Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miben járult hozzá a női...

Miben járult hozzá a női egyenjogúsítás, emancipáció a közjó növeléséhez?

Figyelt kérdés

A nők politikai jogokat (választhatnak, válaszhatók) kaptak. Jobb, tisztességesebb lett ettől a politika, a közélet?


Gazdasági, munkaerőpiaci jogokat kaptak. Jobb lett ettől a gazdaság?


Tanulhatnak. Okosabb, műveltebb lett a társadalom? Több új hasznos felfedezés született-e ezáltal?


Nem azt kérdezem elsósorban, hogy jó dolog-e az emancipáció vagy sem, hanem hogy jó irányban halad-e?


Ha lehet, indokold válaszod.



2011. nov. 12. 14:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9-re.:


Ezek a találmányok jórészt akkor születtek, amikor a női emancipáció gyerekcipőben járt.

Tehát nem azért születtek, mert az emancipáció különösebben elősegítette volna.


Olyan kimutatás lehet a meggyőzőbb, hogy a mai világban több hasznos női találmány születik, vagyis amelyek növelik a közjót, miközben a nők jobban megtalálják a helyüket (boldogabbak, elégedettebbnek érzik magukat), jobb a családi élet, jobban járnak a gyerekek, a férjek.

2011. nov. 15. 23:02
 12/18 anonim ***** válasza:

"Olyan kimutatás lehet a meggyőzőbb, hogy a mai világban több hasznos női találmány születik, vagyis amelyek növelik a közjót, miközben a nők jobban megtalálják a helyüket (boldogabbak, elégedettebbnek érzik magukat), jobb a családi élet, jobban járnak a gyerekek, a férjek."


Ez lenne a terve a feminizmusnak. Elméletileg ez egy nagyon jó, család centrikus, humánus nézet, de valahogy mégsem érvényesül a valóságban, pont az ellentétét váltja ki a társadalomban. Mondom, a svédeknél nem véletlenül van most már konzervatív kormány és konzervatív többségű törvényhozás (több, mint 10 évig a Liberális Néppárt volt uralmon, ők nyomatták nagyon a feminizmust, olvassatok utána, hogy ott miért nem jött be ez a nézet, pedig elméletben az ő nézetük tökéletes lett volna, csak valahogy nem azt váltotta ki, amit elvileg kellett volna).

2011. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs, a szociáldemokraták voltak több, mint tíz éven keresztül, nem tudom, miért liberálist írtam...
2011. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azert pontoztak le, mert nok.

Eleg regota vagyok az oldalon, h tudjam, h nem a valasz hasznossagat nezik, hanem h nekik tetszik e az adott valasz, kritikat ne is fogalmazz megveluk szemben, nem tudjak elviselni.

Ez alapjan pedig lathato, h esz nelkul szavaznak es keptelenek a vitara.

Ezt a kommentet is le fogjak pontozni, sot egtesek meg toroltetni is akarjak majd:)

Tehat nem a legjobb

2011. nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Előző: tudod, hogy mi a vicces? Hogy ezt a svéd példát egy NŐ mondta nekem, mármint egy tanárnő :D Egyébként a Családon belüli erőszak c tantárgyat tartja a suliban :D
2011. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Átok az emancipáció, és a nők nagy részének is az, csak nem ismeri be.

Ehhez mondjuk keményen hozzájárult, az a szlogen, hogy "megalázó, hogy a nőknek csak a gyerek mellett és a konyhában a helye"


A hagyományos női tevékenységek, mint a házimunka és a gyereknevelés olyan dolgok, amelyekben a nők sokkal jobbak, mint a férfiak, és roppant hasznosak. Ezért óriási veszteség, hogy a nők emancipálódtak, mivel ezeket a tevékenységeket nem tudják olyan lelkiismeretesen ellátni, mint régen.


A dolog másik fele ott van, hogy a közélet, a munkahelyek elnőiesedtek: nehéz tárgyilagosan, célszerűen beszélni egy témáról a munkahelyen, mert túl sokszor téma a körömcipő, a sorozatok, figyelni kell, mikor mit mond az ember, mert a hölgyek félreértik, sokkal több a veszekedés, sokkal több a sértődés.


És ha nők is vannak, óhatatlanul mindenki udvarolgat nekik, tehát ez is elvonja a figyelmet a munkáról.


szóval szerintem minden szempontból káros az emancipáció.

2011. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A házimunkával nem az a baj, hogy megalázó, hanem ha egy nőnek nincs önálló jövedelme, mert házimunkán és gyerekezésen kívül nem csinál mást, akkor kiszolgáltatottá válik a férjének. És innentől már a férjen áll vagy bukik a dolog. A hagyományos nemi szerepek nagyon jól tudnak működni akkor, ha mind a két fél tisztességes a másikkal, és a saját feladataikban ki tudnak teljesedni. Ha ezek közül az egyik hiányzik, akkor borul az elmélet. Ha valakiben több van, mint amit a nemi ösztöne diktál, vagy ha bántalmazzák, akkor már jól jön az emancipáció. Azt hozzá kell tenni a dologhoz, hogy ahogy a hagyományos szerepek is csak papíron működnek szépen, úgy a női emancipációnak is lettek rossz következményei. Hiába, már 150 éve megmondta Madách, hogy sehogyan se jó...


A kérdésre válaszolva: nem gondolom, hogy a nőknek valami különleges képessége lenne, amivel megtisztítják a világot a férfiak mocskától. Nem hinném, hogy a politika, a gazdaság, az általános műveltség, a társadalom egészségi állapota stb. jobbá vált volna az emancipáció miatt. Nincs a nőknek szuperereje, ami mindent megjavít. Az emancipáció annak az átlag Marcsának jó, akiből lehet fogorvos is, nem csak házvezetőnő, kurtizán, háztartásbeli stb. Nem néztem utána, hogy a GDP-ben kifejezhető értéke mi ennek a társadalmi átalakulásnak, de szerintem ez főleg a személyes boldogságról szól(t).

2015. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Hmm érdekes.Nagyon jól átbeszélitek hogy mennyivel jobb lenne egy házasságnak mind ez. De ha az illető nő nem házas? Mert nem talált olyan embert akihez tudna vonzódni. Ezért mit kéne tennie hozzá mennie az első férfihoz még akkor is ha nem az esete hisz ő maga nem építhet karriert, vagy élhet meg normálisan.És ez kinek jó? A sok embernek akik dühösek ha szinglik és mennyivel könnyebb párt találni ha a nők nem dolgozhatnak. És miért kell ez hogy megkaphassák a férfiak azokat a nőket akikre csorgatják a nyáluk.Nem másról szól ez mint arról hogy a nem túl kelendő férfiaknak legyen kivel dugni. Semmi másról mert mindenki akar maga mellé valakit de lássuk be a szex hiánya kergeti őrületbe a férfiakat nem a család hiánya. Állítom ezt férfiként rossz hogy nem ugrik az első kiszemeltetek a karotokba mi? Én meg élvezem a ti szenvedésetek hogy ilyenekre hivatkozva sírtok csak azért hogy dughassatok szánalmas. És még meg se említettem mi van akkor ha a nő nem akar családot? Ja hogy a ti elképzelt világotokban nincs más választása? Na pont ez a gond az elképzelt kis világotokkal a nőnek csak annyi célja lehetne hogy jó férjet találhasson magának.
2018. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!