Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Izrael bement Libanonba?

Izrael bement Libanonba?

Figyelt kérdés

[link]



Izrael csak úgy bemegy egy független, szuverén országba, Libanonba, katonákkal.

És ez rendben van.

Akkor miért hőbörgünk Oroszország ellen? Hiszen Putyin is csak úgy bement egy független, szuverén országba, Ukrajnába.


Hezbollah - terroristák, mondja Izrael

Ukránok, akik fegyvert fognak + Zelenszkij - terroristák, mondja Oroszország



ma 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért nem mernek az arabok egységesen fellépni? Az oké, hogy izrael eddig minden háborúban össze csukta az arab ligát ráadásul egyre rövidebb idő alatt, de hagyják, hogy belövöldözzenek "szuverén" országokba?

Nekem se hiányzik egy közelkeleti háború meg az 1000 ftos benzin, de nekem ez akkor is érdekes, hogy izrael tulajdonképpen azt csinál amit akar. Egyedül jordániától kaptak ki régen.

ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Nekik szabad. "A demokrácia nevibe'!"


Most ki és hogyan tiltakozhatna? Néha a franciák kritizálják Izrael viselkedését. Válasz: "Antiszemita hozzáállás, náci franciák, ajvé", majd az Egyesült Államok is gyorsan rendreutasítja őket.


Kína az egyetlen, aki esetleg beleszólhatna (második erőként nincs okuk félni az Egyesült Államoktól), de nekik semmi érdekük nincs abban a régióban. Ha lenne, akkor már rég ott lennének.


Az ukrán konfliktus se Ukrajnáról szól, hanem egy USA vs Oroszország meccs. Ahogy a hidegháborúban az összes háború kb.


Németország és Korea szomorúan mosolyognak.

ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Én azt nem értem, hogy miért nem mernek az arabok egységesen fellépni?"

A vicces hogy még az Irán által bejelentett nagy "megtorlás" is elmaradt. Meg a Hezbollahot gyakorlatilag ők fegyverezték fel, tolják bele a pénzt, erre a napokban bejelentették hogy minden ország meg tudja védeni magát Izraellel szemben, szóval iráni katona sehova nem fog menni segíteni. Irónikus hogy a legnagyobb ellenállást a yemeniek képviselték eddig, pedig talán ők a leggyengébb szervezet ebben a szövetségben. Ők akkor sem fostak be mikor közvetlenül az USA és szövetségesei mértek légicsapásokat a kilövőállomásokra, Irán meg attól megijed ha az USA odaszól nekik egy diplomáciai csatornán. Én azért azt hittem Irán erősebben kiáll majd magáért, főleg úgy hogy az ő kezükben is vannak gazdasági kártyák is.

Izrael nem csak hogy bemegy Libanonba, de a terrorakciójukat sem ítélte el senki. Amikor Oroszország követ el egy háborús bűnt, akkor egyből van ENSZ gyűlés meg nemzetközi összefogás, meg közös EU-s nyilatkozat, amit követ 10 gazdasági szankció. Amikor Izrael követ el háborús bűnöket, gyilkol gyerekeket, támad segélyszervezetekre, vagy követ el terrorcselekményeket, akkor meg meg van paskolva a fejük, meg ígéretet kapnak mégtöbb támogatásra...

De hát már tudjuk jól, hogy Izraelnek bármit szabad, a szó legszorosabb értelmében.

ma 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt egy vicc, rajtad múlik milyen párhuzamot vonsz, de ide illik:


Az erdőben egyszer összegyűltek az állatok, hogy eldöntsék melyik állat a legerősebb az oroszlán után.

Az oroszlán megunta a vitát, a mancsával rácsapott az asztalra és kijelentette, hogy utána a legerősebb állat a nyúl.

Mikor a nyúl ezt meghallotta, remegni kezdett.

A felesége oldalba bökte: mit remegsz te hülye?

Harapj meg valakit, és az majd félni fog tőled.

A nyúl odament a farkashoz és jól... beleharapott a farkas fenekébe. A farkas azt hitte, kicsi dongó csípte meg.

Hátranézett, és elfehéredett, mert látta, hogy a nyúl az.

A nyúl a legerősebb állat az oroszlán után, hisz megmondták.

Bocsánatot kért és elsomfordált.

A nyúl odament a medvéhez és jól... beleharapott a medve fenekébe.

A medve azt hitte, szúnyog csípte meg.

Hátranézett, és akkor látta, hogy a nyúl az.

A nyúl a legerősebb állat az oroszlán után, hisz megmondták.

Bocsánatot kért és Ő is elsomfordált.

A nyúl elszemtelenedett. Odament a tigrishez és annak is... jól beleharapott a fenekébe.

A tigris hátracsapott a mancsával és agyonütötte a nyuszit.

A tigris ugyanis nem volt ott az értekezleten, ezért nem tudta, hogy a nyúl a legerősebb állat az oroszlán után.

ma 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#19:55

Az irániak valamikor az első rakétatámadásuk után lettek becsicskítva. Voltak hírek, hogy irán hamarosan megtámadja izralet (mármint másodszorra, rendesen) de aztán történt valami olyan, hogy "az amerikaiak meggyőzték" az irániakat, hogy ne. Azóta kussban vannak. Szerintem Megmondták, hogy úgy fognak járni mint irak, hogy egyszerűen bemegy az usa és átveszi az ország irányítását. Szóval irán kiesett.


Egyiptom van még, jordánia, szíria. Szaud arábia full amcsi szövetséges. Egyiptomot nem érdekli a hezbollah meg a palesztinok. Jordánia meg elvan magának, nekik azért elég erős hadseregük van, őket úgyse fogja megtámadni izrael. Szíria szerintem nem egységes szóval ha libanon nem tudja megvédeni magát akkor most megfogják ölni az izraeliek azokat akiket akarnak és kész. Nem lesz itt semmi eszkaláció, kivéve ha az irániak nem teljesen hülyék, de akkor őket majd az amcsik lerendezik.

ma 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!