakosság 1920-ban, ez azóta 10%-ra csökkent. "
Kit érdekel, hogy legalább 50 éve meghalt csókák mennyire voltak gonoszak. Mai problémákra mai megoldások kellenek. Visszamenőlegesen úgy sem tudod megoldani, hogy trianon helyes legyen.
Bármi előfordulhat, de az, hogy az összeset, szinte kizárt. A legnagyobb esély Kárpátalja visszatérésére van pár éven belül. Erre már volt korábban is esély, de elrontottuk, félő, hogy most is elfogjuk. Erdély visszatéréséhez már egy nagy "történelmi kataklizma" lenne szükséges és egy nagyhatalom támogatása, aki szemben áll a románokkal, mint pl. Oroszország, tehát erre van a legkisebb esély. Vajdaság visszatérésére is van esély(de sokkal kevesebb, mint Kárpátaljára), de erre nem az orbáni politika(90-es évek végén kijelentette, hogy a délszláv háború következő szakasza a Délvidék) a megoldás. Itt is egy megegyezés vezethetne oda akkor, ha a szerbeknek sikerülne mondjuk a Boszniai Szerb Köztársaságot hozzácsatolni Szerbiához, meg mondjuk Koszovót, de ehhez jó viszony és az kell, hogy ne az ellenséget lássuk benne. Valamint megint egy nagyhatalom, elsősorban Oroszország közreműködése.
Felvidék érdekes. Szerintem Szlovákia nem lesz hosszú életű és előbb, vagy utóbb maguk fogják szinte kérni, hogy egy erősebb, életképesebb állam(szövetség) tagjai lehessenek, ha jön majd az első nagy probléma. De kétlem, hogy ez mi lennénk.
Összegezve szerintem Erdély visszatérése kizárt, Kárpátaljáé viszont küszöbön áll. Viszont mi még a csonka hazánkat sem vagyunk képesek megtartani, biztosítani, így a többi területről ne is álmodozzunk addig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!