Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az eu-ban már 10 országban...

Az eu-ban már 10 országban bevezették a bankadót. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Engem csak közvetve érint, nincs hitelem. Nem, nem azt írtam, hogy nem érint! Csak kevésbé mint őket.
2011. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezt honnan olvastad? Ugyanis nem igaz. Csak az EU foglalkozik a kérdéssel. Illetve van ország,amelyik gondolkodik rajta.
2011. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

nálunk pl Gyurcsány vezette be.


a mostani viszont már nem bankadó, hanem simán bankrablás.

az ágazat mérlegfőösszegre vetített eredményének nagyjából az 50%-át veszi el az állam.


Ez példátlan a világon.

2011. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Példátlan a világon... A fizetésünk majdnem 50%-át elveszik. Erre hol van még példa a világban?
2011. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Most örülnöm kéne? Én is azt hallottam egyébként, hogy mindenütt máshol összehasonlíthatatlanul kisebb az bankadó. És nem visszamenőleg vezették be mint nálunk. Meg egyezettek is előzetesen az érintettekkel.


Olyan primitív dolog azt képzelni, amit Orbán és a jobboldali média is pedzeget, hogy most innen Magyarországról indítunk egy világforradalmat, hozzánk csatlakozik, minket utánoz egyre több ország, majd végül magyar vezetéssel legyőzzük a nagybankokat és a globáltőkét. Ez egy rossz vicc, de a jelek szerint a kérdező is hisz benne.

2011. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát mondjuk tegyük hozzá azt is, hogy a többi ország nincs ekkora adósságspirálban. És tegyük hozzá, hogy egyre jobban elszegényedő emberek között más országokban a bankok nem raknak zsebre évente több tízmilliárd forintnyi tiszta profitot...


Ja, ez nem számít...

2011. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
OTP csökkentette 16%-ra, de még ez is sok.
2011. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

"Példátlan a világon... A fizetésünk majdnem 50%-át elveszik. Erre hol van még példa a világban?"


A legtöbb embernek a fizetése több mint 80%át veszi az állam, ha neked csak ötvenet mit panaszkodsz?

2011. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"A legtöbb embernek a fizetése több mint 80%át veszi az állam, ha neked csak ötvenet mit panaszkodsz?" Az mit takar hogy a nyolcvan százalékát?Amit ténylegesen be kell fizetnünk,azt adónak hívják,ez 16 százalék.Legalábbis nekem mint magánorvos.A többi a különböző járulékok,az olyan 30 százalék.De hogy lesz ebből nyolcvan?A hiteleket meg a gyerek tartást ne soroljuk ide.Az más kategória.
2011. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sehol nincs bankadó,ilyet nem olvashattál,esetleg a HÍR-TV mondhat ekkora baromságokat.
2011. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!