A fekete-afrikai országok miért tartanak ott ahol?
Ázsiában sokkal több az élelemtermelésre használható termőföld.
Afrikában viszont azt a keveset sem tudják élelemtermelésre használni, ami hébe-hóba akad, mert azokon az egykori gyarmatosítók örökesei termesztik a különböző luxusnövényeket, mert ugye abban van a pénz, nem a gabonában. Hogy közben meg milliók éheznek a kontinensen, az k*-ra nem érdekli őket.
A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 18:30
Igazából nem a múlt érdekel. Ma a világban ők is látják, hogy mik vannak, így gondolom sejthetik, hogy a nyugati típusú minta követése lenne célszerű, amennyiben jól szeretnének élni. Szóval rendben van, hogy régebben így meg úgy volt, de most miért nem változtatnak? Az is rendben van, hogy nagy ott a törzsi megosztottság, de nem is szándékoznak tenni ellene? Csak azért kérdem, mert a felszabadulások óta nem látni ott semmi épkézláb dolgot, sőt inkább csak rosszabbodott a helyzet. (Dél-Afrikai Köztársaság)
18:30 nézz utána a wikipédiában mondjuk Kúsnak, Szonghájnak, vagy mondjuk Beninnek, voltak nagy fekete-afrikai birodalmak, voltak páncélos nehézlovasaik, fejlett fémművességük (a vasat önállóan találták fel), bányászatuk (ők látták el arannyal a Maghrebet és Nyugat-Európát), földművelésük (több növényt is háziasítottak) és művészetük.
Most a helyzet eléggé bonyolult, a függetlenség után több ország elég jól indult, de ezek teljesen mesterséges országok, nincs "nemzettudatuk" az emberek a törzsi politikusokra szavaznak, azok meg leszarják az ország érdekeit és a klientúrájuknak kedveznek. Felveszik a hitelt és lenyúlják, fizesse majd más, a befektetőket keményen lenyúlják, azok meg inkább elmennek, a gazdaság stagnál, de egyre több az ember akit etetni kéne, így egy emberre egyre kevesebb GDP jut.
Persze lehet azt mondani hogy genetikailag ilyenek, lusta népség, de akkor elgondolkodhatunk azon is hogy Magyarország 1000 éve miért nem képes beérni a Nyugatot, mindig lemaradásban vagyunk, biztosan alsóbbrendűek vagyunk náluk.
"A fekete-afrikai országok miért tartanak ott ahol?"
Kb. olyan értelmes kérdés, mint hogy az amerikai, ázsiai vagy európai országok miért tartanak ott, ahol.
"De egyes ázsiai országokkal is ez a helyzet volt, mégis képesek voltak valamennyit fejlődni."
Ahogy az afrikai országok is képesek fejlődni. 1960 és 1990 között pl. a világ leggyorsabban fejlődő három országa Japán, Dél-Korea és Botswana volt.
"És mikor érheti el valamelyik ottani ország a kelet-európai államok szintjét?"
Ez is rossz kérdés, mert Kelet-Európában is egészen különböző fejlettségi szintek vannak.
GDP/fő (ppp-n):
Moldova 2900
Ukrajna 6700
Albánia 7400
Szerbia 10800
Románia 11800
-------------
Mauritius 13000
Seychelles 12100
D-Afrikai Közt. 11000
Botswana 10900
Gabon 7000
Namíbia 6700
Zöld-fok 6300
Szváziföld 5200
Angola 2800
18:44
"Csak azért kérdem, mert a felszabadulások óta nem látni ott semmi épkézláb dolgot, sőt inkább csak rosszabbodott a helyzet. (Dél-Afrikai Köztársaság)"
Dél-Afrika 1910 óta gyakorlatilag önálló, a mai nevén és hivatalosan 1961 óta független. Tény, hogy a rendszerváltásig az embargók miatt gazdaságilag kissé lemaradt, de az utóbbi 10 évben nagyon jól fejlődik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!