Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Náci propagandaművészet?

Náci propagandaművészet?

Figyelt kérdés

Na szóval erről kéne írnom, ha tudnátok pár használhatóbb forrást linkelni hozzá azt megköszönném! :)

(Nem, nem vagyok béna, én is tudom használni a google-t, de azzal se tudok mindent megtalálni. Amúgy középsulis vagyok ami az előadás szintjét érinti.)


2011. dec. 7. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]



Innen elindulhatsz, ne csak másolj, gondolkozz el a képeken, és a TE gondolataidat add elő. Szerintem elég könnyű, csak keress pár visszatérő motívumot, a két nagyhatalom ábrázolását, országok ábrázolását, meg megannyi dologról lehet beszélni.

2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdekes témát kaptál, én inkább szellemi segítséget nyújtok hozzá (emelt történelmes voltam, érdekelt ez a téma)

- Alapvetően heroikus és bátorító plakátok ezek, amelyek mindig egyértelmű üzenetet tartalmaznak és nagy tömegek számára kell megérthetőek legyenek

-Az ellenséget mindig démonizálja vagy szatírikusan ábrázolja, kiemelve a hibákat

-A nézőt mindig cselekvésre vagy valamilyen tevékenységre (ideológiára) hangolja rá, pl : elsötétítés

[link]

(oltsd el a lámpákat, az ellenség látja a fényed)

- A hadseregbe való belépésre motivál, bíztat a harcra (amíg ők küzdenek, te a hátországban tégy meg mindent a győzelemért)

[link]


Elsőre ennyi.

2011. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja hát igen, a plakátokra én is gondoltam, de mivel ez inkább házidolgozat (nem előadás mint ahogy írtam, bocsánat) így nem igazán tudok bele képeket rakni, úgy meg annyira nem tudok hosszasan beszélni a plakátokról, de ezeket a gondolatokat mindenképpen belerakom valahogy. Most eszembe jutott a 36-os olimpia, arról is lehetne írni.
2011. dec. 7. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez hasznos lehet: [link]
2011. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!