Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért keverik a Neonácikat a...

Miért keverik a Neonácikat a Skinhead-ekkel?

Figyelt kérdés
Mikor a 2-nek semmi köze egymáshoz.
2011. aug. 31. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez tényleg csak azon múlik, hogy ki mit ért neonáci és skinhead alatt. Erről lehet vitatkozni, de teljesen felesleges, mert lényegében meddő szájjártatás az egész.
2011. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nagy a hangjuk, utálják a cigányokat, zsidókat, melegeket, füveseket, liberálisokat, "vissza-trianon"-oznak stb.

szerintem nagyjából ugyanolyan a kettő.

2011. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Múltkor láttam egy skinhead-et Kárpátiás pólóban "zikájlozni". Szerintem először tőle kérdezd meg, hogy mi köze ennek a 3-nak egymáshoz.
2011. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A neonácik miért Trianonoznának? :)
2011. aug. 31. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Pont ezt nem értem én sem. Ők maguk kapcsolják össze ezeket az abszolút egymástól elütő dolgokat. Csupán csak divatból. Innentől kezdve ne csodálkozzon senki, ha hülyének nézik őket.
2011. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert a neonácik erősen nacionalisták (gondolom, ahogy a nácik is azok voltak). És egy nacionalistának kell ok a trianonozásra?

Most lehet, hogy valami tudományos tévedésben vagyok, de gyakorlatilag ugyanarra a csoportra használja a köznyelv a két kifejezést.

2011. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
34%
Azért mert a skinheadek nácik.
2011. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak náci skinheadek, ők a boneheadek.

Vannak kommunista/anarchista skinhedek, ők redskinek.


Magyarországon főleg a nácikból van (sajnos nem csak skinheadenél), ezért velük kapcsolta össze a közvélemény a skinheadeket.

2011. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem.:) Köszi a választ.
2011. szept. 2. 23:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden skinhead neonáci de nem minden neonáci skinhead
2023. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!