Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen lenne egy olyan országb...

Milyen lenne egy olyan országban élni, ahol egy radikálisan antiteista kormány szerezne abszolút hatalmat? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Ez egy elvonatkoztatós kérdés, ami egy FIKTÍV disztópikus/utópisztikus (kinek melyik) állam lenne, amit egy vallásellenes kormány ,pl RAP (Radikális Antiteista Párt) irányít. Ilyen törvényeket vezetnének be:


- Az ábrahámi vallások teljes betiltása, ami mindennemű vallásgyakorlásra is kiterjed


- A kereszt és a félhold önkényuralmi jelképnek vannak nyilvánítva, és ezáltal a megjelenítésük bűncselekmény


- Az egyházi iskolákat és egyéb egyházi intézményeket államosítják, a hittan oktatását mindenhol betiltják


- Lerombolnak minden templomot, a helyükre bordélyházak, szaunák, bárok, és éjszakai klubok kerülnének


- Az összes egyház teljes vagyonelkobzásban részesül, ingóságaikat pl a pedofil papok áldozatai között osztja szét


- Egykori egyházi személyek 8-12 év szabadságvesztésre vannak ítélve csalásért, átverésért és képmutatásért


- Pedofil papok életfogytiglani szabadságvesztést kapnak a szabadulás lehetősége nélkül


- Vallást gyakorló nem, de nem konkrét egyházi személyek fél évtől egy évig terjedő szabadságvesztést kaphatnak


- A kereszténység és az iszlám bűneinek tagadásáért, vagy bagatellizálásáért 3 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki


- Az iszlámról és a kereszténységről tilos pozitív módon beszélni kontextustól függetlenül, még ateistáknak is. Ennek megszegéséért pénzbüntetés szabható ki


- Van külön állami finanszírozású antiteista rendőrség, amely házkutatást tarthat bárkinél előzetes bejelentés nélkül, ilyenkor bibliát, koránt és hasonló vallással kapcsolatos objektumokat keresnek. Ha találnak, akkor az vallásgyakorlásnak számít


- Névtelen bejelentést tehet bárki az antiteista rendőrségnek ingyenes zöld számon, ha pl gyanakszik a szomszédjára, hogy kereszt van a házában


- Tilos a fejkendő, csador, hijáb, burka, szerzetesi ruha stb viselése. Megszegéséért 3 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki



ma 21:22
A kérdező szavazást indított:
Antiteista vagyok, és abszolút támogatom, ez lenne az optimális világ
Ateista vagyok, és nem támogatom ezt, mert túl radikális
Ez világnézettől függetlenül elfogadhatatlan lenne, alapvető emberi jogokat sértene ez a rendszer
4 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Sztálin Szovjetuniója meg Mao Kínája kezdetben eléggé hasonlított arra, mit írsz.

A Szovjetunióban rombolták le a templomokat

ma 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Ezt úgy hívnám, antiteokratista diktatúra.
ma 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Javítás: - Az összes egyház teljes vagyonelkobzásban részesül, ingóságaikat pl a pedofil papok áldozatai között osztja szét az állam



- Vallást gyakorló, nem konkrét egyházi személyek, fél évtől egy évig terjedő szabadságvesztést kapnak

ma 21:29
 4/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Amúgy egy olyan ország ahol az állam meg mondhatja hogy miben hihetsz és mit viselsz vagy hogy mit mondhatsz, mit különbözne szaud arábiától vagy más teokratista diktaturáktól?
ma 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
Ez totál elmebeteg - és ateista vagyok. De ha neked ez tetszene, kezeltesd magad.
ma 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Túlzónak tartanék egy ilyen rendszert. Én ateistaként odáig mennék csak el, hogy tilos legyen bármiféle vallásos térítés, vallási eszmék terjesztése. Tehát ha valaki magától, önszántából érdeklődik valamilyen vallás iránt és gyakorolni szeretné az teljesen szabad lenne. De a vallás terjesztését, főleg gyerekek ilyen irányú befolyásolását tiltanám.
ma 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Téged simán bedugnálak egy cellába mondjuk 99 évre
ma 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5 Hol írtam olyat, hogy tetszene?


#7 A keresztényi szeretet *-*

ma 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert nem is olvastam végig az első két betűt és a címet kivéve.

Köszi, de "been there, done that", nincs ezzel kapcsolatban semmilyen érdemleges új információ, amit érdemes lenne megvitatni

ma 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:

@8: Pont ott, ahol én azt írtam, hogy te azt írtad. A "ha" feltételes módot jelent. De akkor megpróbálom még egyszer:

"Abban az esetben, ha igaz rád az az állítás, hogy neked ez tetszene, kezeltesd magad."

ma 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!