Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna ha Hitler győz?

Mi lett volna ha Hitler győz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 15:21
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
94%

"Szerinted hogyan kezdett volna bele az USA megszállásba, amikor Európának is csak a felét uralta még?"


de nem is győzött

a kérdés arról szól mi lett volna ha győz


szöveget értelmezni luxus

vagy bal liberális körökbe nem szokás?:D

2010. dec. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
58%

" "istenem, de utálom a netnácikat -.-"


Akkor te egy rohadt rasszista állat vagy!"



ez jó volt :DDD

2010. dec. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
51%

"Magyarként SS tiszt... gratulálok!"


köszönöm szépen

elfogadom a gratulációt :)

2010. dec. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
82%

amúgy még az árja képbe és bele férek


türkiz kék szem szőke haj :)

kiváló SS-Oberscharführer lettem volna (őrmester)

nagyszülők folyékonyan beszéltek németül

2. anyanyelvem is lehetett volna hmm


de kivégző tiszt is lehettem volna fal hoz állítottam volna az összes liberálist

utána meg 1 másik falhoz... :DDD muhahaha

2010. dec. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
11%

A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:16


Nahat akkor Te egy uj embertipust vagy :) Ugyan is eddig ha jol tudom kek, zold, barna, szurke, arany es albino szinu szemek vannak.


Lehet kiderul pont a "turkizkekszemuek" miatt lett vesztes Nemetorszag? :DDD

2010. dec. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nahat akkor Te egy uj embertipust vagy :) Ugyan is eddig ha jol tudom kek, zold, barna, szurke, arany es albino szinu szemek vannak.


Lehet kiderul pont a "turkizkekszemuek" miatt lett vesztes Nemetorszag? :DDD

"


hmm lehet :DD

amúgy a türkizkék- szót beírod a googlébe és megnézed a képeket és azokon a kék színt akkor kb olyan színű a szemem :) sokan mondták rá hogy türkizkék

nem tudom másképp megfogalmazni a színét :D

2011. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim svábok, kék szemem van szőke hajam, beszélek deutsch-ul szóval nekem jó lett volna.

Kár hogy nem úgy alakult...

2011. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Mi lett volna ha Hitler győz?

Te kedves kérdező mehetsz táborozni (ingyenesen :))

2011. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 Antiszociális Egyén válasza:
93%

Kedves kérdező,először is szervusz!

Két irányvonalon szeretnék elindulni:(Nem fogok többet írni mint amiben biztos,vagyok, hogy Hitler megtette volna mert sokan lesznek így is akik félre értik.)

Először is:

Tegyük fel, hogy Anglia elbukik a Légi háborúban a 40-es években és Hitler seregei partra tudnak szállni a szigetországban.Mivel a szárazföldi egységeik messze jobban felszereltek és modernebbek voltak így a német győzelem egyértelmű lett volna, Britannia hónapok alatt elesett volna. Skóciából valószínűleg egy hatalmas "V rakéta kilővő" állás lett volna,(persze nem csak Skóciában lehetett volna elhelyezni, akár Izlandon is, de ez csak egy példa) mely egyenesen Amerikát célozza, és a normandiai partokra telepített V3-sok (amiről nem rég hallottam a Nat' Geo'-n) át lettek volna oda szállítva ide. Ezeknek a rakétáknak a hatására valószínűleg az USA keleti partjának nagyvárosai megsemmisültek volna és ugyanúgy romokban álltak volna, mint a legnagyobb Észak-Európai városok.Az SZU(Szovjet Unió) elleni harc valószínűleg hosszabbra nyúlt volna, tekintve a hatalmas erőforrásokat.(embereket és nyersanyagokat egyaránt) Mivel így Amerika súlyos veszteségeket szenvedett volna, szinte bizonyos hogy Japán sikeresen elfoglalta volna a Csendes-óceáni szigeteket, melyekre a német behatásra -ugyan úgy mint Skóciára- "V rakéta kilövőket" telepítettek volna és így Amerika teljesen felőrlődött volna a kereszttűzben.Amennyiben bevetik az atombombát, akár Japán akár a Harmadik Birodalom ellen bizonyosan csak egy hatalmas megtorlást értek el volna "V rakéták" vagy egy esetleges szárazföldi támadás keretében. Ostobaságnak tartom belekeverni azt ami a mi történelmünkben- a nácik után - történt, így pl. egy előző válaszban olvastam valami olyasmit, "az amerikai hippik behatására, Európában is fellázadtak volna a nácik ellen". Mivel a háború nagyban dúlt még nem hiszem, hogy bárki is lázadozott volna, egyébként ez a németeknél teljesen lehetetlen volt hiszen minden ilyet megtoroltak, gondoljunk például Sophie Scholl történetére.(De ezeken kívül biztos rengeteg van még.) Nem lehet nagyon előre megjósolni hogy mi történt volna , bizonyos hogy a válság nem csillapodott volna és a háború csak fogyasztotta volna a nyersanyagot, mely biztos hogy eredményezett volna néhány lángelme agyából kipattanó ötletet, így például akár harminc évvel előbb feltaláhatták volna a biztonságos hidrogénnel működő motorot, csak a tankokba építették volna be. Annyi biztos, hogy Európában a mai korra már nem lennének zsidók, cigányok, elmebetegek és fogyatékosok és valószínűleg mindazok akik az "Übermensch"-be tartoznak hatalmas előjogokat kapnának a "másodosztályú emberekkel" szemben.


A másik ötletemet rövidebben írom le, mert már így is sokat beszéltem, az előző lényege, a Hitler által elképzelt Németország világuralom féle vezető úton való haladását bontogatta. A másik lehetőség, hogy hatalma megreked, hiszen az embereknek a háború miatt csökken a moráljuk, nomeg lassan-lassan elfogynak(mind emberek, mind a nyersanyag) és Hitlernek fel kell hagynia az Amerikaiakkal való harccal.Lehetséges hogy Anglia így is elesett volna, hiszen arról van szó - hogy Hitler győz - de az Orosz front teljesen megállt volna valahol Moszkvánál. A harcot valószínűleg ott is beszüntették volna, de nyilván később mint az Amerikaiak egyrészt az oroszokat ért sérelmek , másrészt a büszkeségük miatt. Ebben az esetben, ha Hitler így nyeri meg a háborút- bár ebben az esetben inkább "senki sem nyer" - akkor valószínűleg a mai időkre már szétesőben lenne a Náci Európa. A nácik bár kiírtották volna a zsidókat és a többi általuk elítélt fajt, de ez teljesen titokban maradt volna, aki pedig bármit is kiszivárogtatott volna az egyszerűen kivégezték. A gyenge náci hatalmat úgy lehet elképzelni mint az Oroszok a "Kádár-korszak" legvégén. Nem akartak már mást, csak hatalmon maradni. Akinek ellenvetése,felvetése,véleménye van, vagy csak megköszönné a választ írjon nekem egy e-mailt az oldalon keresztül(ahogy olvastam a regisztrációnál, ez lehetséges.)

Köszönöm hogy végig olvastad, remélem elég kielégítő választ adtam (bocsánat a hosszáért) és remélem ezzel senkit nem sértettem meg.

2011. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim válasza:
38%
Ha Hitler győzött volna, nekünk, magyaroknak nem lett volna jobb sorsunk semmivel, Hitler besorolta a népeket: Árja nép, szolga nép és kiirtandó nép. Mi ugye a szolga népbe tartoztunk, valószínűleg ma az Ukrán sztyeppéken művelnénk a földet, hogy legyen mit enni az árja népeknek.
2011. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!