Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a vörös csillag, mint...

Ha a vörös csillag, mint önkényuralmi jelkép tiltott, és emiatt tavaly egy könyvesboltot megbírságoltak, mert a karácsonyfáján stilizált piros áttetsző csillag volt, akkor a Marxim hogy működhet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Néhány éve azon nevettünk a családdal, hogy az augusztus 20-i központi állami szervezésű tűzijátékon is lőttek fel vörös csillagokat. Hogy megbírságolták-e magukat, azt nem tudom. :-)
2010. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ráadásul azt a tüzijátékot a Macdonalds készíttette, abból maradt meg. Vörös csillag volt mindenhol negyven évig, gyárakon, címeren, a parlament tetején, munkásőrök sapkáján stb.
2010. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Éjen a kommunizmus!



Úgy indulunk, mint zúgó vihar,

És úgy áradunk, mint a dal.

Édes hazánkért, a forradalmi

Párttal, a néppel egy az utunk,

A jelszavunk munka és béke.

|Mi kommunista ifjak indulunk,

Mert bennünk apáink reménye.

2010. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát apám, te még biztosan voltál május elsejei felvonuláson! Ott harsogott ez minden hangszóróból. És a sorokat a munkásőrök jelölték ki. Én az 1980-as években már nem mentem, akkor már nem volt kötelező, de előtte igen. A dekoráció is vörös csillag volt.
2010. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként két "munkásmozgalmi dal" szövegét keverted össze.

Első négy sor után: édes hazánkért, a forradalmi pártért a néppel tüzön-vizen át. 34 évig hallottam.

2010. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De elnezve a marxim kepeit a galeriaban eppenhogy inkabb szocreal modon kigunnyoljak a kommunizmust mint dicsoitik.


Pl


[link]


vagy


[link]



szerintem ez az egyik legjobb es erdemes a szoveg mellett megnezni milye is van felkotve annak a kalapacsos embernek :D


[link]

2010. dec. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A heineken anno nekem is eszembe jutott, de engem az egész nem zavart, mert tudtam köze nincs. Igazából azóta érlelődik bennem a kérdés, amióta tavaly szerencsétlen könyvárust megbírságolták miatta. Pedig nem szabályos 5 ágú csillag volt és áttetsző. És lényegtelen, hogy kigúnyolja-e a Marxim vagy sem, nem értem, ha egyszer tilos, akkor miért használják? Esetleg megkérdezhetnének pár túlélő áldozatát, hogy szerinte vicces-e. Spec. személy szerint én azzal kezdeném, h nem tenném tiltottá a vörös csillagot, a heineken is 1869 óta használja, ha jól tudom, bár az is rémlik, h egy időben változtatni akarták.
2010. dec. 30. 17:29
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom neked, nincs értelme jelképek miatt vagdalkozni, mert itt-ott eltérő a jelentése (pl. a vörös csillag is, a sörgyár is használja, de ha mindenképp akadékoskodni akarnának, őket is elkapnák), nem a jelképtől lesz valaki jó vagy rossz, hanem a tetteitől.

Nézd, probléma lehetne a kereszttel is, ami ugye egy ókori kivégzőeszköz volt, mára a kereszténység egyik jelképe, de nem változtat a tényen, mire használták, de jelent mást is, pl. a földi és égi, a keleti és a nyugati világ összekötését.

2010. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Madcon Fh válasza:

Kedves Emberek!

Én most vagyok 17 éves, 13 éves koromban kellet ebből a témakörből előadást tartanom. Olyan választ kaptam (akkor), hogy lehet használni, ha az kellőképpen meg van indokolva. Pl. a heineken azzal indokolta, hogy az élet 5 alapdolga miatt, ami a sörhöz kell. A föld, a víz, a nap meg ilyenek miatt.

A mai világban mindent meg lehet magyarázni..

2011. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves Madcon Fh!

Ezzel tisztában van itt mindenki. A heinekennek nem is nagyon kellett érvelnie, hogy mi az oka a használatra, mivel már 100 évvel korábban is használta, plusz számos országban nem tiltott még a horogkereszt sem, és a heineken nem magyar termék. De szerintem jogilag akkor is helytelen a működtetése, akárhogy is tudom, hogy csak kifigurázás, meg vicc és nem halál komoly kommunista lelkület megy ott, csak gondolom valami hatalmas félrenézések mehetnek a háttérbe, ha egy karácsonyfadísz miatt is bírság jár...

2011. jan. 20. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!