Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi is lesz a neve annak az...

Mi is lesz a neve annak az adónak, ami emeli az árát az energiaitalnak, cukros üdítőknek, chipseknek, x-FT-tal?

Figyelt kérdés
és mit takar, mekkora mértékű emelés várható?
2011. szept. 1. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pontosan a sarc mértéke, fentebb nem pontos, amit írtam:

6. § Az adó mértéke

a) üdítõital esetében 5 forint/liter,

b) energiaital esetében 250 forint/liter,

c) elõrecsomagolt cukrozott készítmény esetében 100 forint/kilogramm,

d) sós snack esetében 200 forint/kilogramm,

e) ételízesítõ esetében 200 forint/kilogramm.


Köszönjük Viktor!

2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy nagyon is jó törvény! Mert aki tömi magába azt a sok sza*t, ahelyett, hogy gyümölcsöt, zöldséget enne, az meg is érdemli hogy többet fizessen. Aki meg nagyritkán megeszik egy zacskó chipset vagy cukros üdítőt, az simán kifizeti, mert nem lesz magasabb az ára annyival, hogy megérezze. Bár én magam az adó mértékét keveslem, mert 5-10 forintos áremelkedés miatt sajnos ugyanúgy eszik majd tovább ezeket a termékeket! Olyan szintre kellene emelni az egészségtelen ételek adóját, hogy azt csak akkor vegyen az ember ha nagyon muszály.(pl. chips: 600 Huf lenne, akkor nem azt ennék óraközi szünetben a gyereke, hanem a gyümölcsöt!)
2011. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
74%
Nekem nem jön be a terv. Nem érdekel, hogy minden szarokkal tömöm magam, azt teszek amit akarok. Ráadásul a gyümölcsök is rohadt drágák, és még lehetséges is, hogy szennyezettek, valami szarral. Azért vették az emberek az igénytelen ételeket, mert olcsó volt. Most már ez is drága lett.
2011. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Most már ez is drága lett."


Nem lett drága, a törvény célja nem az egészségvédelem /hangzatos nevével ellentétben/, csak annyit tettek rá, hogy még megvegyük, és szedhessék a sarcot.

Nézd meg az adó mértékét, és számold ki pl. egy chipsre /10-12 Ft./.

2011. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

sztem az a 10-20(50 Ft) nem fogja megakadályozni az embereket h ilyeneket egyenek


most lehet h egy pár napig visszafogják magukat

de aztán az lesz a természetes, h ezek ennyibe kerülnek

és szépen ugyanúgy megveszik

Nekem mindegy én évek óta nem eszem édességet, se chipset, nem iszom kólát stb..


A gyümölcsös válaszadóval is egyetértek

2011. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!