Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a legfontosabb szerintetek...

Mi a legfontosabb szerintetek Magyarországon?

Figyelt kérdés

1. oktatás

2. egészségügy

3. honvédelem

4. nyugdíj

5. K+F

stb.


Szerintetek mi a legfontosabb, mire kellene a legtöbbet költeni? Ti hogy állítanátok fel a sorrendet és miért olyanra?


2011. máj. 21. 17:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Meg államadósság visszafizetésére
2011. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Ezért kéne megszüntetni a nyugdíjat, és a fenmmaradó pénzt megtérülő dolgokra, illetve fizetésemelésekre fordítani. Persze ez egy hosszú folyamat, nyilván a mai nyugdíjasoktól, sőt a már munkaerőpiacon lévőktől nem lehet elvenni a nyugdíjat, de a pályakezdőket már lehetne úgy nevelni, hogy maguknak rakjanak félre öregkorukra.
2011. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ma 19:30


A pályakezdő, ha nem őrült, akkor már most félrerak nyugdíjra, mert biztosan nem lesz állami nyugdíj 40-50 év múlva.


Az állami nyugdíj történelmi tévedés volt, különösen az olyan bőkezű nyugdíjrendszer, mint a mostani.


Minden társadalomban kb. hasonló az eltartottak aránya. Ezek egy része nyugdíjas, más része gyerek/fiatal. Ahol sok a nyugdíjas, ott kevés a gyerek és fordítva. Ez hosszú évtizedek tapasztalata. Nem nehéz megérteni, hogy melyik változat az előremutató és melyik vezet a pusztulásba.


Viszont a nyugdíjak csökkentését és a nyugdíjasok körének szűkítését minél előbb el kellene kezdeni.

2011. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1. munkahelyteremtés

2. oktatás

3. még 1X oktatás :)

4. K+F

5. nyugdíj

"Ti hogy állítanátok fel a sorrendet és miért olyanra?"


Mert így látom jónak :)

2011. máj. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Ezért kéne megszüntetni a nyugdíjat,"


apád csinált volna helyetted széklábat :)

megszüntetni? tudod te, hogy mivel járna?

2011. máj. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Legfontosabb a munkahelyteremtés és épp azt hagytad ki. Márpedig enélkül az összes többi meg van lőve.
2011. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, a munkahelyteremtés.

A nyugdíj megszüntetésével nem értek egyet. Mondjuk én már azt szerintem meg se fogom élni, most vagyok 19 éves. Hogy a francba lehet 40-45éveket dolgozni?

2011. máj. 22. 11:24
 18/19 anonim ***** válasza:

1.K+F a klímaváltozásra való felkészülés, alternatív energiaforrások

2.Mezőgazdaság, átállás más meleg éghajlatot kedvelő növények termesztésére

3.Oktatás, életfelfogás, életszemlélet váltás

4.egészségügy az drasztikus és hirtelen bekövetkező időjárási jelenségek megviselik a szervezetet, így még rosszabb lesz a betegek állapota, kor szülések lehetnek stb.

5. nyugdíj, ha lesz miből, akkor fizetik

6. honvédelem, az is fontos lesz, hogy megvédjük vízkészleteinket, a földjeinket, és védekezzünk a klímamenekültek ellen.

2011. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A K+F-et tenném szívem szerint az első helyre. De az most épp egy hatalmas pénzmosoda. Dolgoztam K+F projectben. Kb. 3 hónapig tartott a meló úgy, hogy mellette mást is csináltam. És a főnökeim ezért 90 milliót kaszáltak.

Most épp egy másik K+F projectben vagyok benne. Ez egy 3 éves dolog. 240 milliót ad bele az állam. Cserébe én meg még vagy 5-6 másik kolléga a főnök másik cégének végzünk munkát, de ebbe a projectbe van elszámolva.


Sajnos az összes többi is ilyen. Beleönthetnél 1 trilliót, akkor sem változna semmi. Csak akkor nem 3 milla lenne a digitális tábla a terembe, hanem 130 milla. Stb...

2014. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!