Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar közoktatásban miért...

A magyar közoktatásban miért uralkodik militarizmus?

Figyelt kérdés

Igazából, nem tudtam eldönteni,hogy a kérdést a politikába vagy a tanárok rovatba írjam ki, végül mégis ide írtam.

Én régen ápolóként dolgoztam kórházban, később magánklinikán,majd a gyerekek születése után átképeztem magam esetmenedzsmernek, mivel ott van home office,rugalmas munkaidő, gyerekek mellett könnyebb.

De, az egészséges életmód, egészséges táplálkozás mindig is a vesszőparipám maradt és maradni is fog.


A közoktatásban dolgozó óvónők, pedagógusok rendszerint nem figyelnek a gyerekek hidratációjára.Sőt, szabályozni akarják azt.

A gyerek nem ihat, amikor szomjas,hanem engedélyt kell kérnie.Ilyen a katonaságnál van, hogy akkor ihat,pisilhet a kiskatona, ha a feljebbvalója engedélyt ad rá.



Én viszont nem értek ezzel egyet és megmondtam a gyerekeknek, akkor igyon, amikor szomjas, ne foglalkozzon a tanárokkal.Ha belekötnek mondja ezt,hogy alapvető szükséglet és nem korlátozhatja.Ha, meg ezért is problémáznak, szóljon nekem, majd én bemegyek a suliba és elbeszélgetek velük.

Nehogy már alapvető biológiai szükségletet merjenek korlátozni.Főleg, egyre melegebbek van tavasszal és nyáron is.



A magyar közoktatásról úgy általában, megvan a véleményem és nem pozitív.De, a pedagógusok, óvodapedagógusok sem teszik jobbá.


júl. 26. 10:55
 1/5 A kérdező kommentje:

1.

Teljesen mindegy,hogy Orbán vagy Gyurcsány, egyikük sem változtatott érdemben a közoktatási rendszeren.Nem indult el pozitív irányba.

júl. 26. 11:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt tanárként az ivást nem korlátoztam órán. Enni viszont bunkóság, mivel órán nem csak kukán ülnek, hanem - jó esetben - kérdez, válaszol, hozzászól, stb. 45 percet azért ki lehet bírni kaja nélkül. Kivéve, ha valami egészségügyi ok volt, ott nyilván lehet. Én WC-re is kiengedtem őket, amivel vissza is éltek. Ezzel tisztában voltam, de mikor még én voltam gyerek, akkor volt, hogy engem nem engedtek ki, sőt meg is aláztak, mert ki akartam kéredzkedni. Nem akartam, hogy emiatt a normális gyerekek szendvedjenek.
júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
79%
Szerintem összetéveszted a militarizmust a karenizmussal. Ha egy 40-50-es tanárnő abban leli örömét, hogy szabályozhatja a kis pöcsöket az nyilván nem a katonás rend iránti igénye miatt van így, hanem simán kompenzálni akarja az alacsony rangúságát.
júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Csak arra kérdésre kellene megtalálni az ép ésszel felfogható, univerzális választ, hogy mekkora lenne - úgy általában, bolygó szerte - a káosz, ha mindenki ötletszerűen hagyná ott különböző okokkal azt a feladatát, amelyért fizetést, illetményt kap?

Nem lehet ott hagyni számos gépsort, műtőt, sőt, még a tanárok sem rohangálnak ki biológiai szükséglet címén a tanórákról!

...A nem néznél bután - gondolom, - ha bemész egy fizetős tanfolyam órájára, és a táblán egy "B@szni mentem!" felirat várna, - végül is, az is egy biológiai szükséglet, ami csak akkor teljesedik be teljes vállszélességben, ha mások még fizetnek is ezért!

Neked az otthon komfortjából nem esik nehezedre az eszet osztva bárkit ellehetetleníteni a munkájában, mert az igazságérzeted ezt villantotta be egy éjjelen, de nem egészen úgy működik a világ, mint ahogyan te gondolod.


A te elméleted alapján az is lehet militarizmus, hogy a tanár egy perzsa szőnyegen hajlongva rimánkodik a tanítványainak annak érdekében, hogy méltóztassanak jegyzetelni a saját füzetükbe!

Rögzítsed a nyerget normálisan, mert egy alkalommal marha nagyot fogsz zuhanni, amikor a kicsi világod lovára pattansz fel hanyag eleganciával!

júl. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alapvető biológiai szükségletek kielégítésére /evés, ivás, pisilés/ ott vannak az órák közötti szünetek. 45 percet általában ki lehet bírni ezek nélkül. Rendkívüli esetben /pl.hasmenés/ ki lehet kéredzkedni. Ehhez csak némi fegyelem kellene, ami nemcsak a katonaságnál szükséges, hanem az élet más területein is.
aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!