Logikus, ki nem menne el ha valahol kapna egy nagyon jó munkát. De szerintem még mondjuk Ausztriából és Németországból is elmennének néhányan ha mondjuk a franciáknál vagy bárhol jobb munkát ajánlanának nekik. Persze nyilván kevesebben. Hazafiságból sehol nem lehet megélni.
2011. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Jól mondja az első válaszoló:
> Hazafiságból sehol nem lehet megélni.
Ezt nem ártana felfognia a sok turbómagyarnak.
2011. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Hehe, anno 5 éve megemelték középfokúra a diplomához szükséges nyelvvizsgát, most pedig visszanyalt a fagyi:) Ha már úgyis tud a jóképességű emberke angolul, akkor miért Magyarországon vállaljon angol-beszélős munkát éhbérért, szemben a külföldön éhbér*4 összegért. Én is így vagyok ezzel, max. 5 év még itthon...
2011. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Ez nem újkeletű dolog.
Én már kétszer költöztem jobb munkáért, igaz, még az országon belül vagyok. Ha megérné minden szempntból, és a családot is tudnám hova vinni, mennék külföldre is.
2011. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Igazuk van. Itthon nem csak nevetséges bért kap az ember, hanem ráadásul a munkakörülmények is rettenetesek, semmire nincs pénz. Borzasztó, amikor az ember tudja, hogy egy adott témából sokkal többet ki lehetne hozni, de nem képes finanszírozni a kutatást. Támogatást sem kap, néhány nagyobb cég befektet ilyen projektekbe, ami nagyon jó, de édeskevés.
...és akkor az ember inkább külföldre megy, ahol van esélye valamilyen eredményt elérni...
2011. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
Nyilván mindenkinek van az a pénz, amiért elmenne külföldre. Az a pénz is van, amiért ottmaradna. Egyelőre több olyan embert ismerek, aki visszajött, mert kint sem volt sokkal jobb. A pénz nem minden.
2011. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Az a baj, hogy a külföldön keleteurópaiaknak adott pénz az ottani átlaghoz képest kevés, de ez a kevés még mindig többszöröse a az itthoninak. Vagyis mind a nyugat európaiaknak, megéri, mind pedig nekünk. Ezt a problémát nehéz lesz megoldani.
2011. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Azt kell hogy mondjam, hogy nekem kulfoldon hamarabb jott a lehetoseg. Neha azt erzem, hogy ez nem szep tolem hogy nem maradok otthon es nem veszek reszt abban ami otthon van, de aztan hamar rajovok, hogy ez hulyeseg. Nekem nincs otthon lakasom meg semmi, es senki aki tolna a penzt, ugy pedig eleg nehez. KUlfoldon tobb megbecsulest tapasztalok, es ez fontos, hogy ne ugy banjanak az emberrel mint a kutyaval.:S tehat nekem jobbak a kulfoldi tapasztalataim, pedig tobb orszagban is voltam..ES ez elszomorit.
2011. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Ha van rájuk igény?!
Nyugaton ha egy magyar diplomást felvesznek akkor nagyon jonak kell lennie. Közepes és gyenge sajattermés van elég helyben is.
2011. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Aki akart, eddig is mehetett külföldre munkát vállalni, az unióba lépés óta a kedvezményeket kihasználva pedig még többen mehetnének és mennek. De arról miért nem ír senki, hogy a keresethez hogyan arányul az adózás, az albérlet, a rezsi, az étkezés, ruházkodás, tömegközlekedés költségei, stb?? Ha a külföldön dolgozó magyarokról írnak, többségében orvosokat, tudósokat emlegetnek.. Igen, ők a világban mindenhol keresettek, de pl. egy diplomás szociális munkás, vagy óvoda pedagógus hogy tudna odakint megélni, egyedül? Fizikai munkásokat, szakmunkásokat is visznek ki, őket munkásszállón szállásolják el, de ha albérletet kellene fizetnie, megérné neki odakint dolgozni? Tudna félrerakni annyit, hogy amikor hazajön azt mondja: igen, megérte kimenni?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!