Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan hívják azt aki ezzel...

Hogyan hívják azt aki ezzel foglalkozik? Hol lehet ilyet tanulni?

Figyelt kérdés

Felfedező, állatokat tanulmányoz, földtani ismeretek szerzése, környezetvédelem, régi civilizációk feltárása kutatása, tanulmányozása.

Tudom ezek nem egy szakmához kapcsolódnak, de hogy nevezik az ilyen szakokat, illetve hol lehet ilyesmit tanulni?

Sok pont kell felvételihez? Nyíregyházán lehet ilyet tanulni? Tényleg igaz hogy 2011-től már csak 2emelt szintű érettségivel vesznek fel embereket ilyen(illetve más fősulis) képzésekhez?

Nehéz kitanulni egy ilyen szakmát?


2010. nov. 7. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
biológus, biofizikus, , biokémikus, geológus, környezetmérnök, régész.
2010. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Azt nem tudod hol lehet ilyet tanulni, illetve milyen a felvételi követelmény?

2010. nov. 7. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:

most akkor mivel akarsz foglakozni? egy csomó szakmát felsoroltál.

aki régi civilizációkat tanulmányoz, az a történész, régész.

a földtani ismeretek "szerzése" nekem nem világos, hogy pontosan mire gondolsz.

a felfedező szakma olyan jó 2-300 éve felfedezetlen területek híján csődbe ment.

aki állatok viselkedésével foglalkozik, az az etológus.

2010. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"most akkor mivel akarsz foglakozni? egy csomó szakmát felsoroltál.

aki régi civilizációkat tanulmányoz, az a történész, régész.

a földtani ismeretek "szerzése" nekem nem világos, hogy pontosan mire gondolsz.

a felfedező szakma olyan jó 2-300 éve felfedezetlen területek híján csődbe ment.

aki állatok viselkedésével foglalkozik, az az etológus."


Köszönöm a választ!

hát igazándiból mind érdekel, különösen a régészet, és a Földrajz az amit még nagyon szeretek, hát szóval a földrajzhoz kapcsolódó szakok, de természetesen nem tanár meg ilyesmi.

ÁÁ annyira nem tudom melyik lenne a legjobb, mind érdekel, érdekel még a távol keleti, dél-amerikai kultúrák megismerése, szeretem az állatokat is, szóval nem tudok dönteni, legjobban a régészet felé húzok.


Ilyeneket nem tudod hol lehet tanulni, és milyen a felvételi követelmény?

2010. nov. 7. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj inkább postásnak. :)
2010. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kösz nem ;)
2010. nov. 7. 17:43
 7/9 anonim válasza:
Ha ez mind érdekel és agyad is van hozzá, akkor uccu neki, irány az egyetem. Mire leteszed az ötödik diplomád talán rájössz mi is érdekel igazán és 5 diplomával ott helyezkedsz el ahol akarsz.
2010. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

szerintem hogy el tudd dönteni, mivel akarsz fogalkozni, olvass ehhez tartozó könyveket.

leírok néhány érdekeset, ami segít közelebb kerülni a témához - természetesen szórakoztatóan.

etológia (állatviselkedéstan): jane goodall: az ember árnyékában (csimpánzokról készített helyszíni tanulányokat)

régészet:

ceram: a régészet regénye

2010. nov. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(utolsó vagyok)

még annyit, hogy igen, sok pont kell ezekhez a szakokhoz, de az első, hogy tudd, mi érdekel IGAZÁN.

2010. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!