Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mik a 21. század legnagyobb...

Mik a 21. század legnagyobb veszélyei, lehetőségei?

Figyelt kérdés

Veszélyek:

- vallási radikalizmus,

- nukleáris fegyverek,

- túlnépesedés,

- olajhozamcsúcs,

- etnikai villongások,

- éhezés,

- szegények és a gazdagok közötti szakadék mélyedése,

- globális felmelegedés,

- biodiverzitás csökkenése,

- hatalmas mértékű népvándorlások,

- világháború?


Lehetőségek:

- modernizáció a Föld egészén(?),

- globalizáció(?)

- lokalizáció(?),

- a nemzetek békés együttélése,

- a diktatúrák felszámolása(belülről),

- éhínség megállítása,

- Afrika helyzetének rendezése,

- világbéke(tudom, nagyon naív)


Indokoljátok is. Írhattok saját ötletet is.


2011. szept. 2. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
a jobbik hatalomra kerül
2011. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

az egyetlen veszély hogy újra visszakerül a világ egy 20 század szintjére . vilagok közti vasfüggöny, fegyverkezési verseny...


lehetőségei hogy mindegy ki vagy es honnan jottel, ervenyesulni tudsz a vilagban

2011. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"a jobbik hatalomra kerül"


Te hülye vagy?

2011. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Veszély:

- szélsőjobboldal újra megerősödése

Lehetőségek:

- a technológia miatt határtalanok ;)

2011. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

- a diktatúrák felszámolása(belülről),


Hm...és ha a nép nem akarja elűzni a diktátort?


- a nemzetek békés együttélése,


Nemérdeke senkinek sem.


modernizáció a Föld egészén(?),

Próbád csak modernizálni Csádot,Szomáliát.:)



Szerintem a XXI.század legnagyobb lehetősége,hogy zöld energiához jussunk.

A legnagyobb veszélye pedig egy atomháború.


- világbéke(tudom, nagyon naív)


Ez meg főleg nem érdeke senkinek sem.

2011. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Veszélyek:

- vallási radikalizmus,"


A vallás eltűnőben van a világról.


"- nukleáris fegyverek"


Mivel nagyon veszélyesek, ezért nem vetik be őket. Mióta van atomfegyver, azóta nincsenek világméretű háborúk. A nukleáris fegyverek eddig a béke garanciájaként működtek.


"- túlnépesedés,"


Ez már régi lemez, és kezd lejárni. A Föld lakossága 20-30 év múlva tetőzik a mostaninál nem sokkal magasabb szinten. Már rég nincs népességrobbanás.


"- olajhozamcsúcs,"


Van egyéb energiaforrás bőven. (pl. Nap)


"- etnikai villongások,"


Azok mindig lesznek.


"- éhezés,"


Egyre kisebb része éhezik az emberiségnek.


"- szegények és a gazdagok közötti szakadék mélyedése,"


Évszázados tendencia, hogy ez a különbség világszinten csökken.


"- globális felmelegedés,"


Szerintem ez egy mítosz.


"- biodiverzitás csökkenése,"


Ez már érdekesebb, mert átláthatatlanul bonyolult probléma. Bár először a tengerihalzabáló népek fognak bajba kerülni tőle.


"- hatalmas mértékű népvándorlások,"


Népvándorlások folyamatosan történnek, mindig is voltak, és lesznek a jövőben is. Hogy ez "veszély" lenne, azt nem látom be.


"- világháború?"


Nem lesz. Világgazdaság van, minden komolyabb országnak több érdeke fűződik az együttműködéshez, mint a konfliktushoz. Nem háború lesz, hanem gazdasági verseny.


"- a diktatúrák felszámolása(belülről),"


A demokrácia megállíthatatlanul terjed már vagy 30-40 éve.


"- éhínség megállítása,"


Az éhínségek visszaszorulnak, ami összefügg a demokrácia terjedésével.


"- Afrika helyzetének rendezése,"


Afrikában egyre több a stabil demokrácia. A világ leggyorsabban fejlődő gazdaságai közül jelenleg több is afrikai.


"- világbéke(tudom, nagyon naív)"


Világbéke nem lesz, de lehet, hogy a jöbő konfliktusai nem véresek lesznek, hanem pl. gazdaságiak.

2011. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

19:31


"Próbád csak modernizálni Csádot,Szomáliát.:)"


Sohase mondd, hogy soha. 1960-ban Becsuánaföld (Botswana) volt még Afrikán belül is az egyik legelmaradottabb terület. Most kb. Románia szintjén van gazdaságilag.


Kína 1965-ben egyébként kb. olyan fejlett volt (GDP/fő-ben mérve), mint Csád most. Dél-Korea kb. ugyanitt tartott 1945-ben.


Akár Csád is lehetne új Dél-Kora, ehhez csak néhány jó döntést kellene hozni. Ehhez persze kiváló politikai vezetés és sok szerencse kell, az pedig ritka.

2011. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez egy mítosz."

Az, hogy az emberiség okozza az lehet, hogy mítosz, de maga a felmelegedés tény. Eltúlozzák, de attól tény. Különböző földtörténeti időszakokban mindig is váltották egymást a felmelegedések és a jégkorszakok. Elméletileg most jövünk ki egy jégkorszak végéből - én legalábbis így tudom.

2011. szept. 2. 20:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Az se biztos, hogy van felmelegedés, az sem biztos, hogy ez baj, és az sem biztos, hogy az embernek ehhez köze van.


Tehát semmi sem biztos. Ehhez képest egyezmények szólnak róla, politikák épülnek rá. Ezért mondom, hogy ez egy modern mítosz.

2011. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb veszély, hogy a technika fejlődésével az emberek benőnek a számítógépeik elé. elveszik az emberek közti személyes kontaktus. Az egymást követő generációk egyre internet-függőbbek. Így az emberiség fejlettebb része be fog zuhanni egy virtuális világba, és ott fog élni. Persze ez a legpesszimistább hozzáállás. A lényeg, hogy az emberek egyre jobban eltávolodnak a természettől, és ez nagyon sok veszélyt rejt magában. Nem népirtás/éhezés/nukleáris háború jellegű veszélyre kell itt gondolni. Olvasd el pl. a Szép Új világ c. könyvet, vagy kérdezz, ha bővebben érdekel, hogy mire gondolok (ha meg nem, akkor a hozzászólásomnak ezt a részét hagyd figyelmen kívül).


A legnagyobb lehetőség szerintem az éhínségek felszámolása, modernizáció mindenhol... az egész emberiség nagyjábóll békében élhet, nem kell félnie, hogy mit eszik holnap stb. Ez még nem fordult elő soha, de most minden esély megvan rá.

2011. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!