Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértesz a kettős állampolg...

Külföldi kérdése:

Egyetértesz a kettős állampolgárság megadásával? Indokokat is légyszives

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk már minden midnegy. :)
2011. jan. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem azért nem mindegy, mert én külföldi vagyok, és nem értem, hogy mért van ez a sok "Vissza a kettős állampolgárágot" válasz.
2011. jan. 4. 02:03
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Annak az országnak kell az emberről gondoskodni akinak az állampolgára elsősorban. Ahol él és dolgozik, amelyik államot gyarapítja.Nálunknál gazdagabb országok nem hisztériáznak ennyit, mert egy országért tenni kell hogy valaki kapjon. Amikor a hülye magyar állam az ausztriában élő magyarokat anyagilag támogatta az osztrákok fuldokoltak a röhögéstől! Milyen dolog az hogy az itt élők megtermelik a javakat és olyan kap belőle aki ezért az országért nem tett semmit? Az hogy magyar származású az még semmi!
2011. jan. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Lehet hogy ez hulyeseg, de Ausztriaban nem jelentkeznek tomegesen a magyar allampolgarsagert...

Egyebkent nem tudom, hogy mennyi penzzel tamogatjuko oket... onnan kapnak segelyeket, vagy egyeb ellatasokat ahova adoznak, es egyebkent is kettos allampolgarsagrol volt szo. Anyagilag maximum egy-egy kulturalis vagy oktatasi intezmenyt tamogat a magyar allam.

Es igen, egyetertek, a kozos allampolgarsag kozelebb hozza egymashoz a magyar embereket, es megerositi az anyaorszaghoz valo tartozasukat. Meg egyebkent is... egy magyar ember miert ne lehetne magyar allampolgar, ha mar az osszes azsiai meg afrikai bevandorlo is az? (De le fogtok ezert pontozni...)


Szerintem inkabb a szavazati jogukrol kellene vitatkozni...

2011. jan. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen feltételekkel. Nem pontos a kérdés.


Szeretném, ha minél nyitottabb és befogadóbb ország lennénk (ami nem ugyanaz, mintha hülyék lennénk). Szeretném, ha mindazok az emberek, akik eltökélték magukban, hogy Magyarországot választják hazájuknak, ezt minél kevesebb macerával megtehessék. Ettől még fontosnak tartom azt is, hogy minden ésszerű eszközzel fellépjünk azok ellen, akik a magyar állam és a magyar nép bizalmával visszaélni szeretnének. Nem tartom akadálynak a kettős állampolgárságot. Miért ne tartozhatna valaki egyszerre két politikai közösséghez is? Nem akarunk egyikkel sem háborúzni.


A kérdés az, hogy ki kapjon. Alapvetően azok, akik úgy gondolják, itt szeretnének élni. Itt végeznek munkát, itt építkeznek, itt adóznak. Másik (ritkább) eset, akik valami különleges dolgot visznek végbe (vagy dolgoznak rajta), amire felfigyel a világ, és ezt igyekeznek Magyarország dicsőségére tenni. Egyszóval munkájuk, tevékenységük ereményéből az ország profitál.


Nem adnék magyar állampolgárságot pusztán azért, mert valakinek a nemzetisége magyar. Velük kultúrális közösséget alkotunk, nem politikait, de ha egy magyar nemzetiségű külföldi állampolgár szeretne Magyarországon letelepedni, akkor az eljárást könnyíteném és gyorsítanám a számára, hiszen a kulturális közösség csökkenti a kockázatát, hogy csak visszaélni akarna az állampolgársággal.

2011. jan. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a szavazati jog problémás, mivel ha megadtam az állampolgárságot, akkor szavazhat is!

Csak az szavazhasson, aki itt fizet adót! (mondjuk ezt az egy állampolgárságúaknak sem ártana :D)

2011. jan. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Engem csak a szavazati jog zavar, mert más a helyzet olyan ember esetében, aki csak időszakosan (tanulni, dolgozni) megy külföldre, de aztán hazajön, és itt fog utána élni, adózni, pénzt költeni, rezsit fizetni, de olyan, akinek esze ágában sincs itt viselni a terheket, mi jogon akar dönteni olyanok élete fölött (esetleg rosszul), akikkel nem evez közös csónakban. Ha kell a szavazati jog, most már nem tiltott a költözés, ide lehet jönni.
2011. jan. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Borzasztóan felháborít(mint nagyon sok minden más). Talán előbb az itt élőkért kellett volna tenni.

Amint módunkban áll, a családommal elhagyjuk az országot.

2011. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Láttam egy nénit a tévében aki már szinte sírt, hogy végre magyar lehet, és van ismerősöm is aki így 7év után magyar lesz, és azért van még egy pár ember a határon túl aki magyarnak vallotta magát eddig, is és büszke is volt rá (ha elverték a románok, vagy a szlovákok ezért), nekik hatalmas ajándék lehet. Aki meg csak a támogatási lehetőségek miatt akar az lenni, az szégyellje magát. Szavazati joggal nem jár
2011. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
NEM kapnak sem támogatást, sem segélyt, semmit, csak magyar állampolgárságot! Csak azok kapják, akiknek a felmnenői Magyarországon születtek! Képzeld már el, hogy élsz valahol és egyszercsak azt mondják, hogy az mostantól nem tartozik magyarországhoz, haném Romániához/Ukrajnához stb. És képzeld el, hogy ebben a kétségbeesett helyzetben azt veszed észre, hogy azok, akik határon belül aradtak elkezdik azt mondani, hogy te mostmár román/ukrán/stb. vagy, holott a nyelvüket sem beszéled. Arról szól a kettős állampolgárság, hogy ezek az emberek és a leszármazottaik, VISSZAKAPJÁK a magyar állampolgárságukat! Felejtsük már el, hogy a saját fészkünkbe kakilunk! Persze, egyetértek, a világ legtermészetesebb dolga, hogy ezek az emberek visszakapják azt, ami az övék!
2011. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!