Az önfenntartó életmódnak van ma jogosultsága Magyarországon? A kormányzat inkább pozitívan, negatívan vagy semlegesen áll a témához?
"Amikor összedől, városlakók milliói fognak éhen halni."
Én is gondoltam erre. Nekem egyenlőre bérbe vannak adva a földek, de soha nem adom el, mert lehet, hogy még jól jöhet.
Mindenesetre szerintem érdemes kertes háznál megint egy kicsit gazdálkodni. Mert aki tart már otthon 2-3 disznót,n vagy csirkét esetleg leszedi a termett gyümölcsöt azt nagy baj nem érheti.
"Mert aki tart már otthon 2-3 disznót,n vagy csirkét esetleg leszedi a termett gyümölcsöt azt nagy baj nem érheti."
Én kicsit pesszimistább vagyok.
1. Az éves kalóriabevitel fedezéséhez messze nem elegendő a disznó, meg a csirke. Drága felhízlalni, gabona kell hozzá, az honnan lesz, ha a rendszer összeomlott. Mert ahhoz szántani is kellene, de traktor meg olaj nélkül ugye.. A feldolgozásról már ne is beszéljek.
2. Amikor elkezdődik az éhezés akkor a milliók ezt csendben tűrik? Nem bizony. Elindulnak, és elveszik attól akinek van.
"A közüzemi szolgáltatók nagyon rátelepedtek a lakosságra, gyakorlatilag semmiféle alternatív utat nem mutatnak a kormányok energiaügyben. Nekem egy kisebb biokert és energiatakarékos lakás több millióba van. Gondolom vannak pályázatok, de eleve utálom ezt a pályázati maffia rendszert. Normális átlátható támogatások kellenek az ilyen életmódváltásokhoz."
Az energiaprivatizációra egyfajta varázsszóként tekintenek a politikusaink (minden eddigi kormány), hogy az majd leviszi az árakat. Közben pedig minden drágul (persze közben a kőolaj és földgáz kitermelése is csökken világviszonylatban, amiről nekik fogalmuk sincs, azt a szót, hogy olajcsúcs pedig talán még nem is hallották.) A megújulókra való áttérés pedig csak egy politikai szólam. Nézzük meg, hogy pl. Ausztriában, és úgy általában tőlünk nyugatabbra dupla ennyi az állami támogatás a megújulókra (beleértve azt is, ha rászánod magad és felszerelsz egy napkollektort a házadra) Nálunk a támogatás úgy tudom 25 %, szóval jobban megéri, ha nem kérünk áfás számlát. Röhej. A pályázatokat hiába egyszerűsítik, az egyszerűtől még igen messze vannak, egy átlagos falusi ember, mint például jómagam, számára átláthatatlan a pályázati rendszer. A követelmények (önrész) pedig teljesíthetetlen. Megfelelő hitelpiac pedig nincs. Sakk-matt. A kormány azt üzeni az önfenntartásra berendezkedőknek: ne akarj széllel szemben hú***ni.
Nem tudhatjuk, hogy milyen lesz a változás, csak azt, tudjuk, hogy lesz "változás".
Nem tudom, hogy valóban ilyen kataklizmával jár-e majd együtt, vagy lesz civilizáltabb megoldása.
Az például biztos, hogy például az infrastruktura csak bizonyos létszámú ember munkájával, munkájából (adójából, stb) tartható fenn gazdaságosan.
Egészen biztos, hogy amikor a népesség e szint alá csökken, (elöregszik, éhenhal, elvándorol, stb) akkor többé nem lesz fenntartható az infrastruktura, és végső soron az egész jelenlegi társadalmi szerkezet.
Persze, hogy ez pontosan mikor, hogyan fog végbemenni, azt ma senki nem tudja előre megmondani.
A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 17:28
Nekem az nem tetszik, hogy milliárdokat küldünk ki az oroszoknak a földgázra és még mindig földgázvezetékek építését támogatja a kormány.
"Nekem az nem tetszik, hogy milliárdokat küldünk ki az oroszoknak a földgázra és még mindig földgázvezetékek építését támogatja a kormány.
"
Akkor most mit szeretnél? ha hirtelen teljesen leállnánk a földgázról? tudod te, hogy az mivel járna?
esetleg valami fokozatosságot is elképzelhetnél, ugyanis nem olyan könnyű átállni.
"Persze olyan bizonyíték, mint a gyilkosság esetében a füstölgő pisztolycső, olyan nincsen, olyat ne várj."
Akkor pedig fölösleges tényként beállítani valamit.
"esetleg valami fokozatosságot is elképzelhetnél"
Az a baj, hogy nem látom a fokozatosságot. Az a baj, hogy nagyon sokba kerültek a napkonvektorok és a fűtésátalakítás. Ez nemcsak környezetvédelmi kérdés.
A tehetősebb ismerőseim barátaim tudják csak megvenni és azok az ismerősök akiknek tényleg nagy teher a rezsi azok csak irigykednek. Szerintem nagyon jót tenne a hazai gazdaságnak is, ha az emberek terhei csökkennének és nem külföldre menne a pénz. Nem igaz, hogy Magyarországon , a két nagy folyón a Dunakanyaron kívül nem lehetne vízi erőművet építeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!