Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szavazzon-e a nép? Képesek...

Szavazzon-e a nép? Képesek vagyunk dönteni a sorsunkról? Be tudjuk látni, ami most esetleg rossz, az késöbb sokkal jobb lehet?

Figyelt kérdés
Bárki, aki visszatekint az elmúlt évek, évtizedek magyar, vagy akár külföldi eseményeire, nemtől, pártálástól függetlenül, nem egy pédát tud mondani arra, hogy a "döntsön a nép, mert ő tudja neki mi a jó" elv valahogy mintha nem működne igazán. Gondolhatunk pl. Bush kétszeres megválasztására, Fidesz vagy az MSZP hatalomra kerülésére, a kettős állampolgársággal kapcsolatos népszavazásra, de akár a mostani háromkérdéses szavazásra is.
2008. márc. 5. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem teljesen felesleges lesz ez a mostani népszavazás! Pénzkidobás az egész! A véleményemet már leírtam egy párszor, ezúttal nem teszem!
2008. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%

Persze, igazad van, nincs elég információ (már ha egymás szennyesének kiteregetését nem nevezzük annak) az érdemi választáshoz, ugyanakkor a felkínált lehetőségek is végesek. Ráadásul nálunk is megfigyelhető, mint az USAban, hogy megvan a családok hagyományos orientációja is...

De akkor ki döntsön? (Amúgy általában épp erről dönt a nép, hogy évekig ki döntsön helyette.)

Sajnos ebben ilyen álságos a demokrácia.

2008. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

èn amondó vagyok, hogy olyan kérdésekben amiket gazdasági kutatók tudnak csak meg jósolni, mondani hogy jó-e nekünk vagy sem abban ne döntsön az a sok buta majom aki azt hiszi hogy mert évi 600 ft a zsebében marad azzal neki sokkal jobb lesz.

meg lediplomßaztatunk több ezer fiatalt akik a diplomával olyan munkát tudnak találni ahol akár egy 8 álltalánossal is bekerülhet. IT cégek tele vannak frissen informatika szakot végzettekkel, és a munkák nagyrészéhez csak nyelvtudás és cég álltal való kiképzés kell.

2008. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
33%

Persze miért döntene más helyettünk nem vagyunk gyerekek


AZ IGEN VAGY A NEM SZAVAZATOK LEADÁSA ELÕTT, MINDEN VÁLASZTÓPOLGÁR

EMLÉKEZZEN:


- A HAJDANI VÁLASZTÁSI CSALÁSOKRA;

- AZ "ÖSZÖDI" - BETEGES HAZUDOZÓ - ÍGÉRETEIRE;

- LENDVAI LASSAN ARTIKULÁLT GÁZÁR STOPJÁRA;

- KÓKA "DÜBÖRGÕ" GAZDASÁGÁRA;

- HILLER EGYKORI INGYENES KÉPZÉSÉRE, MAJD MTA ÉS EÖTVÖS ÖSZTÖNDÍJAIRA;

- LAMPERTH HATPONTOS MÉZES(ígéret)MADZAGJÁRA;

- JUHÁSZ ÉS SZEKERES HADERÕ-REFRORMJÁRA;

- A MÁV ÉS A MALÉV ELADÁSÁRA;

- ISKOLÁK, ÓVODÁK, POSTAFIÓKOK, VASÚTVONALAK TÖMEGES MEGSZÜNTETÉSÉRE;

- ZUCHSLAG "LENYÚLÁSAIRA",

- AZ INFLÁCIÓ NÖVEKEDÉSÉRE;

- A PERMANENSEN DUZZADÓ ÁLLAMADÓSSÁGRA;

- A TITKOSÍTOTT ÁLLAMKÖZI ÜZLETKÖTÉSEKRE;

- A 370 MILLIÓS PÁNZÉLOZOTT GÉPJÁRMÛVEKRE;

- A RENDÕRSÉG TÖMEGVERÉSI, LOCSOLÁSI, KARDLAPOZÁSI, "SZEMKILÖVÉSI" ÉS

ZÁSZLÓTAPOSÁSI AKCIÓIRA;

- 1164 KÖNNYGÁZGRÁNÁT ÉS 769 FLAKON KÖNNYGÁZ "KIPORCIÓZÁSÁRA";

- A 300 EZER FORINTOS OPERABÁLI BEUGRÓRA;

- A NÖVEKVÕ MUNKANÉLKÜLISÉGRE;

- A GYÓGYSZERÁRAK DRASZTIKUS EMELÉSÉRE;

- GERGÉNYI MÛVELETI TERÜLETÉRE ÉS DEMSZKY KITÛNTETÉSEIRE;

- A METRO ÉPÍTÉSE KÖRÜLI BOTRÁNYOKRA;

- AZ ELVETÉLT KORMÁNYREZINENCIÁRA FORDÍTOTT 2 MILLIÁRDRA;

- A SZÓVIVÕI ÉS ÁLLAMTITKÁRI HELYEK "SZAPORÍTÁSÁRA".

- HORVÁTH ÁGNES VIZITDÍJÁRA, SZÉFJEIRE, SZÜKSÉGTELEN KÜLFÖLDI ÚTJAIRA

ÉS BEHÛTÖTT PEZSGÕJÉRE;

- STB.,STB., STB.,STB., STB., STB., STB., STB., STB., STB., STB.,

STB., STB., STB

2008. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Akkor értelmetlen,ha valaki nem megy el a szavazásra.Sok ember úgy fogja fel,hogy nem megyek el szavazni,majd lesz valami.Könyörgöm,ha már állampolgárok vagyunk,és magyarok,és még ha nem is szimpatikus senki,véleményünk csak van.Nem mindegy,milyen országban élünk,és legalább egy kicsit tehetnénk,azt használjuk ki.
2008. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Hát éppen ez az! Három feltett kérdésre igen vagy nem válasszal reagálni nem jelenti a véleményem nyilvánítását. Itt a lényeg az volt, hogy ki szavaz a kormányra, és ki az ellenzékre. Persze az természetes, hogy a szavazók nagy része inkább a vizitdíj és tandíj ellen szavaz pártállástól függetlenül. Én teljes meggyőződéssel egyik mellett sem voksoltam volna, így el sem mentem szavazni. Persze az új kormányválasztásnál sem tudnék meggyőződéssel egyik párt mellé sem állni, mert már rettenetesen elegem van az egész mocskos politikából, ami csak arró szól, hogy kit hogyan tudunk a szarba döngölni, és a saját zsebeinket jól megtölteni, addig, mig hatalmon lehetünk.
2008. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
nyilvánvaló hogy a legtöbb ember nem akar még többet fizetni de ha elvonatkoztatunk akkor ha lehetne arról népszavazást kiírni hogy legyen-e adó akkor a túlnyomó többség nemmel szavazna.... sajnos túl sok szűklátókörű befolyásolható és önző ember van. na nem azért mondom mert én el akarom szórni a pénzt, persze hogy jó a minél több de van ami tényleg muszály. és igaz az nem a 4-es metró meg a kórházi széf :D
2008. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!