Talán igazuk volt a 1960-as és 70-es években az időseknek, amikor fejet csóválva szemlélték az akkori fiatalokat?
Figyelt kérdés
Az európai társadalmak egyre öregednek és szinte mindenhol kevesebb gyerek születik, mint amennyi a népességet fenn tudná tartani, miközben egyre többen érik el a nyugdíjaskort. Bevándorlás nélkül nem lehet fenntartani az aktív korú népességet.
Ez a folyamat nagyjából a fenti generációval kezdődött, tehát ők voltak az elsők akik képtelenek lettek fenntartani a társadalmi egyensúlyt, és ez nagy hiba Európa jövőjére nézve, de minimum jelentős változásokat eredményez.
Szokás a mindenkori idős korosztályt azzal vádolni, hogy "ezek a mai fiatalok"-oznak, de lehet, hogy az akkori időseknek igazuk volt, nem igaz?
Az átfogó szociológiai kép érdekel a témában, nem egy-egy példa vagy ellenpélda, mert azokat mindenre lehet találni.
2011. júl. 30. 20:15
22/23 anonim válasza:
Az igaz, hogy volt, de pl. kommunista vezérek (gyárigazgatók, párttitkárok stb.) gyerekeinek automatikusan ott volt a gimi, az egyetemen elsőbbséget kapott a partizán nagypapa unokája (ha tök hülye volt, akkor is). A többiek mentek ipariskolába, vagy maradt a nyolc általános. De volt lehetőség munka mellett a tanulásra.
23/23 anonim válasza:
A gazdagoknak most még több lehetőségük van ami akkor nem volt. Mennek is Cambridgebe vagy a Harwardra, nem kis állami iskolába. A többi pedig tanulhat ami akar csak túlképzett lesz, mert állás az nincsen. Mehetsz vigécnek :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!